Pagrindinio vaidmens atlikėjas, iš Čilės kilęs solistas Giancarlo Monsalve buvo tikras, kad publika neatsispirs „Pajacams“. Galimybę atlikti Kanijo vaidmenį jis vadino fantastiška galimybe ir išsipildžiusia svajone, „Šis vaidmuo yra fantastiškas, sakyčiau, ikoniškas. Ruošdamasis jam turėjau labai giliai įeiti į personažo širdį, jo vidinį pasaulį. Kanijo širdis sudaužyta gyvenimo ir meilės, bet nepaisant to jis turi juokinti kitus“. G. Monsalve nuomone, neįmanoma nepamilti šios operos.

Užburianti muzika ir intensyvus, kvapą gniaužiantis veiksmas – D. Ibelhauptaitė kalbėjo, kad režisuodama operą „Pajacai“ ji buvo ištikima savo principams – kurti tokį spektaklį, kuris sužavėtų net ir tuos, kam operos žanras nepatinka. „Teatre man patinka daryti neįmanomus dalykus“, sakė žymi režisierė.

Pagrindinių „Pajacų“ herojų vardais Palangoje puošėsi žinomos operos solistai – G. Monsalve ir iš Rusijos kilusi Evgenia Dushina. Įspūdingai pasirodė Mindaugas Rojus, kiti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai. Prie jų prisijungė „Lietuvos talentų“ nugalėtojas Kasparas Bujanauskas, cirko artistai ir gyvūnai.

Išskirtinius, personažų asmenybes atspindinčius ir papildančius kostiumus kūrė dizaineris Juozas Statkevičius, scenografiją britas Dickas Birdas. Operą dirigavo dirigentas Martynas Staškus. Opera „Pajacai“ yra vienas svarbiausių rugpjūčio 1-19 d. vykstančio festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ akcentų.

Į premjerą susirinko gausus būrys žmonių, jų tarpe buvo galima sutikti ne vieną žymų kultūros, verslo ar politikos pasaulio atstovą ne tik iš pajūrio regiono, bet ir visos Lietuvos. Stebėti dramatiško spektaklio veiksmo ir pasiklausyti įspūdingos jo muzikos atvyko šios operos kostiumus kūręs dizaineris Juozas Statkevičius, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona operos soliste Agne Sabulyte, aktorė Eglė Jackaitė, dainininkai Vilius ir Violeta Tarasovai, operos solistas Eduardas Kaniava su žmona aktore Barbora Kaniaviene, operos solistė Viktorija Miškūnaitė, aktorės Regina Šaltenytė ir Virginija Kochanskytė, kt.

Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“ pasakoja apie klajojančią komediantų trupę, kurios gyvenimas tragiškai susipina su scenos realybe. Trupė vaidina pjesę apie Kolombinos neištikimybę jos vyrui Pajacui. Pastarojo vaidmens atlikėjas, trupės šeimininkas Kanijus, iš tikrųjų sužino, kad Kolombiną vaidinanti jo žmona Neda rengiasi pabėgti su Silvijumi. Apakintas pavydo Kanijus nužudo įsimylėjėlius scenoje, per spektaklį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės