Kreipdamasis į ES kultūros ministrus S. Kairys trumpai pristatė svarbiausius Lietuvos pagalbos Ukrainos pabėgėliams aspektus, akcentuodamas siūlomą pagalbą meno kūrėjams, kultūros ir žiniasklaidos profesionalams: įsidarbinimo galimybes, parengtą stipendijų Ukrainos menininkams paketą, taip pat įkuriamas įvairias bendruomenines erdves ukrainiečiams – nuo Šiuolaikiniame meno centre veikiančios dienos stovyklos Ukrainos vaikams iki „Kaunas 2022“ iniciatyva įrengtos bendradarbystės erdvės ukrainiečių menininkams Kauno centriniame pašte. Ministras taip pat pabrėžė, kad Ukrainos pabėgėliams mūsų šalyje atveriama daugybė galimybių nemokamai lankyti muziejus, kultūros centrus, bibliotekas, spektaklius ir kitaip aktyviai įsitraukti į kultūrinį vyksmą.

Kalbėdamas ES kultūros ministrų taryboje S. Kairys akcentavo, kad visapusiška pagalba Ukrainai šiandien yra svarbiausias ES darbotvarkės klausimas.

„Turime aktyviau kovoti su didžiuliu Rusijos karo propagandos ir dezinformacijos srautu. ES toliau turi ginti informacinę erdvę blokuodama rusiškos ir baltarusiškos propagandos kanalus. Kviečiame priimti sprendimus, kad visų mūsų šalyse ir pasinaudojus mūsų šalių priemonėmis, įskaitant palydovus, tokie TV kanalai nebūtų skleidžiami. Karo propagandos skleidimas nėra žiniasklaidos laisvė“, – teigė ministras.

S. Kairys taip pat paragino didinti pastangas siekiant blokuoti Rusijos dalyvavimą tarptautiniuose formatuose. „Rusija naikina Ukrainos kultūros paveldą, kultūrinį identitetą. Ši šalis negali organizuoti ir pirmininkauti UNESCO Pasaulio paveldo komiteto 45-ajai sesijai“, – kalbėjo S. Kairys.

Kreipdamasis į savo kolegas kultūros ministras paragino drauge remti Ukrainos europinę perspektyvą: „Su Ukraina Europos ateitis ilgalaikėje perspektyvoje bus geresnė ir saugesnė. Lietuva tvirtai palaiko ES kandidatės statuso Ukrainai suteikimą.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės