aA
Rugpjūčio 1–10 dienomis Birštono kurorte rengiamas jau trečiasis tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai „Birštono vasaros menų akademija“. Daug žiniasklaidos, Birštono gyventojų ir svečių dėmesio sulaukusio projekto pagrindinė tema – teatrališkumas muzikoje. Dešimt dienų besitęsiančių meistriškumo kursų metu vyks publikai atviri užsiėmimai, paskaitos, koncertai, susitikimai ir diskusijos, kuriuose dalyvaus aukštųjų mokyklų, universitetų, gimnazijų, meno mokyklų moksleiviai, studentai ir studijas baigę atlikėjai. Ryškiausias šių metų projekto akcentas – garso ir vaizdo instaliacija „Traviata 95“.
BVMA 2014 m. dalyviai
© Organizatorių nuotr.

2013 m. Lietuvos muzikų sąjunga, Birštono savivaldybė ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetas pradėjo ilgalaikį bendradarbiavimą sparčiai augančiame Birštono kurorte. Šio bendradarbiavimo rezultatas – jau trečius metus rengiamas tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai „Birštono vasaros menų akademija“. Dešimt dienų truksiančius meistriškumo kursus ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai-pedagogai pianistai Gintaras Januševičius (Vokietija), Nikita Fitenko (JAV) ir Edvinas Minkštimas (JAV), dainininkai Vladimiras Prudnikovas, Eseno Alto operos solistas Almas Švilpa (Vokietija) Eglė Juozapaitienė bei koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovausianti Nijolė Ralytė.

Atviras paskaitas-diskusijas aktualiais Lietuvos profesionaliosios operos, muzikos ir technologijų sintezės bei viešųjų ryšių klausimais ves kompozitoriai Giedrius Kuprevičius ir Audronė Žigaitytė bei viešųjų ryšių specialistė Nika Puteikienė. Scenos judesio bei jogos užsiėmimus ves Simona Marija Šimulynaitė ir pakistanietis Ahsan Nadeem Sheikh, šiuo metu gyvenantis Vokietijoje. Scenos menine patirtimi dalinsis renginio svečiai dainininkai Vytautas Juozapaitis ir Ieva Prudnikovaitė, dirigentas Modestas Pitrėnas bei viešnia iš Belgijos Micheline Heyse, pati daugiau nei dvidešimt metų rengusi panašias vasaros akademijas.

Birštono vasaros menų akademijos metu vyks ne tik atviros pamokos ir paskaitos, bet ir Birštono gyventojams bei svečiams skirti vakariniai koncertai, kurių išskirtinis bruožas – „tarp natų“ slypinčių muzikos paslapčių paieškos. Tradiciškai koncertuose išgirsime visus pedagogus bei aktyviuosius BVMA dalyvius. Džiazuojančiam Birštonui skirtas pirmasis koncertas, kurio metu tarptautinė džiazo grupė gyvai įgarsins vieną linksmiausių nebyliojo kino istorijoje komedijų su Haroldu Lloydu „Pagaliau saugu“. Netikėtumų žada ir į stovyklos uždarymą atvykstantis akordeonų ansamblis „Consona“, vadovaujamas Ričardo Sviackevičiaus.

Į renginius laukiama atvykstant ne tik aktyviųjų dalyvių, bet ir pasyviųjų stebėtojų (pedagogų, jaunųjų menininkų, poilsiaujančių Birštone muzikos mėgėjų) tiek iš užsienio, tiek ir iš visos Lietuvos. Pamokos, koncertai, repeticijos, paskaitos ir diskusijos vyks Birštono kultūros centre, Kurhauze, sanatorijoje „Eglė“, Birštono viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (užsiėmimas, skirtas 5-10 metų vaikams). Jau antrus metus bus tęsiama ir „Vakaro serenadų“ tradicija – tai sanatorijoje „Eglė“ rengiami nuotaikingi Birštono vasaros menų akademijos dalyvių koncertai, skirti šios sanatorijos gyventojams.

Pasak Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, bene ryškiausias šių metų projekto akcentas – rugpjūčio 8 ir 9 dienomis Birštono kultūros centre vyksiantys garso ir vaizdo instaliacijos „Traviata 95“ seansai. Šio sumanymo idėja – sugretinti archyviniai ryškiausių praeities lietuvių operos solistų lietuvių kalba įdainuoti G. Verdi operos „Traviata“ įrašai bei naujausiomis technologijoms kuriamas vaizdas. Projektą rengia jaunų, entuziastingų kūrėjų komanda, tad jis taps ne tik menų sintezės idėjos realizacija, bet ir tam tikros tradicijos bei kultūrinio palikimo atkūrimas šių dienų kontekste. Projekto koncepcijos autorė – Audronė Žigaitytė, režisierė – Marija Simona Šimulynaitė, garso režisierius – Giedrius Litvinas, vaizdo režisieriai – Rimas Sakalauskas ir Donatas Norušis, scenografė – Vita Eidimtaitė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis.
Birštono vasaros menų akademiją organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga, bendradarbiaujanti su Birštono savivaldybe, Birštono kultūros centru ir meno mokykla, sanatorija „Eglė“ bei Vytauto Didžiojo universitetu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Populiarėjantis laisvalaikio leidimo būdas Lietuvoje – skaitytojų klubai

Skaitytojų arba knygų klubai šiuo metu išgyvena tikrą renesansą. Aptarti perskaitytų knygų...

Siūlo radikalų sprendimą švietimo krizei: panaikinti prievolę lankyti mokyklą (1)

„Mokykla – pikčiausias šiuolaikinės visuomenės priešas“, – prieš mokyklą kaip...

Vilniuje rodomas ilgiausias filmas Argentinos istorijoje, trunkantis beveik 15 valandų (2)

Kada paskutinį kartą žiūrėjote filmą, trunkantį daugiau nei 14 valandų? Po dešimt metų...

Laukiant Asmik Grigorian ir LVSO koncerto: kas toks buvo Dmitrijus Šostakovičius?

Trečiadienį, spalio 23 dieną, koncerte „ Asmik Grigorian ir Lietuvos valstybinis simfoninis...

Iliustruotoja Greta Alice Liekytė: dabar žinau, kodėl vadovėliuose rasdavome ylą

Kiekvieną kartą atsivertusi savo mėgstamą vaikystės knygą – Janošo pasakojimą apie...

Top naujienos

Po skaudaus pralaimėjimo Karbauskis ieško kaltųjų: kad išdūrė valdančiuosius ir primokė Pranckietį (19)

„Iš raudonų Karbauskio akių ir pavargusio veido matyti, kad prieš antradienio posėdį naktis,...

Degančios Alytaus įmonės direktorius: netiesa, kad mūsų įmonėje buvo daugybė pažeidimų (84)

Juozas Cicėnas , jau savaitę degančios Alytaus padangų gamyklos „ Ekologistika “ vadovas,...

Žvėryno žemgrobiai provokuoja Šimašių: meras žada vėl traukti pjūklą (147)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iš žemgrobių per didelį vargą atsiėmus valstybinę žemę ir joje...

Lauras Bielinis. Manote, kad Seimo salėje buvo karšta? Dabar sužinosite, kas yra karštis (133)

Visi, kurie domisi politika, stebi užsitęsusią balsavimo „dramą“ dėl nepasitikėjimo Seimo...

Vilkiko priekaboje Anglijoje – 39 žmonių kūnai (52)

Anglijoje, Esekso grafystėje, vilkiko priekaboje rasti 39 žmonių kūnai, skelbia BBC.

Veterinarai pateikė oficialias išvadas dėl nugaišusio kiškio: pasitvirtino blogiausias scenarijus (180)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) paskelbė oficialias išvadas dėl tyrimams...

Tamašunienė sureagavo į raginimus atsistatydinti: nesikratysiu atsakomybės, bet nuspręs vadovai (82)

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė , reaguodama į dėl jos atsistatydinimo renkamus...

Gyvai / „Baltik Vairas“ generalinis direktorius apie tai, kaip įmonei įveikti sunkius laikus (3)

Žilvinas Dubosas – „Baltik Vairas“ generalinis direktorius – laidoje „Boso valanda su...

Karpavičiaus broliui ir antrai žmonai teismas perdavė „Marijampolės pieno konservų“ administravimą (8)

Bendrovės „ Marijampolės pieno konservai “ administravimas perduotas paveldėtojams – velionio...

Trijų automobilių avarija Vilniuje, prie Vingio parko: sužalotas vaikas, susidarė spūstis (23)

Trečiadienį, 10.39 val., Vilniaus policijai, ugniagesiams gelbėtojams ir greitajai pagalbai...