„Norime, kad Elektrėnų miesto gyventojai ir svečiai patirtų geros muzikos emocijas, todėl kviečiame tapti muzikinės istorijos liudininkais. Jam session metu muzikantai gros čia ir dabar, todėl ne paslaptis, kad ekspromtinio grojimo metu karts nuo karto gimsta legendinės muzikinės frazės“, – teigia festivalio organizatorius Elektrėnų kultūros centras.

Pirmoji festivalio diena dedikuojama bliuzui, o scenoje pasirodys ir gerai žinomi, ir jaunosios kartos bliuzo atlikėjai kaip Konstantin B., Audrius Azguridis ir grupė „Dinozaurai“, grupė „Age“, grupė „Let Alone“, Virgilijus Jutas ir grupė „Bluesmakers“, Aleksandr Belkin and „Beatles’n’Jazz and Blues“ bei Gary Moore Tribute Band feat. Jack Moore.

Bliuzadienio pradžia nuo 17 val. Elektrėnų amfiteatre.

Antrąją festivalio dieną, skirtą džiazui, pradės konkurso „Elektrėnų žiburiukai“ laureatai. Tai Elektrėnų meno mokyklos organizuojamas kasmetinis tarptautinio džiazo – populiariosios (artimos džiazui) muzikos jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas, kurio laimėtojai gauna galimybę pasirodyti didžiojoje Elektrėnų bliuzo ir džiazo festivalio scenoje. Į sceną jaunieji muzikantai žengs 16 valandą.

Iškart po jų pasirodys Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras (bigbendas). Festivalyje atliks naujausius savo programos kūrinius kartu su dainininke Auguste Žičkute, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mokiniais ir absolventais bei „The Magic Time Orchestra“ dalyviais.

Festivaliui įsisiubavus, scenoje pasirodys svečiai iš užsienio – kontrabosininkas Ian Quinton Banno, kilęs iš JAV Šiaurės Rytų pakrantės, būgnininkas Héctor L. Falu Guzmán iš Puerto Riko bei lietuvių džiazo pianistas Domas Žeromskas. Ši veržli, spalvinga ir jaunatviška trijulė pristato naują Domo kūrybą ir muzikinius atradimus, tarpusavyje jungdami šiuolaikinio ir tradicinio džiazo madas, gospelo ir soulo muziką, Baltų ir Karibų folklorą bei afrikietiškus ritmus.

Apie 19 valandą programą „Namai“ pristatys Veronikos ChiChi kvintetas. Naujoji programa stebina šiluma bei grožiu ir įtraukia į stebuklingą, užburiantį pasaulį. Joje prasmingi ir išgyventi tekstai organiškai derinami tiek su švelniais ir trapiais džiazo ir brazilų muzikos ritmais, tiek su žaižaruojančias ir ryškiais Lotynų Amerikos ir afro muzikos skoniais. Specialiai šiam koncertui Veronika surinko ypatingą komandą, kurioje be nuolatinių Lietuvos publikai puikiai pažįstamų savo instrumentų virtuozų D. Golovanovo ir A. Gotesmano kartu muzikuos ir svečiai iš Latvijos bei Liuksemburgo.

Vėliau pasirodys Kotrynos Juodzevičiūtės, 2016-aisiais tapusios Lietuvos balsu, grupė „KJ collective“. Džiazo standartai, lietuvių liaudies dainos, šiuolaikinės muzikos kūriniai, originalios kompozicijos ir aranžuotės – pagrindiniai programos palydovai. Kartu su Kotryna scenoje pasirodys Karolis Šarkus – saksofonas, Andrius Savčenko – klavišiniai, Artūrs Duckis – bosinė gitara bei Augustas Baronas – mušamieji.

Elektrėnų bliuzo ir džiazo festivalį efektingai užbaigs Sandra Carrillo & Los Gringos. Sandros ir Los Gringos atliekama spalvinga muzika, leis klausytojams pajusti šiltą salsos energiją, merengue šviežumą ir džiaugsmą, o Sandros gilus balsas – bolero tragizmą. Sandra Carrillo –vokalas (Ispanija), spec. svečias – Kay Cee – bosinė gitara, vokalas (Afrika, Ghana), Vilandas Každailis – trimitas, Klaudijus Štuopinis – tenoras saksofonas, Remigijus Gumuliauskas – trombonas, Edgar Sabilo – klavišiniai instrumentai, Andžėj Zujevič – akustinė, pritariamasis vokalas, Mindaugas Juškevičius – kongai, pritariamasis vokalas, Robertas Vilčinskas - timbales, perkusija.

Be muzikinės dalies, Elektrėnų bliuzo ir džiazo festivalis ir vėl stebina miesto gyventojus su originalia reklamine kampanija – po miestą išmėtytais kubais. Pasitelkus QR kodo šifravimo programėlę ir nuskenavus piktogramą, gyventojai gali sužinoti visą informaciją, susijusią su šių metų bliuzo ir džiazo festivaliu.

„Kubai atitinka interaktyvios instaliacijos sąvoką. Norime, kad žmonės tyrinėtų, ieškotų ir prisiliestų prie modernių technologijų“, – teigia festivalio organizatoriai.

Elektrėnų bliuzo ir džiazo festivalis vyks paskutinį vasaros savaitgalį – rugpjūčio 26-27 dienomis Elektrėnų amfiteatre. Renginys nemokamas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės