Pirmadienį Kauno savivaldybėje pagerbti laureatai apgailestavo, kad Kaune lieka vis mažiau jaunų menininkų, kurie baigę mokslus ir neradę darbo išvažiuoja į Vilnių.

Nacionalinės premijos laureatas, rašytojas Kęstutis Navakas teigia, kad Kaunas menininkams nepatrauklus ir laikinoji sostinė menininkais "maitina" Vilnių.

"Reikėtų konstruktyviau pagalvoti, ko Kaunui trūksta. Iš miesto išvažiuoja jauni žmonės, bent jau neatsiranda naujų, jaunų kūrėjų. Jaunųjų rašytojų Kaune apskritai neliko – jauniausiam apie 40 metų. Galvodamas apie šio reiškinio priežastis aš matau, kad Kaune humanitarui sunku rasti darbą. Be to, šitam mieste yra visko mažiau nei Vilniuje – mažiau renginių, mažiau laikraščių, mažiau meno žmonių ir atmosfera nelabai humanitarinė. Šiandien aš merui ir pasakiau, kad reikia galvoti, kaip situaciją keisti", - sakė K. Navakas.

Kauno savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šležas teigia, kad jau daromi pirmieji jaunųjų menininkų skatinimo žingsniai.

"Gal Kaune nėra tokių palankių sąlygų, kaip norėtų menininkai, bet Kauno savivaldybė padarė viską, kad ledai pajudėtų. Yra jaunųjų Kauno menininkų skatinimo programa, šiemet skirta 100 tūkst. litų Kauno meno kūrėjų stipendijų įsteigimui ir jų mokėjimui. Taip kad pirmieji žingsniai yra padaryti ir ateityje lėšų suma augs", - sakė S. Šležas.

Nors jauniesiems menininkams dėmesys didėja, išlieka kita didžiulė problema – baigę mokslus menininkai neranda darbo Kaune ir palieka miestą.

"Aš džiaugiuosi, kad atsirado dialogas, kurio Kaune niekada nebuvo. Atsirado stipendijos, padidėjo dėmesys, bet gyvenimas reikalauja daug daugiau. Dabar yra kalba kaip pritraukti jaunimą į Kauną ir čia jį išlaikyti, kad jis turėtų kur dirbti. Kultūros srities darbuotojai ne visada atras darbą Kaune pagal savo kvalifikaciją. Prieš tai buvo tik kritika, o dabar mes kalbame apie kūrybą", - sakė A. Garbaravičius.

Nacionalines kultūros ir meno premijas laimėjo 3 Kauno menininkai – architektas Saulius Juškys, architektūrologė Nijolė Lukšionytė -Tolvaišienė ir K.Navakas.

Tiek pat laikinosios sostinės menininkų – dailininkui Jonui Arčikauskui, dailininkei Aldonai Keturakienei ir dainininkei Veronikai Povilionienei - įteiktos Vyriausybinės premijos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos