Kaip pranešime spaudai rašo organizatoriai, festivalį atvėrė šveicarų kino dokumentininko Peterio Liechti filmas „Signerio lagaminas. Kelyje su Romanu Signeriu“ („Signers Koffer – Unterwegs mit Roman Signer“, 1996). Šiais metais viena iš VDFF retrospektyvų skirta P. Liechti kūrybai.

Pristatyti režisieriaus retrospektyvos į festivalį iš Šveicarijos atvyko jo našlė ir kūrybinė partnerė Jolanda Gsponer ir menininkė Annette Brütsch. „P. Liechti filmai ir tekstai gilinasi į pamatines žmogiškosios būties temas, todėl, esu tuo tikra, niekada nepraras aktualumo pasauliniame kontekste“, – apie išskirtinę režisieriaus kūrybą atidarymo metu pasakojo J. Gsponer.

Peterio Liechti retrospektyva festivalyje bus rodoma rugsėjo 21-27 d., o filmas „Signerio lagaminas. Kelyje su Romanu Signeriu“ bus parodytas dar kartą – rugsėjo 24 d. „Skalvijoje“.

Pasibaigus filmui atidarymo svečiai buvo pakviesti į ką tik „Skalvijai“ grąžintą antrąją salę, kurioje menininkės J. Gsponer ir A. Brütsch pristatė videoinstaliaciją „Dedikacijos. Nebaigtas Peterio Liechti filmas“ („Dedications – Peter Liechtis unvollendeter Film“, 2016). Ją nemokamai išvysti visi norintys galės iki pat festivalio pabaigos.

„Mes pirmą kartą išeiname iš kino salės, išeiname iš to standartinio kino festivalio formato, t.y. kino peržiūrų, susitikimų, išbandome naują formatą“, – dėl videoinstaliacijos džiaugėsi „Skalvijos“ kino centro direktorė ir festivalio programos sudarytoja Vilma Levickaitė.

10 dienų Vilniuje truksiantis festivalis kviečia rinktis iš beveik 40 kūrybinės dokumentikos filmų. Festivalyje pristatomos pagrindinė ir specialioji programos, Algio Arlausko (su nemokamais bilietais) ir Peterio Liechti retrospektyvos, dokumentikos programa vaikams.


Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis – Vilniuje rugsėjo 20-30 d., Kaune – spalio 2-4 d., Ukmergėje – spalio 5-7 d.

Atidarymo akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės