Šiais metais scenoje liejosi ašaros, skambėjo sveikinimai su teatro diena, tvyrojo pagarbi tyla išėjusiems, liejosi netikėtai gimusios kalbos ir mintys apie teatro žmonių kasdienybę, todėl, nors ir užsitęsusi ilgiau nei planuota, ceremonija tapo tikru spektakliu, apie tai, kuo gyvena ir kvėpuoja teatralai.

Scenos meno kūrėjams buvo teikiamos Kultūros ministerijos įsteigtos profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos ir atminimo ženklai. Renginį tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija.

Šventinį apdovanojimų vakarą pernai režisavo televizijos žmogus – Vytenis Pauliukaitis ir jis labiau priminė ceremoniją, šiemet ši atsakomybė teko choreografei Anželikai Cholinai ir ji vakarui sukūrė tikrą spektaklį.

Spektaklį, kuriame savo pasirodymais žavėjo garsūs scenos žmonės – Eglė Špokaitė, Vilhelmas Čepinskis, Asmik Grigorian bei kiti, skambėjo choro „Liepaitės“ balsai bei orkestro „Camerata Klaipėda" muzika, jiems dirigavo Modestas Pitrėnas. Yapatingus pasirodymus dovanojo A. Cholinos teatro šokėjai.

Renginį vedė aktorė Lina Budzeikaitė ir Lietuvos televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas.

Netrūko ir akibrokštų. Scenoje susitikę Galina Dauguvietytė ir Boriso Dauguviečio premijos laureatas Oskaras Koršunovas taip įsikalbėjo, kad pamiršo, jog vakarą tiesiogiai transliuoja LRT.

Tačiau niekas nepranoko kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio kalbos, užtrukusios apie dešimt minučių, kurią nutraukė tik scenoje blogai pasijutęs M. Žiedas, kuris scenoje tiesiog nualpo.

„Auksinių scenos kryžių“ laureatai:

Debiutas / jaunasis menininkas - Operos „Izadora“ kūrybinė grupė („Menų spaustuvė“).

Scenografas / kostiumų dailininkas - Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė – už spektaklį „Visada tavo. Ana Frank“ (Juozo Miltinio dramos teatras).

Operetės menas - Raminta Vaicekauskaitė – už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje „Linksmoji našlė“ ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje „Monmartro žibuoklė“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Baleto ar šokio menas - Nerijus Juška – už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje „Ugnies paukštė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Teatras vaikams apdovanojimas atiteko Antanui Gluskinui už spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis“ (Šiaulių dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėja - Aurelija Tamulytė – už Fani vaidmenį spektaklyje „Bjaurusis“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjas - Vaidotas Martinaitis – už Polonijaus vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

Dramos/muzikinio spektaklio kompozitorius - Algirdas Martinaitis – už spektaklius „Sirano de Beržerakas“ (Šiaulių dramos teatras) ir „Life Life“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Nacionalinė dramaturgija - spektaklio „Dekalogas“ kūrybinė grupė (Teatras „Utopija“).

Lėlių teatro menas - Julija Skuratova – už spektaklių „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ lėles (Viešoji įstaiga „Banchetto musicale“).

Choreografas - Vytis Jankauskas – už spektaklį „Budėjimai“ (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Režisierius - Gintaras Varnas – už spektaklius „Tankredžio ir Klorindos dvikova“, „Nedėkingųjų šokis“ (Viešoji įstaiga „Banchetto musicale“) ir „Dekalogas“ (teatras „Utopija“).

Dramos aktorė - Rasa Samuolytė – už Ofelijos vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

Dramos aktorius - Vytautas Paukštė –už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“ (Klaipėdos dramos teatras).

Operos menas - Edgaras Montvidas – už Verterio vaidmenį spektaklyje „Verteris“ (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras).

Pirmąja Kultūros ministerijos įsteigta Boriso Dauguviečio premija už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus apdovanotas režisierius Oskaras Koršunovas. Padėkos premiją už viso gyvenimo kūrybą pelnė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Stasys Petronaitis.

„Auksinis scenos kryžius“ – aukščiausias Lietuvos teatro apdovanojimas. Pirmą kartą šie apdovanojimai buvo įteikti 1992 metais ir nuo to laiko apdovanojimų ceremonija vyksta kasmet, kovo 27 dieną - Tarptautinę teatro dieną.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės