LNOBT įprasmindamas šventės temą gegužės 6 d. pakvies į „Europos operos dienų dūzges-10“ klube „Tamsta“ (21 val.), kur LNOBT operos stažuotojai parodys programą „Opera: kelionė iš Milano į Paryžių ir atgal“. Pagrindinę šventės dieną, gegužės 7-ąją, vyks ekskursijos po teatro užkulisius, teatro prieigose bus surengti „Pusryčiai su Kipru“ (11 val.), Raudonojoje fojė įvyks vaikų piešinių konkurso „Operos pasaulis“ parodos atidarymas (12 val.) ir protmūšis „Pasaulio teatras“ (15.30 val.), Kamerinėje salėje – LNOBT operos stažuotojų koncertas (12.30 val.) bei Vaikų operos studijos ir šokio kolektyvo „Polėkis“ koncertas (15 val.). Gegužės 8 d. visi, atėję į operą „Bruknelė“, po spektaklio galės nusifotografuoti su solistais, o 14.30 val. vyks ekskursija po teatro užkulisius. Visi renginiai nemokami, į ekskursijas ir protmūšį būtina išankstinė registracija.

Pirmosios Europos operos dienos surengtos 2007 m. vasarį lygiagrečiai su asociacijos „Opera Europa“ ir Paryžiaus nacionalinės operos surengtu pirmuoju Europos operos forumu. Tąkart jame dalyvavo operos profesionalai, menininkai, operos bičiuliai ir jaunieji žanro entuziastai iš įvairių kraštų. Kad garsas apie šį susibūrimą ir jo idėją pasklistų plačiau, buvo sumanytos pirmosios Europos operos dienos, skirtos 400-ajam operos žanro jubiliejui. Kartu tai buvo padrąsinimas Europos operos teatrams atverti duris ir pakviesti įvairią publiką dalyvauti specialiuose renginiuose. Ši iniciatyva šimte dalyvavusių teatrų sulaukė sėkmės ir išskirtinio visuomenės dėmesio. Nuo tol kasmet skelbiama vis kita Europos operos dienų tema, nurodanti renginių toną ir įkvepianti teatrus naujoms kūrybinėms idėjoms. Šiais, 2016-aisiais, metais Europos operos dienos (EOD) rengiamos 10 kartą, renginius organizuoja 90 teatrų 24 šalyse, o juos visus jungia bendra tema – „Pasaulio teatras“.

Pasak specialių apklausų, kurias surengė projekte dalyvaujantys teatrai, daugiau nei 60 proc. lankytojų pirmą kartą susidūrė su operos žanru kaip tik šventinio EOD savaitgalio metu. Tai tik patvirtina, kad tokie projektai visuomenei labai reikalingi – per 9 metus EOD pasiūlytuose renginiuose apsilankė daugiau nei milijonas žmonių.

Be įprastinių renginių (ekskursijų po teatrus, susitikimų su menininkais ir pan.), 2016-ųjų EOD įgyvendina nemažai tarptautinių iniciatyvų, tarp kurių – skaitmeninės konferencijos ir debatai, gvildenantys kultūros, meno ir operos vietos visuomenėje klausimus. Tema „Pasaulio teatrai“ – visų diskusijų pagrindas.

Švenčiant 10-ąsias Europos operos dienas, bus paminėta dar viena ypatinga sukaktis – pirmąjį gimtadienį švenčia unikali „Opera Europa“ sukurta iniciatyva „Operos platforma“ („The Opera Platform“), suteikianti galimybę stebėti operų transliacijas internetu. Gegužės 6-ąją iš Štutgarto operos tiesiogiai transliuojama Philippe’o Boesmanso opera „Reigen“ (rež. Nicola Hümpel, dirig. Sylvainas Cambrelingas). „Operos platforma“ taip pat dar kartą suteiks progą pamatyti visas operas, kurios buvo transliuojamos pastaraisiais metais (jos bus pateiktos drauge su šešių kalbų subtitrais). Tai puiki galimybė išvysti „Traviatą“ iš Madrido karališkojo teatro, „Dievų žūtį“ iš Vienos valstybinės operos, „Bohemą“ iš Norvegijos nacionalinės operos Osle, „Aidą“ iš Turino „Teatro Regio“ ar susipažinti su rečiau rodomomis operomis – „Valentina“ iš Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro, „Kullervo“ iš Suomijos nacionalinės operos, „Papudruok jos veidą“ iš Briuselio „La Monnaie“ teatro. Visa tai bus rodoma greta nuolatinių nemokamų operos įrašų, kuriuos galima pamatyti „Operos platforma“ dėka.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės