Koncerto vieta itin simboliška minint Vilniaus istorinę sukaktį: juk būtent Valdovų rūmuose skambėjo pirmieji Lietuvoje baroko operos pasirodymai. Suprantama, jog Vilniaus gimtadienio koncerto programa taipogi neapsiėjo be arijų iš ankstyvųjų operų. Sopranas Simona Liamo gausiai susirinkusiems klausytojams pristatė ištraukas iš Georgo Friedricho Händelio „Alčinos“ (1735) ir „Rinaldo“ (1711), o mecosopranas Nora Petročenko – iš to paties kompozitoriaus „Kserkso“(1738) bei Agostino Steffani operos „Servijus Tulijus“ (1685).

Pernai debiutavęs LNOBT baroko muzikos ansamblis „Cappella Concertante Vilnense” sostinės jubiliejui skirtoje programoje atliko kompozitorių Antonio Vivaldi, Johanno Adolpho Hasse's ir Henry Purcellio kūrinius. Koncertą kaip visada įtaigiai ir informatyviai vedė Julijus Grickevičius.

„Kurdamas baroko ansamblį, rėmiausi kitų žymių operos teatrų, tokių, kaip Monte Karlo opera Monake ar Ciuricho operos teatras Šveicarijoje, patirtimi. Turėti teatre tokį ansamblį – didelis privalumas, nes jis teikia galimybę ateityje LNOBT scenoje planuoti baroko operų atlikimus“, – teigia LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini.

Ansamblis buvo pavadintas „Cappella Concertante Vilnense“. Pasak S. Quatrini, žodis Capella dažnai vartojamas kalbant apie muzikinius kolektyvus, priklausančius tam tikrai konkrečiai vietai. Concertante pabrėžia, kad kiekvienas ansamblio narys gali pasirodyti kaip solistas, o tai itin svarbu baroko muzikoje. Na, o Vilnense – senoviniu stiliumi lotynizuotas miesto vardas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės