Koncerte dalyvaus 60 mišraus choro „Bel Canto“ ir 60 choro „Purdue Varsity Glee Club“ dainininkų.

Moderni chorinė muzika, džiazas, pop ir barbershop klasika

Choras „Bel Canto“, diriguojant naujam meno vadovui Egidijui Kaveckui, atliks choro pamėgtus garsiausio pasaulyje JAV chorinės muzikos kompozitoriaus Erico Whitacre ir ryškiausių Lietuvos kompozitorių Vytauto Miškinio bei Vaclovo Augustino kūrinius.

„Purdue Varsity Glee Club“ choras (meno vadovas Williamas E. Griffelis), garsėjantis įspūdingais teatralizuotais pasirodymais, atliks specialiai chorui pritaikytų gerai žinomų miuziklų, barbershop, gospelo, džiazo kūrinių interpretacijas.

Amerikiečių repertuare – tokie kūriniai kaip Simon&Garfunkel „Bridge Over Troubled Water“, Louiso Armstrongo išgarsintas „When You’re Smiling“, legendinio džiazo solisto Nato Kingo Cole'o kūrinių rinkinys ir kt.

Egidijus Kaveckas ir choras "Bel Canto"

90 vyrų balsai drebins Filharmoniją

Lietuvos ir JAV chorai Vilniaus publikai ruošia ir ypatingą siurprizą. Lietuvių kompozitoriaus V. Augustino kūrinį „Pater Noster“ („Tėvyne mūsų“) ir JAV kompozitoriaus E. Whitacre kūrinį „Lux Aurumque“ atliks 90 vyriškų balsų – „Purdue Varsity Glee Club“ ir „Bel Canto“ chorų dainininkai.

Choro „Bel Canto“ meno vadovas dr. E. Kaveckas teigia, kad šiuo bendru lietuvių ir amerikiečių chorų projektu siekiama kurti šiuolaikinę kultūrinę aplinką, pabrėžti mūsų priklausymą Vakarų kultūrai ir skatinti Lietuvos chorų kūrybingumą ir inovacijas.

„Mums didelis džiaugsmas Vilniuje priimti šį puikų jaunatviška energija spinduliuojantį amerikiečių chorą. Esame skirtingi chorai, todėl bus įdomu dalytis viena scena, mokytis vieniems iš kitų, keistis idėjomis, patirtimi ir pristatyti skirtingą požiūrį į chorinę muziką.

Nors didžiąją mūsų repertuaro dalį sudaro nuostabi šiuolaikinė chorinė muzika, ją pateikiame jautriai ir elegantiškai, vis dėlto esame labiau klasikinis, „tradicinis“ choras. Tuo tarpu mūsų bičiuliai amerikiečiai klasikinę chorinę muziką drąsiai derina su kitais muzikos stiliais, savo pasirodymus paįvairina išraiškinga choreografija. Esu tikras, kad šis mūsų koncertas su Purdue universiteto vyrų choru įkvėps tiek mus, tiek amerikiečius, o publikai paliks neišdildomus įspūdžius“, – teigia E. Kaveckas.

Choras Bel Canto

115 metų tradicijos, „Carnegie Hall“ ir šešių JAV prezidentų inauguracijos

1893 m. įkurtas „Purdue Varsity Glee Club“ choras vienija daugiau kaip 90 geriausių muzikai neabejingų Purdue universiteto studentų. Choras ne kartą pasirodė garsiausiose pasaulio scenose, tokiose kaip „Lincoln Center“ ir „Carnegie Hall“, koncertavo šešių JAV prezidentų inauguracijose, o jų gastrolių maršrutai driekiasi nuo Australijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos iki daugybės Europos šalių sostinių.

„Purdue Varsity Glee Club“ choro meno vadovas W. E. Griffelis. Choro „Bel Canto“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas dr. E. Kaveckas, antroji dirigentė ir chormeisterė Milda Zapolskaitė, chormeisterė ir koncertmeisterė Raminta Gocentienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės