Menininkai spektaklyje „Pelikanas“ kelia šeimos sampratos būtinybės klausimą, analizuoja šeimoje kylančių smurtinių (tiek fizinių, tiek psichologinių) poelgių priežastis, veikėjų asmeninius ir juos supančius aplinkos įvykius ir viso to sąlyčio taškus. Į visa tai režisierius ir jo komanda žvelgia pro A. Strindbergo pjesėje sukurtos šeimos modelio prizmę.

„Kas yra šeima? Pats esu kilęs iš lietuvių liaudies tradicine šeima tapusio modelio, kuriame – tėvas alkoholikas, išsiskyrę tėvai, turtų dalybos… Todėl nuolat permąstau šią sąvoką. Tų „šeimų šeimų“, kurios yra tokios, kokios aš įsivaizduoju ir turėtų būti šeimos, turinčios tą sveiką, veikiantį šeimos mechanizmą, aš žinau vos keletą. Natūralu, jog aš, atsidūręs tokioje išbyrėjusioje šeimoje ir gyvendamas plačioje socialinėje erdvėje, tarp draugų ir kitų žmonių, pradedu galvoti, ar šie mane supantys žmonės nėra mano tikroji šeima ir ar tai turi būti nubrėžta kraujo ryšiu?“, – apie spektaklyje gvildenamas temas pasakoja režisierius N. Jasinskas.

N. Jasinskas – jaunosios kartos režisierius, Yanos Ross mokinys. Jo pastatyti spektakliai rodomi Valstybiniame Jaunimo teatre, Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre, Kauno miesto kameriniame teatre. Šiemet N. Jasinskui atiteko Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimas jaunojo menininko kategorijoje.

„Pelikane“ vaidinančių aktorių branduolys – tai Oskaro Koršunovo mokiniai Alvydė Pikturnaitė, Aurelijus Pocius, Kipras Mašidlauskas, Saulius Ambrozaitis, taip pat Gintaro Varno mokinys Matas Sigliukas. Spektaklyje naudojami Kristupo Saboliaus ir N. Jasinsko balsai.

„Repetuojant man yra svarbi mintis. Kodėl gimė toks gyvas, improvizuotas, „čia ir dabar“ veikiantis spektaklis? Todėl, jog mes iš esmės dėliojome minties struktūrą, ieškojome būdų, kaip papasakoti žiūrovams tai, ką norime pasakyti. Turėjome raktinius žodžius, kuriais remdamiesi ieškojome savitos organikos, padėsiančios „įveiksminti“ mintis scenoje. Iš esmės, aktorių prašiau ne atlikti, o mąstyti. Atlikimas tiesiog dėl atlikimo teatre man nepatinka“, – teigia N. Jasinskas.

Spektaklio muziką kuria kompozitorius Gintaras Sodeika. Scenografai – random heroes. Video projekcijų autorius – Ričard Žigis. Šviesų dailininkas – Dainius Urbonis. Kostiumų dailininkas – Dominykas Levanas. Operatoriai – Augtumas Danielius Harner ir Simonas Čalka.

„Pelikanas“ pagal A. Strindbergą (rež. N. Jasinskas) – rugsėjo 11 d., 18 val., Trakų kultūros rūmuose (Vytauto g. 69, Trakai), festivalo „TRANS/MISIJOS BALTICUM“ programoje. Bilietus platina kakava.lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės