Anot apybraižos kūrėjų – menotyrininkės Jolantos Marcišauskytės-Jurašienės ir režisieriaus Miko Žukausko, ciklas skirtas tiems, kurie į kasdienius reiškinius žvelgia kiek įtariai ir smalsiai. „Procesai“ primins glaustas, pusvalandžio trukmės idėjų studijas. Šis ciklas išsiskirs ne tik analizuojama problematika, bet ir vizualumu, kurį formuojantis Mikas Žukauskas – dviejų „Sidabrinių gervių“ laureatas, o šiemet prie komandos prisijungusi montažo režisierė Ignė Narbutaitė taip pat vysto kinui būdingą estetiką, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apybraižų tematinis spektras – itin įvairus. Klausiama, iš kur atsiranda kultūrinės ir socialinės normos, nulemiančios mūsų požiūrį į amžių? Kaip atrasti savo pirmapradį seksualumą, kaip meilę sau raginančios idėjos susijusios su kapitalizmu ir naujuoju dvasingumu? Kokie giluminiai procesai XXI amžiaus žmogų išveda į piligrimo kelią? Ko žmogus ieško išsikėlęs į trobelę viduryje miškų? Kur ir kokiais pavidalais mūsų gyvenime pasireiškia karas, kai jo, regis, nėra? Kuo jaunos šeimos panašios į verslo startuolius?

Rengiant ciklą, bendradarbiauta su keturiasdešimt ekspertų, tarp kurių ir žymūs mokslininkai, profesoriai, o taip pat skirtingų profesijų praktikai, influenceriai, sutikę pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis, vystant kiekvienam šiuolaikiniam žmogui aktualias temas.

Pirmoje laidoje, kuri bus rodoma sausio 2 d. (šeštadienį) 18.30 val., žiūrovai bus kviečiami patyrinėti sporto fanų kultūrą netradiciniu kampu. Fanai sovietmečiu tapo svarbia Sąjūdžio dalimi, bet kaip ji keitėsi po Nepriklausomybės ir kokia yra dabar? Kas apskritai yra fanas ir kaip apibrėžiama jo tapatybė? Kaip sporto sirgalių kultūra susijusi su politika? Apie tai įžvalgomis dalinsis antropologas Arvydas Grišinas, sociologas Artūras Tereškinas, sporto žurnalistas Nerijus Kesminas, Vilniaus „Žalgirio“ „Pietų IV“ tribūnos ultra Ingvaras Butautas-Storas, „B tribūnos“ ultra Tomas Staučė.

Ciklas bus rodomas sausio-kovo šeštadieniais, 18:30 per LRT Plius.

Scenarijaus autoriai: Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė, Mikas Žukauskas, rež. Mikas Žukauskas, montažo rež. Ignė Narbutaitė, prodiuserė Daiva Bilinskienė (Studija TViP)

Daiva Bilinskienė, Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė ir Mikas Žukauskas

Projektą dalinai finansuoja Kultūros taryba, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, LRT.

Projekto naujienas kviečiama sekti feisbuke.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės