G. Gelgotas džiaugiasi, jog po pertraukos vėl susutiks su jam puikiai pažįstama publika: „Kintai ir jų publika man yra labai artimai pažįstama. 2012 metais kartu su Audra Juodeškiene inicijavau Kintų muzikos festivalį, iki 2018 metų vadovavau jo meninei daliai. Per tuos metus užsimezgė stiprus ryšys. Dabar grįžtu po poros metų pertraukos ir neabejoju – tai bus tikrai jaudinantis sugrįžimas, kurio laukiame visi mes, muzikantai, ir – tikiu – ištikimi mūsų klausytojai“, – dalinasi kompozitorius.

G. Gelgoto ir Kintų muzikos festivalio iniciatyva gimęs jaunimo orkestras šiemet Kintuose susiburia jau penktą kartą – orkestras čia rezidavo 2014–2017 m. G. Gelgotas džiaugiasi, jog čia griūva mitai apie kartų skirtumus.

„Labai gera jausti pačių jauniausių projekto dalyvių laisvę ir pozityvų nusiteikimą. Visgi jie – visai kita žmonių karta, gimusi po 2000-ųjų. Bet jie lygiai taip pat trokšta įvaldyti grojimą klasikiniais instrumentais, groti klasikinę muziką. Gera jausti, kad vieni kitiems padedame, vieni kitus įkvepiame, jausti, kad tikrosios vertybės išlieka, „keliauja“ per jaunimą. Nors kartais gali atrodyti, jog tai visai kitokia karta, mes visgi daug labiau panašūs nei skirtingi“, – savo įžvalgomis pranešime žiniasklaidai dalinasi G. Gelgotas.

Orkestre kelioms vasaros savaitėms susiburia muzikantai iš Lietuvos ir kitų Europos šalių. Šiemet dalyvių geografiją ir sudėtį apribojo COVID-19 pandemija – laikantis saugumo, kolektyve muzikuos tik lietuvių ir lenkų atlikėjai, be to, skambės tik styginiai instrumentai. Tačiau po priverstinės izoliacijos atlikėjai džiaugiasi sugrįžusia koncertine veikla.

„Visi nuo pat pradžių buvo be galo entuziastingi ir labai džiugiai reagavo į tai, kad projektas įvyks. Visgi daug muzikantų kažkuria prasme pastarąjį pusmetį jautėsi labai neįprastai, galbūt net nereikalingi. Jaučiu visų didelį norą sugrįžti į koncertų sales, muzikuoti kartu“, – pasakojo orkestro meno vadovas G. Gelgotas.

Koncertuose skambės XX–XXI a. kompozitorių kūryba. Kontrastingoje programoje netrūks ir energija pulsuojančios muzikos, ir emociškai paveikias būsenas kuriančio, meditatyvaus minimalizmo.

„Po labai ilgos – beveik keturių mėnesių – pertraukos turiu galimybę vėl koncertuoti salėje su klausytojais. Norėjau sudaryti koncerto programą, kuri ir man pačiam būtų ypatinga tokiam momentui“, – prisipažįsta G. Gelgotas.

„Programa bus labai kontrastinga: kai kuriuos kūrinius lengvai atpažins mūsų muzikos mylėtojai, tačiau nemaža dalis jų Kintuose skambės pirmą kartą. Tai meditatyvūs, kinematografiški, lėti ir stipriai atmosferiški, minimalistiniai Maxo Richterio, Karsteno Gundermanno, Peterio Gregsono kūriniai“, – apie būsimų koncertų programą pasakojo orkestro vadovas.

Kintų muzikos festivalio publiką puikiai pažįstantis G. Gelgotas vertina jos gebėjimą priimti neįprastus muzikinius sprendimus. Tai atveria erdvę eksperimentams, kurių netrūks ir šį savaitgalį.

„Šįkart viską „sukeisime vietomis“: koncertą pradėję ritmiška ir intensyvia muzika, pabaigsime šiais lėtais, lyriškais kūriniais. Tai būtų gana rizikingas programos sudarymo sprendimas bet kur kitur, bet jaučiu, kad būtent Kintuose festivalio klausytojų jis bus suprastas ir įvertintas.“

Liepos 17 d. 20.00:

Didžioji Kintų bažnyčia (Kuršių g. 28, Kintai)

GLOSTANČIOS STYGOS


Liepos 18 d. 20.00:

Palangos Kurhauzas (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga)

GARSO GYVYBĖ


Atlikėjai:

- Kintų muzikos festivalio orkestras;

- Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO atlikėjai;

- Dirigentai – Gediminas Gelgotas ir Martynas Stakionis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)