Du aukščiausio lygio atlikėjai, paprastai koncertuojantys kaip solistai, susibūrė fortepijoniniam duetui. Scenoje šie du muzikantai – individualistai kvėpuoja tarsi vienu ritmu, tarsi vienas kūnas keturiomis rankomis kuria garsų ir muzikos šventę, kurią unikalią progą išgirsti turės tik Klaipėdos publika. Tai bus dviejų aukščiausio lygio ir savitų partnerių dialogas, į kurį įsitraukti kviečiami klausytojai.

Pianistai, nepaisydami savo intensyvaus grafiko, pirmosioms repeticijoms susitiko dar spalio mėnesį. „Sakoma, kad fortepijonas tai yra orkestras, o du fortepijonai tai išplėstas orkestras. Fortepijoninis duetas labai skiriasi nuo kamerinio dueto su smuikininku, nes scenoje vienu metu skamba tokios pat garsinės apimties instrumentai, ir pianistams tenka užduotis įjungti sustiprintą klausą, dvigubą gebėjimą prisiderinti prie scenos partnerio. Groti su Jevgenijumi tikras malonumas, jo sceninė patirtis, muzikinės įžvalgos labai įkvepia. Susitikimas šiame duete praturtina mus kaip pianistus naujais atradimais. Būsima programa kupina magijos, tad mūsų tikslas sukurti žmonėms šį magišką pasaulį, kad koncerto metu jie persikeltų į kitą dimensiją. Tame ir yra muzikos stebuklo esmė. Muzika yra stebuklas, bet kad tas stebuklas įvyktų reikia ypatingai didelių pastangų ir talento bei buvimo su tuo kūriniu, pilno savęs atsidavimo. Todėl skiriame daug jėgų pasiruošimui šiems koncertams, kad mūsų atliekama muzika iškiltų virš materijos kaip sapnas. “ – pasakojo K. Uinskas.

Trumpas dosjė:

Pianistas J. Božanovas – tai vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per paskutinius dešimtmečius. Vienas amerikiečių kritikas pažymi: „J. Božanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą...“ (Dallas Morning News) Atlikėjo koncertų grafike šiandien tokios salės kaip Londono Royal Festival Hall, Berlyno filharmonija, Vienos Musikverein, Maskvos didžiosios konservatorijos salė, Tokijo Suntory Hall, Diuseldorfo Tonhalle ir eilė kitų.

Didžiausio rezonanso J. Božanovas sulaukė F. Chopino pianistų konkurse Varšuvoje, kuriame jis sukėlė tikrą sensaciją. Kai kurie kritikai ir melomanai garsiai skelbė, jog tai vienas originaliausių atlikėjų per daugiau nei aštuonis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją. Nors konservatyvi žiuri neskyrė pianistui pirmosios vietos, klausytojai iš viso pasaulio internete stebėję jo pasirodymus Varšuvoje, paskleidė žinią apie neįprastą pianistą, o sensacingos laikraščių antraštės pasiekė plačią auditoriją, ir netrukus J. Božanovas tapo vienas geidžiamiausių klasikinės muzikos atlikėjų.

J. Božanovas gimė Bulgarijoje, o fortepijonu pradėjo skambinti šešerių. Su koncertiniu pasirodymu debiutavo būdamas 12 m. Nuo 2001 iki 2006 m. pianistas studijavo pas dėstytoją Boris Bloch Folkwang universitete Esene, o nuo 2006 m. tęsė studijas pas dėstytoją Georg Friedrich Schenck Robert Schumann universitete Diuseldorfe.

Tarptautinį pripažinimą pianistas K. Uinskas pelnė debiutuodamas tokiose salėse kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų. Užsienio kritikai po K. Uinsko pasirodymų pažymi: „…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ London Wigmore Hall (Seen and Heard international) „...Didis pianistas ir muzikas…“ Carnegie Hall (New York Concert Review). K. Uinskas praėjusiuose sezonuose pasirodė: su Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen orkestru (Vokietija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekijoje), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), West Bohemian Sypmhony orkestru Čekijoje, o taip pat su soliniais koncertais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series” ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke - Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, solinių koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist Series”, solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Boriso-Glebsky, koncertuose su legendiniu violončelininku Alexander Kniazev, paskutiniojo Tarptautinio P. I. Čaikovskio konkurso laimėtoju violončelininku Andrei Ionita bei fortepijoniniame duete su pianistu Evgeni Bozhanov.

Dueto pasirodymas:

Sausio 10 d. – Klaipėdos koncertų salėje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos