Trečius metus Kovo 8-osios, Tarptautinės moterų solidarumo dienos, išvakarėse organizuojamai parodai „Mano geriausias kadras. Svajonių moteris”, vykstančioje prekybos ir renginių centre VCUP, 5 aukšte, nuotraukas pateikė per trisdešimt garsių meno, verslo, pramogų, televizijos pasaulio vyrų – Arūnas Valinskas, Rolandas Skaisgirys, Mindaugas Šventoraitis, Vytautas Rumšas, Gytis Ivanauskas, Juozas Budraitis, Algimantas Mikutėnas, Marius Jonutis, Vytaras Radzevičius, Andrius Kavaliauskas, Giedrius Masalskis ir kiti.

Po pasaulį keliaujantys ir neretai fotoaparatu ar mobiliaisiais telefonais pagaunantys įdomių kadrų vyrai fotoparodai pateikė egzotiškų nuotraukų iš Afrikos, Azijos, Karibų, įvairių Europos šalių, Lietuvos. Vardan grožio parodoje dalyvauja ir keli profesionalūs daugelyje tarptautinių parodų dalyvavę fotografai – Ramūnas Danisevičius, Renatas Neverbickas, Butautas Barauskas, Vladas Ščiavinskas, Laimonas Ciūnys, italas Stefano Menabeni ir kiti.

Unikalios fotografija itin susidomėjusio ir eksperimentuojančio legendinio mūsų kino ir teatro aktoriaus, diplomato Juozo Budraičio nuotraukos. „Mano svajonių moteris – abstrakti,” – šypsosi daugybės įdomių ir meniškų nuotraukų autorius, neseniai surengęs personalinę savo darbų fotoparodą „Sienos ir žmonės”.

Legendinio kino operatoriaus Algimanto Mikutėno mūza – gražuolė žmona – aktorė Gražina Baikšytė. Parodai A.Mikutėnas surado 1976 metais dar plačiajuosčiu fotoaparatu darytą Gražinos, pasipuošusios nuotakos drabužiu, nuotrauką. „Tai buvo mūsų vestuvių diena, pamenu, buvo labai gražus ir šiltas ruduo, o nuotraukos apšvietimas ir mano mūza – tiesiog tobulybė”, – pasakojo ne tik filmuoti, bet ir fotografuoti mėgęs A.Mikutėnas.

Dvarininko ir kolekcininko Mindaugo Šventoraičio mūza – dailininkė Miglė Kosinskaitė , įsikūnijusi į Yoko Ono – neatpažįstama, stilinga svajonių moteris.

Aktorė Nijolė Narmontaitė galėtų drąsiai pretenduoti į žvejybą mėgstančių vyrų mūzų mūzą. Ji – buriuotojo Pauliaus Kovo svajonių moteris, su juo lipanti į kalnų viršūnes, plaukianti jachta per audras ir laisvalaikiu nusičiumpanti meškerę.

Labiausiai fotografuojama mūza šioje parodoje galima be konkurencijos išrinkti dainininkę Justę Arlauskaitę-Jazzu. Ji fotoaparatu pagauta atsipalaidavusi ir smagiai kvatojanti sodyboje Varėnos rajone, Glūko kaime. Nuotraukos autorius – geras jos draugas – aktorius ir režisierius Gytis Ivanauskas. Tačiau Jazzu turi ir dar vieną gerbėją, kuris parodai pateikė jos kojas!

Save nufotografuotą prieš gerą dešimtmetį ras ir aktorė bei atlikėja Donalda Meiželytė, menininkė Nomeda Marčėnaitė, valdininkė Nijolė Statkutė, žavioji lietuviškų serialų kūrėjo Rolando Skaisgirio žmona Vaida Skaisgirė.

Unikali aktoriaus ir renginių vedėjo Vytauto Rumšo parodai pateikta nuotrauka, pavadinta „Trapu”. Kas joje nufotografuota reiktų klausti paties Vytauto, arba... rentgenologo.

Parodoje „Mano geriausias kadras. Svajonių moteris” galima pamatyti ne tik nuotraukų – menininkas Andrius Miežis nutapė ir nufotografavo savo paveiklus, tad tuo pačiu apsilankysime ir meno parodoje. Ryškiaspalvis ir išsiskiriantis menininko Mariaus Jonučio braižas – jis parodai sumiksavo linoraižinius ir fotografiją.

Linksmoji dalis – nuotraukos, kuriose uostinėjasi du šunys, šnekučiuojasi oro balionai, sultis iš senovinių stiklinių talpų pilsto nuoširdi maskvietė rusė, kukurūzus kepa apvalaina kubietė...

Drąsiausia garsių Lietuvos vyrų kurtų fotografijų parodos nuotrauka galima pavadinti televizijos laidų kūrėjo ir vedėjo kūrinį pavadintą Jono Jablonskio legendine fraze „Alus gerti sveika”. Gamta, įkaitęs moters kūnas ir šaltas alus... „Ko dar gali trokšti vyras? – kvatoja A.Valinskas, paslaptingai nutylėdamas, kokią moterį jis nufotografavo 2005-ųjų vasarą Čičirio ežero pakrantėje Zarasų rajone. – Ai, to alaus gali ir nebūti, svarbu, kad būtų moteris!”

Giedriaus Leškevičiaus „Katytė“, Šveicarija, 2008

Paroda „Mano geriausias kadras. Svajonių moteris” bus atidaroma kovo 5 dieną 18 val. Atidaryme koncertuos Julija Karaliūnaitė (sopranas), Viktorija Smailytė (arfa) ir Simona Zbarauskaitė. Trys svajonių moterys atliks arijas iš Giacomo Puccinio operos „Bohema”, Andrew Loydo Webberio „Operos fantomo” bei Franzo Leharo operetės „Džiudita”.

J.Karaliūnaitė dainuoti pradėjo Vilniaus universiteto merginų chore „Virgo", 2012 m. baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, iškart pradėjo dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir jau atliko nemažai vaidmenų. 2015 m. įvyko Julijos solinis koncertas Kopenhagoje, 2014 m. ji dalyvavo tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje „Ultima" Osle. 2013 m. J.Karaliūnaitė laimėjo III vietą tarptautiniame vokalistų konkurse Romoje. Unikalų derinį Julijos Karaliūnaitės biografijoje sudaro tai, kad be meilės muzikai nemažai dėmesio ji skiria visiškai priešingai studijų sričiai – 2010 m. J.Karaliūnaitė apgynė matematikos mokslų daktarės disertaciją.

V.Smailytė baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, buvo išvykusi mokytis pagal „Erasmus” mainų programą į Italiją ir pagal „Nord plus” programą į Norvegiją. Aktyviai koncertuoja, yra įvairių meistriškumo kursų, festivalių ir konkursų dalyvė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiuo metu V.Smailytė dirba Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir Kauno miesto simfoniniame orkestre. Taip pat dirba pedagoginį darba Kauno sakralinės muzikos mokykloje ir J.Naujalio dešimtmetėje muzikos gimnazijoje.

S.Zbarauskaitė muzikuoti pradėjo būdama šešerių prie pietų stalo, barškindama pirštų galais ir įsivaizduodama, jog tai fortepijonas, nors niekada nebuvo mačiusi to instrumento. 2012 m. Simona baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir aktyviai koncertuoja. S.Zbarauskaitė yra viena iš projekto „Klasika meta iššūkį" organizatorių. Prieš porą metų Simona tapo VI Respublikinio Laimono Noreikos skaitovų konkurso diplomante.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės