2013 m. Lietuvos muzikų sąjunga, Birštono savivaldybė ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetas pradėjo ilgalaikį bendradarbiavimą sparčiai augančiame Birštono kurorte. Šio bendradarbiavimo rezultatas – jau trečius metus rengiamas tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai „Birštono vasaros menų akademija“. Dešimt dienų truksiančius meistriškumo kursus ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai-pedagogai pianistai Gintaras Januševičius (Vokietija), Nikita Fitenko (JAV) ir Edvinas Minkštimas (JAV), dainininkai Vladimiras Prudnikovas, Eseno Alto operos solistas Almas Švilpa (Vokietija) Eglė Juozapaitienė bei koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovausianti Nijolė Ralytė.

Atviras paskaitas-diskusijas aktualiais Lietuvos profesionaliosios operos, muzikos ir technologijų sintezės bei viešųjų ryšių klausimais ves kompozitoriai Giedrius Kuprevičius ir Audronė Žigaitytė bei viešųjų ryšių specialistė Nika Puteikienė. Scenos judesio bei jogos užsiėmimus ves Simona Marija Šimulynaitė ir pakistanietis Ahsan Nadeem Sheikh, šiuo metu gyvenantis Vokietijoje. Scenos menine patirtimi dalinsis renginio svečiai dainininkai Vytautas Juozapaitis ir Ieva Prudnikovaitė, dirigentas Modestas Pitrėnas bei viešnia iš Belgijos Micheline Heyse, pati daugiau nei dvidešimt metų rengusi panašias vasaros akademijas.

Birštono vasaros menų akademijos metu vyks ne tik atviros pamokos ir paskaitos, bet ir Birštono gyventojams bei svečiams skirti vakariniai koncertai, kurių išskirtinis bruožas – „tarp natų“ slypinčių muzikos paslapčių paieškos. Tradiciškai koncertuose išgirsime visus pedagogus bei aktyviuosius BVMA dalyvius. Džiazuojančiam Birštonui skirtas pirmasis koncertas, kurio metu tarptautinė džiazo grupė gyvai įgarsins vieną linksmiausių nebyliojo kino istorijoje komedijų su Haroldu Lloydu „Pagaliau saugu“. Netikėtumų žada ir į stovyklos uždarymą atvykstantis akordeonų ansamblis „Consona“, vadovaujamas Ričardo Sviackevičiaus.

Į renginius laukiama atvykstant ne tik aktyviųjų dalyvių, bet ir pasyviųjų stebėtojų (pedagogų, jaunųjų menininkų, poilsiaujančių Birštone muzikos mėgėjų) tiek iš užsienio, tiek ir iš visos Lietuvos. Pamokos, koncertai, repeticijos, paskaitos ir diskusijos vyks Birštono kultūros centre, Kurhauze, sanatorijoje „Eglė“, Birštono viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje (užsiėmimas, skirtas 5-10 metų vaikams). Jau antrus metus bus tęsiama ir „Vakaro serenadų“ tradicija – tai sanatorijoje „Eglė“ rengiami nuotaikingi Birštono vasaros menų akademijos dalyvių koncertai, skirti šios sanatorijos gyventojams.

Pasak Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės, bene ryškiausias šių metų projekto akcentas – rugpjūčio 8 ir 9 dienomis Birštono kultūros centre vyksiantys garso ir vaizdo instaliacijos „Traviata 95“ seansai. Šio sumanymo idėja – sugretinti archyviniai ryškiausių praeities lietuvių operos solistų lietuvių kalba įdainuoti G. Verdi operos „Traviata“ įrašai bei naujausiomis technologijoms kuriamas vaizdas. Projektą rengia jaunų, entuziastingų kūrėjų komanda, tad jis taps ne tik menų sintezės idėjos realizacija, bet ir tam tikros tradicijos bei kultūrinio palikimo atkūrimas šių dienų kontekste. Projekto koncepcijos autorė – Audronė Žigaitytė, režisierė – Marija Simona Šimulynaitė, garso režisierius – Giedrius Litvinas, vaizdo režisieriai – Rimas Sakalauskas ir Donatas Norušis, scenografė – Vita Eidimtaitė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis.
Birštono vasaros menų akademiją organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga, bendradarbiaujanti su Birštono savivaldybe, Birštono kultūros centru ir meno mokykla, sanatorija „Eglė“ bei Vytauto Didžiojo universitetu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės