Ketvirtadienį, kovo 14 d., prasideda 5-asis tarptautinis festivalis „LMTA Teatro dienos,“ rašoma pranešime žiniasklaidai. Jo išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje greta kitų festivalio dalyvių kalbėjo ir žinomas aktorius, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, LMTA docentas Darius Meškauskas.

D. Meškausko auklėtiniai rengia „LMTA Teatro dienose“ premjerą, tačiau aktorius pasisakė apskritai apie dabartinį kūrybinį jaunimą: „Mano kaip pedagogo filosofija susiveda į labai paprastą dalyką. Mes siekiame pažadinti jaunų žmonių kūrybingumą, įpūsti jiems drąsą, suteikti galimybę siekti profesinių aukštumų, duoti į rankas amatą ir išlaisvinti vaizduotę.“

Kuo „LMTA Teatro dienos“ reikšmingos jauniesiems menininkams ir pačiai teatro visuomenei?
D. Meškauskas: „Šitas festivalis jauniems žmonėms yra galimybė pasirodyti, gauti pasitenkinimą iš to, ko jie uoliai mokosi, uždaryti juodose „dėžutėse“. Tokie pasirodymai suteikia prasmę tam, ką jie daro.“

„Džiaugiuosi, kad dabartinis jaunimas skiriasi nuo mano kartos. Mes buvome galbūt pareigingesni, bet labiau suvaržyti, labiau laikėmės taisyklių. Šitie žmonės laisvesni, tik norėčiau jiems priminti, kad reikėtų save kontroliuoti: ne tik reikšti savo ego, bet per save užsiimti pasaulio pažinimu. Tam ir skirtas šitas festivalis.“

„LMTA Teatro dienose“ D. Meškausko studentai Jonas Golubovskis, Džiugas Grinys, Karolis Norvilas ir Aurelijus Pocius pristatys spektaklio premjerą pagal Daniilą Charmsą „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ (kovo 21 d. Balkono teatre).

LMTA teatro spaudos konferencija

D. Meškauskas apie jų darbą: „Šitie tipai yra mano studentai, bet šiuo atveju už juos neatsakau, nes tai savarankiškas jų darbas. Tiesa, užpraeitą semestrą viena iš mūsų užduočių buvo Daniilas Charmsas. Jų naujasis spektaklis susijęs su šia tema. Puiku, kad jie jos nenumetė, nepadėjo į šalį, o gyveno ja toliau.“

„LMTA Teatro dienose“ kovo 20 d. bus parodytas ir šiais metais baigiančios studijas režisierės Mildos Mičiulytės spektaklio „Juokingo žmogaus sapnas“ eskizas pagal Fiodoro Dostojevskio fantastinį apsakymą. M. Mičiulytė mokėsi Eimunto Nekrošiaus vadovaujamame kurse, o studijas drauge su savo bendramoksliais baigia sąmoningai nesirinkę naujo kurso vadovo.

Pasak jaunos režisierės: „Tai eskizas ruošiamam diplominiam spektakliui. Rinkausi medžiagą pagal temą: mane domina du esminiai žmogaus jausmai, kurie jį išskiria iš kitų būtybių, suformuoja kaip žmogų. Tai – gėda ir gailestis. Apie juos daug rašo F. Dostojevskis. Be to, čia yra ir religinis aspektas. Tai įtraukia. Manau, teatras ir religija nelabai atskiriami, jie tarsi gimę tą pačią dieną.“

Kovo 23 d. bus parodyta dar viena premjera, jauno režisieriaus Motiejaus Ivanausko spektaklis „Užšalimas“.

Iš viso „LMTA Teatro dienose“ iki kovo 24 d. įvyks 12 dramos teatro, šokio ir muzikos spektaklių ir performansų, bus rengiama kritikų ir kūrėjų diskusija.

Festivalio atidarymui pasirinktas dokumentinis Kristinos Trinkūnaitės spektaklis „Charonas“, paremtas hospiso darbuotojų, savanorių ir pacientų pasakojimais. Visa festivalio programa skelbiama LMTA puslapyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)