„Jauno teatro dienos“ – tai jaunų scenos menininkų pasidalinimo profesine patirtimi, kontaktų ir pažinčių užmezgimo, pasimatymų su publika, tarptautinių žinių ir naujo teatro paieškų, skirtingų teatro mokyklų susitikimo dienos. Tai pokalbiai, spektakliai, pažintys.

„Jauno teatro dienų“ iniciatorius – „Klaipėdos jaunimo teatro“ kolektyvas – kartu su bendraminčiais iš Vilniaus – „No teatre“ ir „Atviro rato“ laboratorija – pristatys savo spektaklius ir koncertus Klaipėdos publikai.

Lektoriai iš Prancūzijos (režisierius, „Theatre la Griffon“ direktorius Bob Dantonel) ir Didžiosios Britanijos (aktorius, režisierius ir teatro pedagogas Michael Woodwood) pristatys šiose šalyse pripažintas aktorines mokyklas, vyks atviros teatro režisierių ir kritikų diskusijos, prie bendro stalo susitiks Klaipėdos universiteto Menų fakulteto ir Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos studentai bei dėstytojai. Vakarais pašnekesiai apie teatrą persikels į muzikinį klubą „Kaštonas“, kuriame lankytojai išgirs ir gyvos muzikos.

„Šių susitikimų tikslas – kartu ieškoti būdų jauniems teatrams išlikti, išgyventi ir kurti šiandieninės rinkos sąlygomis. Gaila, kad šiandien Lietuvoje bene vienintelis būdas teatrui sėkmingai gyvuoti yra valstybinio teatro statuso gavimas“, – sako režisierius Valentinas Masalskis.

Pasak jo, šiandien teatras vis dar orientuojasi į Rusijos aktorines mokyklas. „Turime tęsti tradicijas, tačiau kartu perimti pažangiausias XX-XXI a. Vakarų teatro mokyklų idėjas. Šiais susitikimais siekiame skatinti Lietuvos jauno teatro integraciją į europinę teatro sistemą, padrąsinti pradedančias nevalstybinio sektoriaus kultūros organizacijas bendradarbiauti tarpusavyje“, – teigia V.Masalskis.

„Jauno teatro dienų“ metu teatro judėjimas „No theatre“ parodys vieną spektaklį ir aktoriaus bei režisieriaus Vido Bareikio solinį koncertą. Teatro laboratorija „Atviras ratas“ pristatys du spektaklius. „Klaipėdos jaunimo teatras“ žiūrovus ir kolegas iš sostinės pakvies į tris spektaklius, tarp kurių – ir viena premjera.

Visi norintieji galės dalyvauti diskusijose ir seminaruose apie skirtingą teatro suvokimą. Savo nuomonėmis dalinsis trijų teatrų režisieriai – Aidas Giniotis, Vidas Bareikis ir Valentinas Masalskis. Į diskusiją įsijungs ir teatro kritikas Valdas Gedgaudas bei dramaturgas Mindaugas Nastaravičius.

V. Masalskis pristatys Lee Strasbergo vaidybos metodą – populiarią Jungtinių Amerikos Valstijų mokymo sistemą. V. Bareikis – Maskvos Vsevolodo Mejerholdo centre vyraujančias mokymo tendencijas, o kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė skatins įsigilinti į teatrą sudarančias disciplinas – muziką ir judesį – bei ieškoti naujų šių disciplinų pritaikymo formų teatre.

„Klaipėdos jaunimo teatras“ yra Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacijos (IKRA) narys, todėl renginių metu planuojamos ir bendros dirbtuvės su kitų kūrybinių sričių atstovais – mados dizaineriais ir medijų specialistais.

Visi šie renginiai yra Baltijos jūros regiono programos tarptautinio projekto, vykdomo Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros „Urbanistinės traukos erdvės“ dalis, kuriuo palaikomos vietos kūrėjų pastangos integruotis į tarptautinį kūrybinių partnerysčių ir pasidalinimo patirtimi tinklą.

„Jauno teatro dienų“ renginių organizatoriai – „Klaipėdos jaunimo teatras“, Klaipėdos universitetas ir Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra – kviečia visus uostamiestyje dirbančius teatro profesionalus ir teatro žiūrovus aktyviai dalyvauti visuose renginiuose. Su programa galima susipažinti ir į renginius registruotis svetainėje www.kjt.lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją