Prieš trylika metų sukurtas dviejų dalių baletas iki šiol yra vienintelis pasaulyje, pastatytas pagal „Depeche Mode“ muziką. „Kitas pasaulis“ buvo įkvėptas ne tik kultinės britų grupės kūrybos, bet ir japonų rašytojo Haruki Murakami romano „Negailestinga stebuklų šalis ir pasaulio galas“.

Šiuolaikiniame balete žiūrovai neišvys meilės istorijų ar pagal klasikinę muziką plazdančių tiulio sijonų. Spektaklio režisierė ir choreografė Marija Simona Šimulynaitė buvo bene pirmoji visose Baltijos šalyse, scenoje išrengusi baleto artistus ir parinkusi jiems iki tol neįprastą modernų rūbą.

Spektaklis „Kitas pasaulis“ iki šiol mindo stereotipus ir suvokimą apie iki tol žiūrovams įprastą baleto žanrą. Todėl jis tapo ne tik itin mėgstamas žiūrovų, bet ir pačių baleto artistų – spektaklyje šoko vieni ryškiausių ir garsiausių šalies baleto meistrų.

„Per tiek metų keitėsi profesionalų komanda. Tiksliai net nežinau, kiek baleto artistų pradėjo ir netgi pabaigė karjeras su šiuo spektakliu. Ilgus metus su mumis šoko tokie puikūs solistai, kaip Naglis Bierancas. Žavėdavo savo septyniais piruetais, kaip ryškiausia pasaulinė baleto žvaigždė, – prisimena režisierė M. S. Šimulynaitė. – Įdomu tai, kad spektaklyje taip pat šoks ir jauniausia, 13 metų baleto solistė, galima sakyti, gimusi kartu su spektakliu. Nepaisant savo amžiaus, ji scenoje demonstruoja tokio pat aukšto lygio meistriškumą, kaip ir scenos senbuviai profesionalai. Ji yra gyvas pavyzdys, kaip auga ir tobulėja mūsų solistai.“

Prieš dešimt metų prie trupės prisijungė ir viena ryškiausių baleto artisčių Kristina Tarasevičiūtė. Ji prisimena, kad prieš 13 metų šis modernus baleto spektaklis visiems atrodė kaip gaivaus oro gurkšnis.

„Mano kartai inovatyvus „Kitas pasaulis“ buvo siekiamybė. Tuo metu, kai spektaklis buvo pastatytas, Lietuvoje buvo didelė stagnacija, kalbant apie neoklasikinį baletą. Todėl „Kitas pasaulis“ atrodė gaivaus oro gurkšnis. Baleto artistai veržėsi į įvairius TV projektus vien tam, kad galėtų pašokti ne pagal klasikinę muziką, o pagal dainas, kurios yra jiems aktualios ir širdžiai mielos. Šokti pagal „Depeche Mode“ buvo svajonė. Tai buvo vienas mėgstamiausių spektaklių artistų pasaulyje. Visa baleto solistų karta norėjo tapti jo dalimi“, – prisimena K. Tarasevičiūtė.

Žinoma balerina sako, kad nepaisant sudėtingo spektaklio choreografijos ir šokio elementų, šokti tiek sau, tiek publikai yra didelis stebuklas. Kiekvienas numeris nuneša nuo pirmos natos artistą ir žiūrovą. Kristina neslepia, kad jos ilgametėje karjeroje buvo spektaklių, kuriuose jautiesi tarsi sporto rungtyje, kai džiugina tik pasiektas rezultatas.

„O tokiuose spektakliuose kaip „Kitas pasaulis“ patiriame meditacinę būseną. Nors spektaklio choreografija nėra lengva, tai nėra lengvas spektaklis, bet jame taip gera šokti, kad niekas tampa nebesvarbu. Scenoje darniai susilieja muzika, šokis ir idėja. Tai – reta kombinacija. Baleto artistų etaloniniai vaidmenys keičiasi. Baigėsi „gulbių ežerai“. Dabar šiuolaikiniai, modernūs spektaklių pastatymai yra daugelio artistų svajonė“, – atvira K. Tarasevičiūtė.

Spektaklyje „Kitas pasaulis“ taip pat šoka ir Žilvinas Beniuševičius, Igoris Zaripovas, Evelina Fokina, Audronė Stelionė, Vesta Gineitytė, Pijus Ožalas, Danielius Voinovas, Ben Davis, Eimantė Šeškutė, Simonas Laukaitis.

Vasario 12 dieną „Compensa“ koncertų salėje žiūrovai turės progą išvysti spektaklį „Kitas pasaulis“ pagal naujus „Depeche Mode“ kūrinius su dar įspūdingesne scenografija, vaizdo instaliacijomis ir kvapą gniaužiančiu lazerių šou.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės