Lapkričio 15 d. 18:00 valandą filmo kūrėjai vilniečius ir sostinės svečius kviečia į kinematografinį šiuolaikinio džiazo koncertą, kuris vyks kultūros erdvėje Lukiškių kalėjimas 2.0. Koncertas nemokamas, laukiami visi, kurie norėtų tapti kino dalimi ir bus užsiregistravę internetinėje www.filmasvilniauspokeris.lt svetainėje.

„Šis koncertas – tai šauklys į mūsų Vilniaus gimtadienį. Ir jis taps pirmąja, įžangine, svarbiausia filmo „Vilniaus pokeris“ scena. Siūlau žmonėms nestandartiškai įprasminti Vilniaus gimtadienio laukimą ir patiems tapti Vilniaus dvasia. Tai ne įprastas koncertas, o unikali patirtis ir pažintis su kino kūryba. Registruokitės ir ateikite – bus ne tik įdomu, bet ir prasminga“, – sako režisierius D. Ulvydas.

Gaveliško koncerto širdis – kompozitorių Kipro Mašanausko ir Jievaro Jasinskio muzika, kurią atliks profesionalių džiazo muzikantų orkestras „Vilnius JJAZZ Ensemble”. Specialiai šiam koncertui susibūrė net 20 garsiausių Lietuvos džiazo atlikėjų – ir Vilnius pagaliau turi džiazo bigbendą!

Koncertas taps kino filmavimo aikštele, kurioje skambės kino muzika, vis dar paslaptimi gaubiama buvusio kalėjimo erdvė užsipildys efektingu apšvietimu, o netradicinės vietas užėmę žiūrovai galės stebėti, kaip dirba aktoriai, režisierius ir kaip didelės pofesionalų komandos rankose gimsta kinas.

Į šį nemokamą kinematografinį koncertą su galimybe klausytis džiazo filmavimo aikštelėje pateks tik 250 užsiregistravusių žmonių. Kiekvieno užsiregistravusio ir ketinančio atvykti į Lukiškių kalėjimą bus paprašyta laikytis juodos spalvos aprangos kodo, o papildomomis stiliaus detalėmis pasirūpins kino komanda.

Pasak režisieriaus, kino filmavimo aikštele virsiantis nemokamas džiazo koncertas nėra tik masinė filmavimo scena. Atvirkščiai – tai esminė filmo scena. Kaip ir R. Gavelio romane „Vilniaus pokeris“ apleistoje bažnyčioje vykstantis džiazo koncertas tampa pagrindine žaidimo, kur visi lošia savo gyvenimais, neatversdami kortų, linija.

D. Ulvydo organizuotame koncerte gyvybės užstatyti nereikės, tačiau susilieti su Vilniaus dvasia teks neišvengiamai.

„Vilniaus pokerio“ reikšmė Vilniui

Šiais metais romano „Vilniaus pokeris“ autoriui Ričardui Gaveliui būtų sukakę 72-eji.1989 m. išleistas R. Gavelio „Vilniaus pokeris“ – daugiausia vertimų į užsienio kalbas sulaukęs ir Lietuvoje bei užsienyje žinomiausias lietuvių romanas apie Vilnių.

Jubiliejaus proga šio romano ekranizacija suteiks galimybę Vilniui suvaidinti pačiam save. Nors romano siužetas rutuliojasi devintajame dešimtmetyje, kūrėjai filmo veiksmą perkelia į šiandieną, todėl ekrane persipins ne tik tarpukario, pokario ir sovietmečio, bet ir šių dienų Vilnius su visomis dorybėmis bei ydomis.

Romanas išlieka aktualus ir šiandien. Užsienio svečiams tai puiki galimybė pažvelgti už geležinės uždangos, o Vilniaus gyventojams – pamatyti, kaip keitėsi miestas.

Projektas „Vilniaus pokeris“ skirtas ypatingam Vilniaus jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2023 metų sausio 25 d., kai mūsų sostinė buvo pirmą kartą paminėta istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos