„Baroko ansamblio projektas gimė prieš ketverius metus, man tapus LNOBT Operos meno vadovu. Kiekvieno save gerbiančio Europos teatro operos repertuare rasite baroko epochos muzikos, tačiau LNOBT jos nebuvo – tiesiog čia nesusiklostė tokia tradicija. Aišku, baroko muzikos ansambliai koncertuoja LDK valdovų rūmuose, kartais ten būna atliekamos ir barokinės operos. Tačiau argi jos nenusipelno didesnės scenos?“ – klausia dirigentas Sesto Quatrini, pabrėždamas, kad baroko muzikai priskiriamas gausus ir įspūdingas Claudio Monteverdi, Jeano-Baptiste‘o Lully, Antonio Vivaldi, François Couperino, Johanno Sebastiano Bacho, Georgo Friedricho Händelio bei kitų XVII–XVIII a. kompozitorių kūrinių lobynas.

„Cappella Concertante Vilnense“: ilgo kelio pradžia

Atrenkant simfoninio orkestro muzikantus į naujai kuriamą ansamblį, prieš porą metų buvo surengta speciali perklausa. Ir, pasak S. Quatrini, pavyko rasti fantastiškų muzikantų, ne tik gebančių, bet ir norinčių gilintis į baroko muziką.

„Kurdamas baroko ansamblį, rėmiausi kitų operos teatrų, tokių, kaip Monte Karlo opera Monake ar Ciuricho operos teatras Šveicarijoje, patirtimi. Turėti teatre tokį ansamblį – didelis privalumas, nes jis teikia man, kaip Operos meno vadovui, galimybę ateityje planuoti LNOBT scenoje baroko operų atlikimus“, – aiškina S. Quatrini.

Ansamblis buvo pavadintas „Cappella Concertante Vilnense“. Žodis Cappella dažnai vartojamas kalbant apie muzikinius kolektyvus, priklausančius tam tikrai konkrečiai vietai. Concertante pabrėžia, kad kiekvienas ansamblio narys gali pasirodyti kaip solistas, o tai itin svarbu baroko muzikoje. Na, o Vilnense – senoviniu stiliumi lotynizuotas miesto vardas.

Ne tik koncertuos, bet ir perduos sukauptą patirtį

Į lapkričio 6-ąją vyksiančias „Cappella Concertante Vilnense“ muzikines krikštynas LNOBT Operos meno vadovas pakvietė savo bičiulį – pasaulio kontratenorų elitui priklausantį italų solistą ir nenuilstantį baroko kultūros puoselėtoją Raffaele'į Pe.

Gimtinės bei kitų pasaulio šalių žymiausiuose teatruose dažnai pasirodančiam atlikėjui, 2019 m. apdovanotam Italijos nacionalinės muzikos kritikų asociacijos teikiamu Franco Abbiati prizu, dirigentas patikėjo sudaryti ir LNOBT skambėsiančio Baroko muzikos gala koncerto programą. Joje publika išgirs A. Vivaldi, G. F. Händelio, Riccardo Broschi, Leonardo Vinci operų arijas ir instrumentinę muziką.

„Prašiau Raffaele'io, kad pirmojo „Cappella Concertante Vilnense“ koncerto programoje atsidurtų nenuobodūs, nuotaikingi, „fejerverkiniai“ kūriniai, stulbinantys koloratūrų gausa ir virtuoziškumu. Kai išklausiau R. Pe pasiūlymus – įsitikinau, kad taip ir bus“, – džiaugėsi S. Quatrini.

Svarbu, kad R. Pe ryžosi priimti pasiūlymą ne tik pačiam atvykti į Vilnių, bet ir kartu atsivežti savo įsteigto baroko ansamblio „La Lira di Orfeo“ koncertmeisterę, smuikininkę Anaïs Chen, kuri ilgėliau padirbės su „Cappella Concertante Vilnense“ muzikantais, ruošdama juos ambicingiems teatro ateities projektams.

„Pats R. Pe teiks meistriškumo pamokas mūsų operos solistams, kuriuos matau kaip perspektyvius baroko muzikos atlikėjus. Taigi lapkričio 6-ąją LNOBT scenoje vyks ne tik koncertas, bet ir didelio, reikšmingo teatro ateities projekto pradžia“, – pabrėžė S. Quatrini.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės