Vasario 25 d., šeštadienį, tradiciškai mugėje tituluojamą pasimatymų diena, „Baltos lankos“ kvies net į keturis renginius.

13 val. 5.1 salėje – prof. Vytauto Landsbergio ir režisieriaus Sergejaus Loznicos knygos „Dialogas. Apie Lietuvą ir laisvę“ pristatymas. Susitikime dalyvaus abu autoriai ir knygos vertėjas, istorikas doc. dr. Nerijus Šepetys. Pokalbį moderuos istorikas, rašytojas doc. dr. Tomas Vaiseta.

Ši knyga – tai dviejų Rytų Europos intelektualų, lietuvio ir ukrainiečio, istorijos veikėjo ir stebėtojo, mačiusio mūsų valstybės politinį gyvenimą iš arti, bet kartu iš šono, susitikimas. Savitai kalbinamas režisieriaus Sergejaus Loznicos, prof. Vytautas Landsbergis pasakoja šalies istoriją nuo pirmų Sąjūdžio mitingų iki paskutinio Rusijos kario išvedimo 1993-iaisiais, kuri ir mūsų istorikų apmąstyta dar nedaug. Tai asmeniškas žvilgsnis ir kartu tikslus, intelektualus istorinių įvykių skerspjūvis, atliekamas žmogaus, tapusio vienu iš svarbiausių tos epochos herojų. Šį neįkainojamą liudijimą V. Landsbergis skaitytojams pateikia kaip savo politinį palikimą.

Renginys vyks lietuvių ir rusų kalbomis su sinchroniniu vertimu iš rusų kalbos.

Po renginio autoriai dalys autografus „Baltų lankų“ stende.

14 val. 5.1 salėje vyks išskirtinis pokalbis apie po penkiolikos metų nauju (audio) formatu atgimusią didžiąją Vilniaus sagą – Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Silva rerum“.

Apie tai, kokios istorijos lydėjo naujai atgimstančią knygą, kaip užgimė kūrybinis bendradarbiavimas, virtęs nuostabiu garso ir žodžio šokiu, kalbėsis menotyros mokslų daktarė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, kompozitorius Gediminas Gelgotas ir aktorius Darius Gumauskas. Pokalbį moderuos LRT „Klasika“ vadovas Julijus Grickevičius.

Po renginio autorė dalins autografus leidyklos „Baltos lankos“ stende.

16 val. 5.2 salėje vyks istorikų Tomo Vaisetos ir Valdemaro Klumbio iliustruotos monografijos „Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ pristatymas. Susitikime dalyvaus abu knygos autoriai, o juos kalbins žurnalistė Kristina Tamelytė.

Istorikai asist. dr. Valdemaras Klumbys ir doc. dr. Tomas Vaiseta įžengė į teritoriją, kurioje lyg ir nieko neturėjo rasti – juk iki šiol vyrauja įsitikinimas, kad seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje tarsi neegzistavo. Tačiau remdamiesi spauda, dienoraščiais, atsiminimais, archyvais ir interviu jie skaitytojams ir skaitytojoms prieš akis atveria netikėtai įvairią ir dinamišką seksualumo kultūrą: tuometė spauda mėgaujasi publikuodama seksualizuotus moterų atvaizdus ir tik valdžiai susizgribus tai nevirsta kultūros revoliucija; atsiradus vaizdo grotuvams, piliečiai grupelėmis renkasi žiūrėti pornografijos; gydytojai auklėja vyrus, nesugebančius seksualiai patenkinti savo žmonų; apklausose trečdalis studentų prisipažįsta turėję seksualinių santykių tik iš smalsumo.

Po renginio autoriai dalys autografus leidyklos „Baltos lankos“ stende.

O šeštadienį vakare, 20 val., Forume lauksime Ramūno Bogdano trilogijos „Ukrainos tridantis“ trečiojo romano „Dūris“ pristatyme.

Susitikime dalyvaus knygos autorius, politikos apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas, „Blue / Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas, atsargos pulkininkas, Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjas Saulius Guzevičius, o pokalbį moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Paskutinis trilogijos romanas „Dūris“ – lyg drobė, kurios kiekviena gija – tai paprastų ukrainiečių, nepavargstančių kovoti už laisvą tėvynę, istorija.

Paskutinėje trilogijos dalyje pasakojama apie Kijevo širdyje tebeverdančią kruviną Maidano revoliucijos kovą. Įširdusi minia reikalauja prezidento zeko galvos, o mūšių horizonte pamažu veriasi didžiojo brolio burna, ciniškai kvatodama ir siekdama praryti Ukrainos žemes. Nikas Fosa leidžiasi į nesaugų kelią išžvalgyti tiesos. Romanas „Dūris“ – lyg drobė, kurios kiekviena gija – tai paprastų ukrainiečių, nepavargstančių kovoti už laisvą tėvynę, istorija.

Autorius autografus leidyklos stende dalys prieš renginį, nuo 19 valandos.

Paskutinę mugės dieną, sekmadienį, 15 val. Forumo erdvėje vyks pokalbis su nuostabių knygų vaikams kūrėjais iš Ukrainos Romana Romanyšyn ir Andrijumi Lesivu, knygos „Kaip Karas pakeitė Rondą“ autoriais. Rūta Elijošaitytė-Kaikarė kalbins juos apie tai, kaip gimsta literatūra svarbiomis temomis.

Leidyklos „Baltos lankos“ stende autoriai dalys autografus vasario 24 d., penktadienį, 15 val. ir 26 d., sekmadienį, 16 valandą.

Beje, penktadienį, vasario 24 d., 17 val. leidyklos stende mugės lankytojus ir lankytojas kviesime į netradicinį dilemų „pop-up“ su dr. Nerijumi Mačiuliu ir Jūrate Cvilikiene, knygos „Dilema – ne problema“ autoriais.

Naujoje autorių knygoje pasakojama apie pirmuosius finansinius klausimus bei sprendimus, su kuriais susiduria savarankišką gyvenimą pradedantys jauni suaugėliai. Ji skirta visiems, norintiems ir norinčioms lengviau išspręsti dilemas, padidinti finansinių žinių bagažą ir susikurti stiprų pagrindą ateičiai.

Stende jie lauks lankytojų klausimų, dalys patarimus ir prizus. Bus galima ne tik asmeniškai pabendrauti su ekspertais, bet ir balsuoti už dilemų dilemą, taip pat sukti laimės ratą ir ką nors laimėti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės