Paroda orientuota į kūrybinius eksperimentus, mokslo ir technologijų pažangos atskleidimą tekstilės srityje. Ekspozicijoje svarstoma ar šiuolaikinis mokslas, tarnaujantis naujų medžiagų ir pluoštų kūrimui, žengia kartu su ekologinėmis iniciatyvomis? Parodos autoriai koncentruojasi į XXI a. materialiąją ir konceptualiąją tekstilės būtį: tvarias medžiagas, naujas kūrimo ir gamybos technologijas.

Menininkių Žydrės Ridulytės ir Silvijos Juozelskytės kuruojamoje bienalėje dalyvaus daugiau kaip 10 lietuvių autorių bei trys menininkės iš Lenkijos. Bienalėje savo kūrinius pristatys Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Lolita Tučinskaitė ir Indrė Spitrytė, eksperimentuojančios su audinių kūrimu iš dumblių, mielių ar bakterijų. Jų gretas papildys jau žinomi ir įvertinti kūrėjai: kūrybinėje praktikoje naujovių nevengianti Liucija Kryževičienė, kūrinius įvietinantis skulptorius Andrius Erminas, grupė „Baltos kandys“, veikloje tekstilės meną supinančios su fotografijos, vaizdo ir performanso menais, Norvegijoje gyvenanti ir kurianti menininkė Kristina Daukintytė Aas, ekperimentuojanti skaitmeninio žakardo technika bei kiti kūrėjai.

Lietuvos tekstilės meno bienalė šį kartą plečia geografinius horizontus ir pristato ne tik vietinius, bet ir užsienio autorius. Parodoje dalyvauja menininkės Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska, Izabela Wyrwa ir Magdalena Soboń iš Lenkijos. Jos pristato kolektyvinę instaliaciją „Sujungti iš naujo“ („Reconnected“), kurioje individualios menininkių kūrybinės praktikos susisieja per kiekvienos siekį suvokti gamtą.

Eksponuojamų kūrinių kolekcija atskleidžia autorių žavėjimąsi gamtos tobulumu ir pastangas apčiuoti žmogaus ir jį supančio pasaulio santykių sudėtingumą. Nors menininkės pasitelkia skirtingus vaizdo pateikimo ir prieigos būdus, pagrindinis jų kūrybos elementas yra kontaktas su medžiagomis.

Bienalės metu numatoma visuomenei atvira kūrybinių dirbtuvių, perfomansų, ekskursijų ir seminarų programa, kuri vyks iki rugsėjo pabaigos. Detalesnė informacija bus viešinama artėjant renginio datai.
Projekto rėmėjai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė.

Projekto partneriai: Lenkijos kultūros institutas Vilniuje, Vilniaus lenkų kultūros namai, žurnalas „Centras“, Strzemińskio Lodzės dailės akademija (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego), Vilniaus dailės akademija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją