Pasak festivalio vadovės Ados Paukštytės, pagrindiniu šių metų DTF akcentu taps "Rusų teatrų sezonas", kuriame išvysime apie kelias dešimtis spektaklių bei muzikinių programų iš Maskvos, Kaliningrado, Sankt Peterburgo teatrų.

Intriguojančiame "Rusų teatrų sezone" šįmet bus apie kelias dešimtis spektaklių bei muzikinių programų. Rugpjūčio 10-21 dienomis svečiai pristatys 5 teatro ir 4 muzikinius kolektyvus su skirtingų žanrų ir krypčių programomis.

Net keli rusų spektakliai bus susiję su aistringuoju argentinietišku tango. Maskvos teatras "PDK Drama" pristatys spektaklį "Vedybėlės" pagal visiems žinomą Nikolajaus Gogolio pjesę bei spektaklį "Šukės" pagal populiarios šiuolaikinės rašytojos Alos Arbuzovos pjesę. Šis spektaklis dalyvavo prestižinio Rusijos festivalio "Auksinė kaukė" programoje.

Aktorės ir dainininkės Irinos Jevdokimovos įkurtas teatras "Meno lizdas" pažįstamas kamerinio žanro mėgėjams Rusijoje ir Europoje. Drauge su žymiu choreografu A. Chasanovu jie pristatys operą-baletą "Didonė ir Enėjas" pagal XVII a. anglų kompozitoriaus Henrio Perselio (Henry Purcell) to paties pavadinimo operą. Pati I. Jevdokimova atliks pagrindinį vaidmenį tarptautinių festivalių laurus skinančiame monospektaklyje "Niekas", kuriame pavydo ir atgailos monologą lydi Mocarto, Glinkos, Čaikovskio, Rachmaninovo ir kitų garsių kompozitorių muzika.

Festivalyje viešėsiantis Kaliningrado jaunimo teatras parodys du spektaklius - psichologinę drama "Tvirtovė" ir ekstremalų performansą "Kvai-liai".

Muzikinėse rusų atlikėjų programose skambės estrados hitai, klasikinė muzika, šansonai, žydiška muzika, lotynų ir portugalų muzika. Koncertuose bus progos išgirsti daugkartinius Rusijos ir tarptautinių muzikinių konkursų laureatus.

Lietuvos atlikėjų muzikiniuose vakaruose festivalyje dalyvaus bliuzo karalienė Arina, jaunieji muzikantai Markas Palubenka ir Vidas Bareikis, šeimyninis Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus duetas, dainuojamosios poezijos "guru" Kostas Smoriginas ir bardas Domantas Razauskas, o Rūta Ščiogolevaitė pasirodys netikėtame ir pašėlusiame Tinos Terner (Turner) amplua.

Teatro mėgėjus džiugins intymios vyrų trupės "Erelis" humoristinis šou, subūręs "nerūdijančią" "Keistuolių" artileriją, taikliausiai šaudančią ironijos ir šmaikštumo pabūklais. Intelektualiai komiški ir pagal Yasmina Reza pjeses pastatyti Dainiaus Kazlausko spektakliai "Karo dievas" bei "Menas", kuriuose civilizuoti pašnekesiai virsta tragikomiškomis mizanscenomis, verčiančiomis susimąstyti apie draugystę, meilę, žmogiškumą. Po ilgos pertraukos festivalyje viešės Klaipėdos dramos teatras su komedija "Saugokite Florą", primenančia, jog nuo tobulo moteriškumo iki maniakiškumo - kartais vos vienas žingsnis.

Festivalyje vaidins ir du Kauno teatro kolektyvai. "Kitoks teatras" lietuviškoje komedijoje su detektyvo elementais pakvies į pokalbį su Sąžine, o Pantomimos teatras intriguos vizualine komedija suaugusiems "Kamasutra". Be žodžių, per muziką, šešėlių žaismą bei vizualinius sprendimus bus kalbama apie tai, kad tūkstančius metų žmonės išgyvena tas pačias aistras, o žmonijos istorija pripildyta gaivališkų erotinių motyvų.

Festivalį po atviru vasaros dangumi Druskininkų amfiteatre liepos 28 dieną pradės dainininkas Andrius Mamontovas su grupe. Ne pirmą kartą festivalyje dalyvaujantis atlikėjas sako laukiąs susitikimo su ypatinga aura pasižyminčiais Druskininkų kurorto žiūrovais.

Druskininkų teatro festivalis vyks iki rugpjūčio pabaigos "Eglės" sanatorijos salėje bei muzikiniame klube "Druskininkų Kolonada".

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA