„Didžiausi rezultatai scenos meno lauke yra pasiekiami, kai yra užtikrinamas veiklos tęstinumas. Kiekvienos šalies šokio vardai randa savo vietą pasaulyje dėl nuoseklaus tos šalies šokio bendruomenės pristatymo, kūrėjų ir šokio organizacijų įsitraukimo į tarptautinius bendradarbiavimo projektus. Jau trisdešimt metų rengiama Tanzmesse NRW tapo puikia platforma megzti naujus ryšius, dalintis idėjomis, skleisti informaciją, o taip pat auginti ir vystyti jau esamas partnerystes,“ – teigia Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė.

Baltijos šokio scenos matomumas pasaulyje

Šiemet į Tanzmesse NRW antrą kartą sugrįžta ir savo veiklą tęsia jungtinis Baltijos šalių šokio stendas, pristatantis Lietuvos, Latvijos ir Estijos šokio meną. Idėja dalyvauti mugėje kartu kilo Baltijos šalių šokio organizacijoms po sėkmingai įgyvendintos Baltijos šokio platformos Vilniaus (2019 m.), Talino (2022 m.) ir Rygos (2024 m.) mieste. „Galimybė rengti tokį svarbų tarptautinį renginį, demonstruojantį Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendradarbiavimo galią, formuoja Baltijos šalių ir menininkų matomumą tarptautinėje šokio scenoje ir stipriai remia kiekvienos Baltijos valstybės šokio bendruomenę,“ – dalijasi Latvijos šokio informacijos centro vadovė Inta Balode.

Ketvirta Baltijos šokio platforma sugrįš į Lietuvą 2026 m. balandžio 23-25 d. Planuojama, kad Vilniaus mieste susitiks daugiau nei du šimtai tarptautinių šokio profesionalų, bus rodomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos šokio spektakliai, vykdomi tinklaveikos renginiai, pristatomi Lietuvoje veikiančios kultūros institucijos ir organizacijos, švietimo institucijos. LŠIC direktorė Gintarė Masteikaitė neabejoja, kad platforma pritrauks daug užsienio šalių šokio vadybininkų ir prodiuserių dėmesio Baltijos šokio meno produkcijai bei atvers naujas galimybes šokio profesionalų, kritikų, akademinės bendruomenės žinių ir patirčių mainams.

Tanzmesse NRW metu tarptautiniai svečiai bus kviečiami atvykti ir dalyvauti Baltijos šokio platformoje. Stende mugės svečių taip pat lauks šokio kūrėjai, šokio trupių, teatrų, kitų šokio organizacijų ir aukštųjų mokyklų atstovai, kurie supažindins su kiekvienos šalies šokiu ir bendrai pristatys Baltijos šalių šokio sceną.

Mugės programoje – lietuvių menininko darbas

Neatsiejama Tanzmesse NRW programos dalis – iš viso pasaulio atrinktų šokio spektaklių ir projektų pristatymas tarptautinei auditorijai. Tanzmesse NRW komisija, sudaryta iš skirtingų valstybių šokio profesionalų, šį kartą turėjo įvertinti 900 pateiktų paraiškų. Komisijos nariai liko neabejingi šokio menininko Luko Karvelio darbams – mugės meninėje programoje bus galima išvysti jo naujausio spektaklio „Kur krantas“ (atlikėja – Dominyka Markevičiūtė; prodiuseris „Be kompanijos“) ištraukas, taip pat vyks šio spektaklio prezentacija užsienio šokio prodiuseriams.

Lukas Karvelis – vienas ryškiausių jaunosios kartos lietuvių šiuolaikinio šokio menininkų. Jis baigė M.K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo prestižinėje šokio akademijoje „Codarts“ Nyderlanduose. Pelnė tarptautinius apdovanojimus, o 2023 m. jam buvo įteikta Lietuvos kultūros ministerijos Jaunojo menininko premija. Šiuo metu Lukas Karvelis gyvena Amsterdame, bendradarbiauja su žinomais šokio teatrais ir choreografais. Lietuvos žiūrovai galėjo susipažinti su keliais menininko darbais Naujojo Baltijos šokio festivalyje, kuriame 2024 m. įvyko spektaklio „Kur krantas“ premjera.

Lietuvos atstovai Baltijos šokio stende

Šiais metais Baltijos šokio stende Lietuvos šokio sceną pristatys ir tarptautinius ryšius megs įvairių kultūros organizacijų atstovai ir šokio menininkai: Šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė Agnija Šeiko bei narės Grėtė Šmitaitė ir Ugnė Kavaliauskaitė; nepriklausomos šiuolaikinio šokio meno organizacijos „Be kompanijos“ vadovė Agnietė Lisičkinaitė; šiuolaikinio šokio teatro vaikams „Dansema“ meno vadovė ir choreografė Birutė Banevičiūtė; šokėja Dominyka Markevičiūtė; Šeiko šokio teatro prodiuserė Judita Strumilaitė; Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) direktorė Gintarė Masteikaitė ir projektų koordinatorės Anastasija Kaminskė bei Ieva Pranckūnaitė.

LŠIC pirmą kartą pakvietė dalyvauti ir stebėti Tanzmesse NRW spektaklius scenos meno kritikę, projekto „Šokis žodžiu – ne(w)kritika“ dalyvę ir Scenos meno kritikų asociacijos narę Aistę Šivytę. LŠIC kvietimu į mugę taip pat vyksta Ukmergės kultūros centro specialistės Sigita Rimydienė ir Asta Lukoševičienė – pastaraisiais metais abi įstaigos aktyviai bendradarbiauja siekdamos supažindinti Ukmergės gyventojus su šiuolaikinio šokio projektais bei spektakliais iš Lietuvos ir užsienio. Lietuvos atstovai mugėje prisistato jau keturioliktą kartą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją