aA
Į jaunus nenuoramas orientuotas „Kultūros nakties“ festivalis kasmet įsitvirtina erdvėse, kuriose daugelis tokio amžiaus žiūrovų paprastai nesilanko. Tai – bažnyčios. Galima įtarti, kad šiais laikais tikėjimo šventovės – veikiančios nuolat ar atidaromos tik šia proga – daliai miestiečių, ypač jaunųjų, pamažu virsta savotiška egzotika, kurią patirti bent kartą per metus yra visai cool.
Choras "Jauna muzika"
© Organizatorių archyvas

Mėgstame visokius „geriausiųjų“ dešimtukus ir kitokius rinkinukus. Ir lyg tyčia kai kurie šiųmečio festivalio renginiai vyks dešimtyje Vilniaus bažnyčių. Visų jų per vakarą aplankyti nepavyks, ir nebūtina, tačiau užsukti bent į keletą kultūros adoruotojai ir dorotojai privalo. Kitaip – jokio išsigelbėjimo! Tegul ši publikacija bus dar vieno „Kultūros nakties“ maršruto pasiūlymas.

Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios kiemas
Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios kiemas
© Organizatorių archyvas

Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje (Vokiečių g. 20) renginio „500 dūžių“ sumanytojai siūlo vaizdo ir muzikos kelionę per 500 Reformacijos metų. Šventovės viduje skambės „Aidijos“ choro, ansamblio „Adoremus“, vokiečių džiazo grupės „KlangProjekt“ ir solistės Ritos Naujokaitytės atliekami kūriniai, atskleisiantys skirtingus Reformacijos istorijos tarpsnius. O šventoriuje muzikinį pasakojimą praturtins vaizdo ir šviesų projekcijos, kurios primins svarbiausius įvykius ir asmenybes Lietuvoje. Nepamirštamą atmosferą garantuojantis renginys prasidės 22.30 valandą.

2017-ieji Lietuvoje paskelbti Reformacijos metais. Šią datą įprasminantis renginys numatytas ir Evangelikų reformatų bažnyčioje (Pylimo g. 18). Rengėjai teigia, kad teatrinis vyksmas „Naktinė Žodžio misterija“ primins Martyno Mažvydo laikų pamaldas. Suprantama, ne MaNNaz elektronine muzika ar perkusininko Arvydo Jofės ritmai, o choro giesmėmis ir magiška atmosfera. Misterijos garsyną papildys Česlovo Lukensko meninės instaliacijos. Renginys prasidės 20 valandą.

Išskirtinį reginį Šv. Stepono bažnyčioje (Šv. Stepono g. 37) sukurs dailininkai Sigita Maslauskaitė ir sirų pabėgėlis Madžidas Kara. Jų paroda instaliacija „Prie Babilonijos upių“ vaizdais, garsais ir visa šventovės architektūra apmąstys „svetimumo“, „tremties“, „prieglobsčio“ temas. Nuo 18 valandos iki vidurnakčio grigališkasis choras giedos „Tremties ir ilgesio psalmės“, Lietuvoje gyvenantys pabėgėliai skaitys savo tremties istorijas.

Projektas "Prie Babilonijos upių"
Projektas "Prie Babilonijos upių"
© Organizatorių archyvas


Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12) „Kultūros naktį“ taps net trijų renginių liudininke. 18 valandą merginų vokalinis ansamblis „In Campo Aperto“ ir jaunos kartos vargonininkė Agnė Petruškevičiūtė surengs sakralinės muzikos vakarą. Koncerte skambės moterų kompozitorių kūriniai – nuo viduramžių mistikės Hildegardos iš Bingeno iki šių dienų.

20 valandą šventovėje prasidės muzikos ir šviesų misterija „Laikas amžinybėje“. Rengėjai skelbia, kad pirmą kartą tokiame spektaklyje pinsis grigališkojo choralo ir šiuolaikinės elektroninės muzikos atlikimas. Vienuolių giedojimas simbolizuos amžinybę, o elektroninės muzikos intarpai – dabartį.

22 valandą Vilniaus universiteto Kamerinis orkestras su kitais šios alma mater kolektyvais atliks vakaro programą „Musica Notturna“. Nuostabios bažnyčios erdvės prisipildys magiškų garsų, bus paskelbta mokslo metų pabaiga – „Finis semestris“.

Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios skliautas
Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios skliautas
© Organizatorių archyvas

Dievo Gailestingumo šventovėje (Domininkonų g. 12 ) tarpdisciplininio meno kūrėjai ir miesto gyventojai sukurs ramybės ir bendruomeniškumo oazę. Čia bus galima pasiilsėti nuo „Kultūros nakties“ šurmulio, pasigrožėti šventovę garsinančiu Dievo Gailestingumo paveikslu. Ir, tyliai pasitarus su savo sąžine, priimti svarbius ateities sprendimus.

Nuo 21 valandos Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Trakų g. 9) kamerinis choras „Aidija“ užklydusiesiems žada pažintį su savo nauja sakralinės muzikos programa „Magnum Mysterium“. Skambės trijų garsių XIX amžiaus kompozitorių kūriniai. Atsiranda ir tam tikra intriga, nes atlikęs programą choras turės per 15 minučių atsidurti Evangelikų liuteronų bažnyčioje ir įsilieti į Reformacijos jubiliejaus iškilmes.

Choras "Aidija"
Choras "Aidija"
© Organizatorių archyvas

Pusę septynių Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų bažnyčioje (Aušros Vartų g. 7A) įvyks Ukrainos ir Lietuvos atlikėjų koncertas. Visi susirinkusieji bus suvienyti vienos eilutės iš apaštalo Jono evangelijos: „Tegul visi bus viena.“

Nuo dešimtos vakaro bažnyčios erdves užlies styginių kvarteto „Chordos“ muzika. Programoje „Nakties metamorfozės“ stygininkai ketina atlikti kūrinius iš XX amžiaus aukso fondo. Tie, kuriems šį tą sako Terry Riley, Henry Dutilleux, Gyorgy Ligeti vardai, tiesiog negali praeiti prošal.

Styginių kvartetas "Chordos"
Styginių kvartetas "Chordos"
© Organizatorių archyvas

Klausytojų dėkingumo per „Kultūros naktį“ tikisi Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) savivaldybės kolektyvas atliks koncertą „Aplodismentai“. Ko geri, aplodismentų bus, nes per pasirodymą, kaip teigia rengėjai, skambės daugiausia plojimų sulaukiančių kompozitorių kūriniai.

Choras "Jauna muzika"
Choras "Jauna muzika"
© Organizatorių archyvas

Į Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią (Vasario 16-osios g. 10) galima ir nežengti, pakaks pastoviniuoti šalia. Mat čia ketinama prakalbinti didžiausią Lietuvos instrumentą, kurio skambesys girdėsis ne tik šventoriuje bet ir apylinkėse. Tai – 61 varpo karilionas, kuriuo muzikuos svečias iš šio instrumento tėvyne laikomų Nyderlandų – Auke de Boeras. Kariliono pasakojimas prasidės 20 valandą.

Auke de Boeras
Auke de Boeras
© Organizatorių archyvas

Pernai po 25 metų duris pravėrusi Švč. Mergelės Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 15) tapo labiausiai lankomu „Kultūros nakties“ objektu. Sovietmečiu daržovių sandėliu paversta šventovė rengėjų nuopelnu ir vėl įtrauks lankytojus į renginių ir akcijų sūkurį.

Čia viešpataus vizualiojo meno atstovai, tradicinio ir alternatyvaus teatro kūrėjai. 18 valandą uostamiesčio teatras „Apeironas“ parodys premjerą „Palikuonis“, 20 ir 21 valandą šokio grupė „Spokšok“ atliks šokinį-memorialą „debora“. O kad nepasirodytų mažai, AAT/Artūro Areimos teatras į bažnyčios erdvę atgabens porno satyrą „Antikristas“. Kai sąžinės nėra, galima ir taip.

Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia
© Organizatorių archyvas
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniaus knygų mugėje – kino scenarijams tinkamų knygų pristatymas

„Knyga + Kinas“ – tai pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas renginys, sujungsiantis...

MO edukacijas išbando ir regionų mokyklos

MO muziejus tęsia anksčiau pradėtą keliaujančio muziejaus tradiciją ir regionų mokykloms...

„Žiemos ekranų“ organizatorė: šiuo metu itin aktualūs socialines ir aplinkosaugos problemas nagrinėjantys filmai

Šiais metais prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ švenčia penkioliktąjį jubiliejų....

Ekspertai patvirtino, kad Italijos galerijos teritorijoje rastas paveikslas yra Klimto darbas (1)

Meno ekspertai patvirtino, kad pavogtas ir vienos Italijos meno galerijos teritorijoje rastas...

Naujame Girmantės ir A. Polevikovo Trio albume „Upės“ – džiazo ir liaudies muzikos sintezė

Dainininkė Girmantė Vaitkutė drauge su džiazo trio – Andrejumi Polevikovu, Denisu Murašovu...

Top naujienos

Landsbergis sureagavo į Skvernelio teiginus apie Nausėdą: jis kasa vis gilesnę duobę (304)

Opozicija kritiškai vertina premjero Sauliaus Skvernelio teiginius, kad prezidento Gitano Nausėdos...

Vežėjai teigia bėgantys iš Lietuvos: skaičiuoja, kad Lietuva praras 24 mln. eurų (67)

„Vinis į karstą buvo spalio mėnesio Vyriausybės nutarimas ir padidinimas koeficiento“, –...

Sinoptikų prognozė: artimiausiomis dienomis sulauksime sniego (8)

Žiemai persiritus į antrą pusę, tikėtina, sulauksime ir sniego. Kaip praneša Lietuvos...

Gyvai / Tiesiogiai: kelių policija pristato naujausius mobilius greičio matuoklius

Lietuvos kelių policijos tarnyba apsiginklavo naujais greičio matuokliais. Kuo ypatinga nauja...

Jasikevičiui – LKL komunikacijos vadovo pastaba: šitaip bendrauti negalima (82)

Ne pirmą kartą su žiniasklaida susikertantis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas...

Dakaras 2020. Dakarą įveikę Juknevičius ir Vaičiulis vėl keliauja į smėlynus: ko trūko Saudo Arabijoje?

Vos spėję užbaigti Dakaro ralį, Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis paskelbė, kad...

Dar daugiau pokyčių Rusijoje – Putinas atleido generalinį prokurorą papildyta (10)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atleido generalinį prokurorą Jurijų Čaiką iš pareigų...

Ūkininkai prisitaikė: Lietuvoje jau ima du derlius per metus (75)

Keičiantis klimato sąlygoms gamtoje pastebima vis daugiau anomalijų. Jau sausio mėnesį gaunamas...

Tiriama Ukmergėje netikėtai mirusio vaiko mirties priežastis: tikėtina, kad tai nebuvo užkrečiama liga (97)

Sekmadienį Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje dėl vangumo ir vėmimo mirė...

Per bendrą lyderių fotosesiją – sąmyšis dėl Putino (214)

Berlyne sekmadienį vyko tarptautinė konfliktui Libijoje sureguliuoti skirta konferencija, kuriai...