Šv. Kristoforo kamerinio orkestro rudens sezono atidarymo koncerto išvakarėse susirinko gausus būrys žinomų Lietuvos meno ir kultūros žmonių bei verslininkų: Rotary klubo, Vilniaus klubo nariai, AB „Audimas“ prekės ženklo vykdomoji direktorė Vesta Krungolcienė, „Vilniaus Audi centro“ generalinė direktorė Laima Gatelienė, advokatai Konstantinas Trišinas ir Akvilė Vitkevičiūtė iš advokatų kontoros „Leximum“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Renginį, orkestrui sugrojus įžanginį kūrinį, pasisveikinimu pradėjo orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, talentingasis maestro Modestas Barkauskas kuris pristatė orkestro naujausius planus bei intriguojančias koncertines programas. Į sceną pakviestas orkestro įkūrėjas, garbės dirigentas maestro Donatas Katkus išsakė savo sveikinimus orkestrui ir renginio svečiams. Kartu su rudens sezono programa bei abonementais, svečiams buvo pristatyta ir orkestro 25-čio knyga. Papasakota jos gimimo istorija.

Šv. Kotrynos bažnyčioje skambėjusios F. Gosseco, J. Tamulionio, N. Rotos, D. Vireno kūrinių ištraukos buvo skirtos orkestro partneriams, rėmėjams, ir draugams kurie prisidėjo prie orkestro klasikinės muzikos programos įgyvendinimo bei sklaidos.
Universalumas, aukščiausio lygio profesionalumas, meninė vaizduotė – pagrindinės orkestro savybės bei kriterijai formuojant programą. Todėl naujajame rudens sezone klausytojai išgirs nepaprasto grožio Frederiko Šopeno koncertą fortepijonui ir orkestrui nr.1., kurį atidarymo koncerte atliks visame pasaulyje garsus pianistas Jan Krzysztof Broja. Taip pat, rudens sezone klausytojai išgirs žymiausius lietuvių kompozitorių Eduardo Balsio ir Felikso Bajoro kūrinius, boso Liudo Mikalausko raganiškas arijas.

Rudens sezone skambės gruziniškos muzikos melodijos su altininke Ūla Žebriūnaitę. Sekant meninės vaizduotės principu, orkestras žadins klausytojų vaizduotę smėlio animacijoms su Piotro Čaikovskio muzika bei smėlio animatore iš Latvijos Zane Pumpure. Rudens sezone nebus pamiršti ir jaunieji dirigavimo talentai, kurie rungsis renginyje „Dirigentų olimpas“.

Jauniesiems klausytojams pasaką kartu su orkestru seks aktorė ir dainininkė Aistė Lasytė, o šokio mylėtojus orkestras pradžiugins tango muzika kartu su 4Tango ir Eduardo Gimenezu. Na, o įspūdingu koncertu rudens sezoną pradėjęs orkestras šį sezoną, bei kalendorinius metus užbaigs grandioziniu naujametiniu koncertu „Kelionė metų laikais“ kartu su operos soliste Joana Gedmintaite ir smuikininku Linu Valicku.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės