Kalėdiniuose koncertuose choras taip pat atliks kitų šiuolaikinių kompozitorių – Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Eriks Ešenvalds – kūrybą ir chorui pritaikytus populiariosios muzikos kūrinius.

Ypatinga vakaro premjera – naujausias norvegų kilmės kompozitoriaus Ola Gjeilo kūrinys „Dreamweaver“ (liet. Sapnų audėjas) chorui, fortepijonui, styginių orkestrui ir sopranui. Šio kūrinio žodžiai sukurti pagal žinomą norvegų viduramžių eilėraštį „Draumkvedet“ (liet. Sapno eilėraštis). Tai epinė baladė, turinti daug panašumų su Dantės „Dieviškąja komedija“. Per Kūčias užmigęs pagrindinis eilėraščio veikėjas, Olav Åsteson, neatsibunda iki dvyliktos Kalėdų dienos. Prabudęs, jis nukeliauja į bažnyčią ir papasakoja besimeldžiantiesiems apie savo sapną – drąsią, bauginančią ir galiausiai išperkančią kelionę per pomirtinį gyvenimą. Poetas Charles Anthony Silvestri, bendradarbiaudamas su kompozitoriumi Ola Gjeilo, žaismingai adaptavo „Draumkvedet“ eilėraštį ir pritaikė jį „Dreamweaver“.

„Ola Gjeilo „Dreamweaver“ yra šviesus cinematic muzikos stiliumi parašytas 20 minučių Kalėdinis kūrinys. Kompozitorius pats susisiekė su mumis ir pasiūlė pirmiesiems Lietuvoje atlikti jo naujausią dar niekur neskelbiamą kūrinį. Mes, žinoma, entuziastingai sutikome. Ypač džiaugiuosi, kad premjerai subūrėme jaunųjų Lietuvos talentų komandą – keturiolika styginių orkestro „Mikroorkéstra“ (meno vadovas Martynas Levickis) muzikantų, solistes Liną Dambrauskaitę ir Sandrą Lebrikaitę. Manau, kad „Dreamweaver“ ir kiti mūsų Kalėdinio koncerto kūriniai šventiniam periodui suteiks jautrių, romantiškų emocijų“,- teigia Egidijus Kaveckas, choro „Bel Canto“ meno vadovas.

Choras „Bel Canto“ savo Kalėdiniuose koncertuose atliks ir nuostabų Morten Lauridsen kūrinį „Dirait-on. Les Chansons Des Roses“, latvių kompozitoriaus Eriks Ešenvalds „O Emmanuel“, chorui Grand Prix svarbiausiame Lietuvos chorų konkurse pelniusį ypatingąjį Eric Whitacre „Leonardo Dreams of His Flying Machine“ ir kt.

Choras „Bel Canto“ šventiniuose koncertuose išbandys save ir kitame amplua – atliks chorui pritaikytus populiariosios muzikos kūrinius, tokius kaip „Bridge Over Troubled Water” (Paul Simon, aranžuotė Vince Peterson), taip pat tradicinę amerikiečių gospel giesmę „Down to the River to Pray“.

Choro „Bel Canto“ Kalėdiniuose koncertuose dalyvaus solistės Lina Dambrauskaitė ir Sandra Lebrikaitė, styginių orkestras „Mikroorkéstra“ (meno vadovas Martynas Levickis), saksofonistas Tomas Želvys, taip pat pianistė, choro „Bel Canto“ chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė.

Choro Bel Canto ir Draugų Kalėdiniai koncertai – „Dreamweaver“ – gruodžio 15 ir 16 d. (penktadienį ir šeštadienį) 19.00 val. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos