„Stebime, ko nori mūsų publika, pristatome tai, ko Kaune trūksta arba, kas neturi tinkamos erdvės pasirodyti. Nors mūsų salė neatitinka šiuolaikinės „juodos dėžutės“ formato, bet yra labai artima jos pojūčiui – toks kamerinis „black box‘o“ variantas. Šokio teatras „Aura“ savo mažuosius spektaklius čia pristato jau senokai, o pastaruoju metu mūsų erdvę išbandė ir šokio trupė „Nuepiko“, pristačiusi publikos pamėgtą šokio spektaklį „(G)round zero“. Plečiantis mūsų publikos įvairovei, platėja ir Kameriniame teatre pristatomų scenos meno formų spektras“, – pasirinkimą sceną užleisti „neformatams“ pranešime žiniasklaidai komentuoja teatro direktorė Jurga Knyvienė.

Vasarį žiūrovų laukia platus šokio spektaklių pasirinkimas. Tarptautinių šokio duetų ir trio vakaru „3 in 1“ kaip choreografas debiutuos kaunietis šokėjas Paulius Prievelis. Valentino dienos proga šventinę intrigą kurs choreografės Birutės Letukaitės vadovaujamo šokio teatro „Aura“ vakaras „V14“.

Kauno scena didžiuojasi ir savo emigravusiais jaunaisiais menininkais, kurie vis grįžta kurti gimtinėje. Belgijoje reziduojanti kaunietė šokėja, choreografė ir režisierė Vilma Pitrinaitė beveik prieš metus kartu su šokėjais Mantu Stabačinsku ir Dariumi Algiu Stankevičiumi toje pačioje Kauno miesto kamerinio teatro scenoje sukūrė spektaklį „Somaholidays“. Spektaklis grįžta į Kauną kartu su šokėjais, scenoje tyrinėjančiais eskapizmą (angl. escapism), kaip turistinių kelionių dokumentikos ir naktinio klubo ritualų junginį.

Kovą „neformatai“ intriguos itin ryškiais tyrimais. „Šeiko šokio teatras“ (anksčiau žinomas kaip „Padi Dapi Fish“) pasirodys su „Auksinio scenos kryžiaus“ nominaciją pelniusiu performansu „Dior in Moscow“, kuris analizuoja šiuolaikinės moters tapatybę ir ją formuojančias aplinkybes. Ypatingai intriguoti turėtų baroko teatro triukšmų mašinų performansas „Blogi orai“, kurį mūsų publikai pristatys žymioji „Operomanija“, kompozitorius bei garso dizaineris, o šiuo atveju – režisierius – Arturas Bumšteinas ir kompozitorius Ivan Cheng.

Prie netradicinių scenos formatų nuo vasario pabaigos KMKT scenoje repertuaro asortimentą gerokai išplės ir draminiai svečių pastatymai. Teatro „Atviras ratas“ kūrėjai kvies į spektaklį pagal vieno populiariausių šiuolaikinių rusų dramaturgų Ivano Vyrypajevo pjesę „Saulėtoji linija“. „Meno ir mokslo laboratorija“ spektakliu „Reikalai“, pasitelkusi legendinę Friedricho Durenmatto pjesę „Fizikai“, aiškinsis mokslininko pasiaukojimo, atsakomybės prieš visuomenę, žmogaus galimybių pakeisti pasaulį problematiką. Iškart po jų Lietuvos teatro ir kino įžymybių komandą subūrusi iš JAV grįžusi režisierė Giedrė Mockeliūnaitė gimtojo miesto publikai pristatys vieno madingiausių dabartinių rusų dramaturgų Dmitrijaus Danilevo „Žmogų iš Podolsko“. Oskaro Koršunovo teatras balandį atveš „Terapijas“, o Kaune jau pagarsėjusią Agniaus Jankevičiaus „Samurajaus knygą“ sindikatas „Bad Rabbits“ pratęs nauju pastatymu „Niggaz“.

Šiuos ir dar daugiau kitų siurprizų žiūrovams šiemet žadantis Kauno miesto kamerinis teatras pats šį sezoną jau spėjo išleisti tris premjeras. Jo nuolatinį repertuarą papildė Agniaus Jankevičiaus „Mari Kardona“, Agnės Dilytės „Nacionalinės daržovės“ ir Gildo Aleksos „Vėjo prigimtis“. Rudenį teatras surengė jau trečiąjį jaunimo teatro festivalį „Išeities taškas“, o štai kovą kartu su kitomis Kauno kultūros įstaigomis surengs Pasaulinei teatro dienai skirtą Teatro savaitę, kurią vainikuos kasmetiniai Kauno teatralų apdovanojimai „Fortūnos“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės