Londono dienraštis „The Guardian“ apie Warreno Moko dainavimą rašė: „Jo nuostabaus tembro balsas – solidžios ir tvirtos technikos, aktyvi laikysena scenoje užkrečia žiūrovus: aukštąsias natas dainininkas pasiekia ir išlaiko tvirta Pavarotti maniera.“

Warrenas Mokas Europoje debiutavo 1987 m. Berlyno „Deutsche Oper“ scenoje, ir nuo tada jo karjeros kelias veda per garsiausias pasaulio scenas – Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Royal Albert Hall“, Berlyno filharmonijos, operos teatrų Leipcige, Lisabonoje, Bergene, Paryžiuje, Tokijuje, Floridoje, Prahoje, Ciūriche ir kitur. Jis taip pat dalyvavo festivaliuose Vienoje, Vysbadene, Atėnuose, Rygoje, Trakuose, Dalhaloje, Seule.

Warreno Moko repertuarą sudaro per 50 pagrindinių tenoro vaidmenų. Būdamas žymiausias kinų tenoras pasaulyje, jis užsiima itin aktyvia Vakarų operų muzikos propagavimo veikla Kinijoje.

Warrenas Mokas jau yra dainavęs Lietuvoje. Pastarąjį kartą 2004 m. jis su dideliu pasisekimu atliko Kalafo vaidmenį G. Puccini operoje „Turandot“. Kas prisimena aną dainininko pasirodymą Vilniuje, be abejo, su dideliu malonumu pasiklausys W. Moko atliekamo Chosė.

Dainuoti Karmen į LNOBT po ilgesnės pertraukos grįžta Ieva Prudnikovaitė. Po spektaklio premjeros kritika rašė: „Jos Karmen gundė ne išorinėmis vaidybinėmis vingrybėmis (buvo ir jų), o grynai balso kerais. Koks paveikus gali būti žmogaus balsas!“ („Literatūra ir menas“).

Karmen I. Prudnikovaitė taip pat yra dainavusi Latvijos nacionalinėje operoje, Eseno ir Braunšveigo operos teatruose (Vokietija). Šiuo metu I. Prudnikovaitė yra Eseno operos teatro solistė, čia sukūrė Končakovnos („Kunigaikštis Igoris“), Fenenos („Nabukas“), Gimnazisto („Lulu“), Federikos („Luiza Miler“), Suzuki („Madam Baterflai“), Džuljetos („Hofmano pasakos“) ir kitus vaidmenis. Solistė taip pat dainavo Madaleną Luco Bondy režisuotame „Rigolete“ Vienos teatre „Theater an der Wien“ bei „Volksoper“ pastatyme.

Ieva Prudnikovaitė dažnai atlieka koncertines programas, viena populiaresnių – tango muzikos programa su ansambliu „4Tango“.

Spektaklyje „Karmen“ birželio 9 d. taip pat dainuos Liudas Norvaišas (Toreadoras), Regina Šilinskaitė (Fraskita), Arūnas Malikėnas (Dankairas), Rafailas Karpis (Remendadas), Irena Zelenkauskaitė (Fraskita), Julija Stupnianek (Mersedes), Egidijus Dauskurdis (Cuniga), Ramūnas Urbietis (Moralesas). Diriguos Martynas Staškus. Spektaklio pradžia 19 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės