Sekmadienio popietę duris džiazo entuziastams plačiai atlapojo Kauno choralinė sinagoga. Čia tradiciškai pakvietė renginys iš ciklo „Žydiškoji tema džiaze“. Šiemet tai atliko Jano Maksimovičiaus trio. Kaip ir visada, festivalio sumanytojas Jonas Jučas ir vedėjas Alfredas Kukaitis pasirodė su žydiškomis skalpą dengiančiomis kepuraitėmis.

Kiek vėliau paskutiniam koncertui atgijo lauko scena Vienybės aikštėje. Čia pirmuosius savo žingsnius didžiojoje džiazo scenoje žengė Anykščių muzikos mokyklos džiazo orkestro auklėtiniai (vadovas Petras Žiukas). Jie pasirodė kartu su Petru Vyšniausku ir Sauliumi Šiaučiuliu. Vėliau tą pačią sceną jie užleido praktiškai kiekvienais metais festivalyje dalyvaujančiam Kauno bigbendui.

Tuomet džiazas pakvietė į architektūrinę Kauno puošmeną, Vytauto Didžiojo bažnyčią. Kaip tik čia buvo surengtas sakralinio džiazo koncertas, skirtas tarptautinei Gyvybės dienai. Šventovėje pasirodė svečiai iš saulėtosios Ispanijos, gitaristai Eduardo Niebla su Carlu Herringu. Užbūrę publiką ir išėję prieš visus klausytojus dar vienam bisui, ispanai atlikinėjo savo emocingus gitarų kūrinius.

Tačiau vakariniame koncerte VDU renginių salėje klausytojų laukė tikra bomba. Čia juos pasitiko šarmingasis Britanijos imperijos ordino laureatas, juodaodis Courtney Pine su savo grupe. Nepigūs bilietai neatbaidė ištikimų džiazo mylėtojų, tad koncerto metu koncerto salėje beveik neliko stovimų vietų. Maža to, lietuviai drąsiai plojo multiinstrumentalistui, o vėliau publika net atsikėlė iš savo vietų ir likusios koncerto dalies klausė stovėdama. Kas pasakė, jog lietuviai negali būti emocingi?! C. Pine įrodė – koncerto klausytojai vienu metu ne tik dainavo kartu su džiazistu, tačiau koncerto metu šimtus kartų, mušant būgnams, pašoko aukštyn! Publika prašė Courtney'aus groti toliau, žavėjosi jo grupe bei tiesiog abstulbo, kai atlikėjas pasivaikščiojo tarp klausytojų dalindamas autografus, spausdamas rankas ir tuo pat metu grodamas. Po koncerto klausytojams nesinorėjo skirstytis, mat programa „Transition in Tradition“ publiką tiesiog sužavėjo.

Sekmadienio koncertų karuselę naktiniame klube baigė Nyderlandų kolektyvas „The Ploctones“. Pirmadienio vakarą, klausytojams pageidaujant, Vilniaus kongresų rūmuose „Kaunas Jazz 2010“ rėmuose koncertuos Gonzalo Rubalcaba. Tuo šiemetinis jubiliejinis, dvidešimtasis džiazo festivalis ir baigsis.

Sekmadieninės „Kaunas Jazz 2010“ festivalio akimirkos – DELFI fotoalbume:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt