aA
2019 metų kovo 26 dieną Lietuvos dailininkų sąjungos būstinėje įvyko iškilmingas Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premijos įteikimas. 2018 metų LMKA premija paskirta menotyrininkei Julijai Dailidėnaitei ir tapytojui Vilmantui Marcinkevičiui už kūrybiškumą inicijuojant ir organizuojant projektą „Jaunojo tapytojo prizas“.
© DELFI / Domantas Pipas

Projekto autorius premijai pasiūlė Lietuvos dailininkų sąjunga. LMKA taryba, 2018 m. gruodžio 11 d., remdamasi slapto balsavimo rezultatais, išrinko nugalėtojus. Premiją laimėtojams įteikė LMKA prezidentas Kornelijus Platelis.

„Malonu, kad vėl šioje salėje įteikiame premiją dailininkams. Šįkart ne už pačią kūrybą, bet už labai svarbią kūrybinę iniciatyvą. Įvairėjant išraiškos priemonėms, man norisi, kad tapyba neprarastų to dėmesio, kurio yra verta. O jaunimas yra kiekvieno meno ateitis, yra labai svarbus to meno tęsėjas. Tokie pagyvenę kaip aš žmonės dažnai jaunimui turi priekaištų, kad jie nesilaiko tradicijų, pamiršta amatą, dar kas nors, bet jaunimas atsimena amatą, tradicijas, ir net nepajunta, kaip pats atsistoja toje vietoje ir pradeda šnekėti tą patį kaip aš dabar“, – šypsojosi Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Kornelijus Platelis.

Pasak jo, nors dažnai balsavimas dėl šios premijos vyksta keliais ratais, bet šįkart užteko vieno. „Tai irgi asociacijos tarybos požiūrį išreiškia“, – sakė K. Platelis.

„Smagu, kad negalvojant apie apdovanojimus praėjo dešimt metų, ir mini avantiūra tapo meno istorijos kažkokia ypatinga dalimi, ir labai smagu kažką sukurti iš nieko, ir kad tai tampa matoma, pastebima ir vertinama“, – premiją atsiimdamas kalbėjo V. Marcinkevičius.

Pasak J. Dailidėnaitės, veikia visa grandinė: vienas pamato, kitas pasako, perduoda žinutę ir taip palaikant vieniems kitus gimsta gražūs dalykai. „Ką mes darome dešimt metų, siekdami parodyti jaunus kūrėjui visuomenei, skatindami jų neatstumti vien dėl to, kad jauni, kad gal meistriškumo trūksta, kad gal padaro kažkokių klaidų“, – sakė ji.

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija skiriama Lietuvos menininkams už išskirtinius profesionalaus meno kūrinius, paskelbtus per pastaruosius dvejus metus. 2018-tų metų premijai gauti buvo siūlomi šie kandidatai: kino operatorius Audrius Kemežys (1973-2018) už jo talentą ir kūrybinį indėlį į Lietuvos kultūrą (siūlė Lietuvos kinematografininkų sąjunga), rašytojas Kęstutis Navakas už knygas „Lorelei“ (66 meilės laiškai + 66 meilės eilėraščiai; 2017), „Gero gyvenimo kronikos“ (esė (2-as papildytas leidimas); 2017), „Net ne“ (eilėraščiai; 2017) ir „Privatus gyvulėlių gyvenimas“ (romanas; 2018) (siūlė Lietuvos rašytojų sąjunga) ir žurnalistė Laima Lingytė už paskutinių dviejų metų aktyvią žurnalistinę veiklą (siūlė Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija).

LMKA premijos laureatai menotyrininkė Julija Dailidėnaitė ir tapytojas Vilmantas Marcinkevičius jau dešimtmetį (nuo 2009 metų) organizuoja vieną reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalims – „Jaunojo tapytojo prizas“. Jų projektas ypatingas tuo, jog yra pirmoji tokio pobūdžio platforma Baltijos šalyse, skirta jaunajai profesionalių tapytojų kartai.

Kaip buvo rašoma pranešime žiniasklaidai, šis projektas dailės lauko nariams ir plačiajai visuomenei yra tapęs šiuolaikinio meno naujausių tendencijų indikatoriumi, kuris užčiuopia jaunosios kartos kūrybinį pulsą ir net prognozuoja, kur link suks menas ateityje. Čia plėtojami Baltijos šalių kultūriniai tarpusavio ryšiai, gimsta kolaboravimo, bendradarbiavimo iniciatyvos. Jaunųjų menininkų kūrybą vertina kompetentingos komisijos. Įvairios įmonės steigia ir teikia papildomas premijas, savo favoritą išrenka ir publika, balsuodama internete.

Pagrindinis projekto tikslas – pristatyti perspektyviausius ir ryškiausius jaunosios kartos tapytojus, sudaryti galimybę visuomenei susipažinti su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai Lietuvoje ir užsienyje – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus Baltijos šalyse.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Maurice Béjart baletas „Ballet For Life“ – duoklė Mercury, Mocartui ir Versace

Kompanija „Euroshow Group“ į Lietuvą atveža legendinį baleto korifėjaus Maurice Béjart...

Dokumentinį filmą apie Nepalą sukūręs Šarūnas Mikulskis: nepaliečiai stebėjosi, kaip greitai tapau vietiniu

„Mokyti, kaip statyti namus, jogos arba anglų kalbos aš nemoku, taigi niekaip negalėjau...

Tokijo bienalėje apdovanotas lietuvių menininkas Vytautas Tomaševičius (3)

Tarptautinėje arenoje – dar vieno Lietuvos menininko pripažinimas. Prestižinėje Tokijo...

Vytauto Landsbergio utopija iš Sąjūdžio šurmulių (108)

Kultūros žurnalas „Kultūros barai“ rubrikoje „Iš antraščių ir archyvų“ skelbia...

Vaclovui Daunorui – Joniškio garbės piliečio vardas

Lietuvos operos solistui Vaclovui Daunorui siūloma suteikti Joniškio garbės piliečio vardą.

Top naujienos

Lietuvos oro uostai jau braška per siūles: ar tikrai mums reikia naujo už milijardą eurų (58)

Lietuvoje augant lėktuvų keleivių srautui, iki 2035 metų galėtų būti pastatytas naujas oro...

Vytautą Landsbergį papiktino per LRT rodomas serialas: seniau tai vadindavome chaltūra (278)

Vieną svarbiausių Sąjūdžio lyderių, Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką...

Rusija teigia ruošianti atsaką į JAV pajėgų stiprinimą Lenkijoje (64)

Rusija atsakys į JAV karinių pajėgų stiprinimą Lenkijoje , pirmadienį pareiškė Rusijos...

Lietuvių rankų darbas sužavėjo: pasidarė pavydą keliančią lauko terasą ir išleido labai mažai (19)

Nagingiems ir noro bei laiko nestokojantiems lietuviams nesunku lauko baldus pasidaryti iš medinių...

Vilniaus rajone apvirto tarpmiestinis autobusas, sužaloti keleiviai   (51)

Pirmadienį, apie 15 val., nelaimė nutiko Vilniaus r., prie Pikeliškių . Čia nuo kelio nuvažiavo...

Įspūdingi projekto „Šokio revoliucija“ užkulisiai: vien kameras apdrausti kainavo 2 milijonus (2)

Jau startavo naujo televizijos projekto „Šokio revoliucija“ filmavimai. Tiesa, projektą...

Ši gydytojų savybė gali kainuoti tūkstančius gyvybių: kodėl jų rašysena tokia neįskaitoma?

Susirgę skubame pas gydytojus, kurie mums rūpestingai stengiasi padėti. Vėliau su receptu rankoje...

Turguje pasirodė žemuogės: už stiklinę prašo 5 eurų (3)

Lietuvos miškuose pasirodė žemuogės ir iš ten iškeliavo į turgų.

Lietuva tapo sergamumo pavojinga liga lydere: epidemiologė paaiškino, ką iš tiesų reiškia šis rodiklis (106)

Lietuva – viena iš Europos šalių, kurioje šiemet tymais sirgo daugiausiai, o Europos ligų ir...