Kiekvieną sekmadienį, iki pat rudens, festivalio gerbėjai atviroje baliustradoje klausysis klasikinės muzikos šedevrų, lauks džiazo improvizacijų vakaras, teatro spektaklis. Jis ir kviečia šį sekmadienį į pirmąjį festivalio vakarą Užutrakyje – žiūrovai pamatys Kauno kamerinio teatro pastatymą „Neūžauga“.

„Užutrakio vakarai“ per muzikinę vasarą savo ištikimai klausytojų auditorijai dovanoja ne vieną įspūdingą muzikinį vakarą bei išskirtinių premjerų.

„Du garsūs pasaulio atlikėjai – smuikininkas Segejus Krylovas ir altininkas Maksimas Rysanovas sutiko specialiai „Užutrakio vakarams“ parengti J.Bacho, W.A.Mocarto, G.F.Hendelio kūrinių programą. Išskirtina tai, kad lig šiol šios pirmojo ryškumo scenos žvaigždės nėra groję duetu. Be to, abu atlikėjai yra labai skirtingi, tad džiaugiamės, kad jie įsitraukė į projektą, o suderinę perkrautus S.Krylovo, gyvenančio Italijoje bei Didžiojoje Britanijoje dirbančio M.Rysanovo koncertinius turus, Užutrakyje dovanojame pasaulinę premjerą“, – tvirtino festivalio „Užutrakio vakarai“ meno vadovas Eugenijus Paškevičius.

Šį koncertą „Užutrakio vakarų“ publika išgirs rugpjūčio 12 dieną, o liepos 22-ąją laukia kita išskirtinė premjera – Užutrakio festivalio orkestro debiutas. Į orkestrą susibūrė žinomi bei dar studijuojantys muzikos paslaptis užsienyje muzikantai. Jie parengė programą su Niujorko Metropoliteno operos orkestro solistu, daugelio tarptautinių konkursų laureatu fleitininku Denisu Bouriakovu.

„D.Bouriakovas yra vienas žymiausių pasaulio fleitos virtuozų. Todėl „Užutrakio vakarų“ klausytojai turės retą progą išgirsti, kaip jis geba išplėsti šio instrumento technines galimybes, fleita atlikdamas smuikui skirtas muzikos partijas“, – pastebėjo E.Paškevičius.

Specialiai į „Užutrakio vakarų“ festivalį atvyksta ir vienas iš Rusijos džiazo korifėjų klavišininkas, kompozitorius Andrejus Kondakovas su trio, į koncertą pakviesiantis liepos 29 dieną.

„Per aštuonerius metus subrendo ir festivalis, ir mūsų publika. „Užutrakio vakarai“ buvo sumanyti ne tik kaip muzikos festivalis. Jis populiarino ir kultūros paveldo atgaivinimo idėjas, skatino atsigręžti į dvarų kultūrą. Pirmaisiais „Užutrakio vakarų“ metais koncertai vyko griūvančiame dvare, o šiandien Užutrakis yra tarsi gimęs iš naujo. Kokybiškai išaugo ir festivalis, ir kultūros, meno centru tapęs dvaras. Be to, muzika Lietuvos dvaruose skambėjo nuolat, todėl festivalis „Užutrakio vakarai“, talkinant jų vizitine kortele tapusiam Lietuvos kameriniam orkestrui, atgaivino ir pratęsia šią tradiciją“, – sakė vienas iš festivalio vadovas Aringas Šumskas.

Aštuntasis „Užutrakio vakarų“ festivalis išskirtinas ir tuo, kad jis išplečia savo koncertines erdves. Trys koncertai vyks Trakų, Rūdiškių ir Onuškio bažnyčiose. Festivalio rengėjai įsitikinę, kad kultūros ir muzikos šviesą turi patirti ir atokiau gyvenantys žmonės.

Per vasarą „Užutrakio vakarų“ festivalyje koncertuos garsiausi muzikos kolektyvai – Kauno valstybinis choras, ansamblis „Musica Humana“, Kauno styginių kvartetas, Intenationationat Brass, orkestras „Camerata Palatina Vilnensis“. Festivalį vainikuos bendrą programą parengę Lietuvos kamerinis orkestras ir Giunter Percusssion.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos