Menininkė buvo apdovanota reklamos sprendimų bendrovės „JCDecaux Lietuva“ įsteigta premija bei galimybę savo darbus eksponuoti Vilniaus lauko reklamos erdvėse.

Kaip rašoma pranešime, tarptautinę šiuolaikinio meno kūrėjų, kuratorių bei tyrėjų komisiją A. Sosunovos darbe „Tainstvo“ itin sužavėjo jausmų išreiškimas, sklindantis daugybe balsų. Jaunoji kūrėja pristatė videoinstaliaciją, tyrinėjančią skirtingus kelius, šių laikų žmones atvedančius į tikėjimą. Ekspertų sprendimu, už aiškiai juntamą pasitikėjimą tarp kūrėjo ir temos, menininkei atiteko vienkartinė 3000 eurų dydžio premija.

„Labiausiai norėčiau padėkoti tiems, kurie patikėjo šia idėja ir sutiko būti įamžinti. Ačiū už drąsą bendruomenėms, kurios leido įrašyti pokalbius bei juos pristatyti, žinant, kad šiais laikais žodžiai gali būti skirtingai suprantami. Dažnai atsainiai žiūrime į tikinčiuosius, juos nurašome. Savo darbe norėjau žmogiškai parodyti, kaip jie pereina tapatybinius lūžius. Žmonėms reikia atspirties taško, kurio šiuolaikinė kultūra nesuteikia.“, – savo darbo idėją pristatė premijos laureatė A. Sosunova.

Komisijos nuomone, ypatingas dėmesys turi atitekti ir „Pinigų uosto“ kolektyvui (kūrėjai: Mindaugas Gavrilovas, Ieva Sriebaliūtė, Paul Paper), kuris savo kūrinyje ironiškai vaizduoja fiktyvią „ofšorinę“ bendrovę. Menininkai žengia pirmuosius žingsnius į gilesnį neskaidrios kapitalo politikos bei estetikos kvestionavimą.

Trečius metus rengiamas menininkų projektų konkursas ir apdovanojimas, skirtas ne tik paskatinti jaunųjų šalies kūrėjų iniciatyvą, tačiau ir atkreipti visuomenės dėmesį į šiuolaikinį meną.

„Labai žaviuosi šių metų menininkais, suburta komanda bei jų kūriniais. Visi projektai labai stiprūs. Juos gausu asmeninių išgyvenimų, nūdienos aktualijų. Trečius metus vykstantis projektas juda tinkama linkme. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos skatinti jaunuosius menininkus kuria naudą: jie plečia akiratį, investuoja į tobulėjimą, dalyvauja tarptautinio aukšto lygio renginiuose ir šiuolaikinio meno pasaulyje garsina Lietuvos vardą“, – premijos svarbą pabrėžia „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė Žaneta Fomova.

Šiais metais dalyvauti konkurse paraiškas užpildė net 45 jaunieji kūrėjai. Parodoje savo darbus galėjo pristatyti menininkai iki 35 metų. Tarptautinės komisijos sprendimu vienkartinė 3000 eurų vertės „JCDecaux premija“ skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio meninės raiškos originalumą bei aktualumą.

„Trečius metus gyvuojanti premija puikiai įrodo, kad verslas ir menas gali sėkmingai bendradarbiauti. Manau, kad labai svarbu padėti perspektyviems šiuolaikinio meno kūrėjams įsitvirtinti šioje sferoje“, – sako ŠMC direktorius Kęstutis Kuizinas.

ŠMC atidaryta jaunųjų menininkų darbus pristatanti paroda „JCDecaux premija 2018: Orumas“. Parodos kuratorių Monikos Kalinauskaitės ir Adomo Narkevičiaus teigimu, atrinktų į parodą menininkų darbai kalba apie viską, kas sudaro bei palaiko kiekvieno mūsų ir visuomenės stuburą, nenuspėjamų jėgų ir proceso akivaizdoje. Šiais metais apie orumą savo darbuose kalba Gabrielė Adomaitytė, Goda Palekaitė, Matas Janušonis, Anastasija Sosunova bei trijų menininkų kolektyvas „Pinigų uostas“.

Pirmąja „JCDecaux premija“ apdovanota skulptorė Ona Juciūtė su darbu „Puota“. Praėjusiais metais laurus nuskynė dizainerė Monika Janulevičiūtė bei skulptorius Antanas Lučiūnas su performansu „Mergina liepsnoja “ (angl. „Girl on Fire“).

Paroda „Orumas“ Šiuolaikinio meno centre veiks iki sausio 13 dienos.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos