Šių metų festivalio "Kaunas Photo" parodų, paskaitų, projekcijų tema - "Nutylėtos istorijos" - siūlo socialiai neabejingo meno oazę tiems, kam nereikia tūkstantis pirmąjį kartą priminti, kad esame alaus ir krepšinio šalis, ir kviečia pažvelgti į mus pačius, į mūsų kaimynus, girdėtas, bet nematytas istorijas.

Pasak festivalio vadovo Mindaugo Kavaliausko, "fotografijos meno ir medijos jungties stiprybė - galimybė kalbėti apie tuos gyvenimo aspektus, kurie lieka masinės žiniasklaidos ir abstrakčiųjų menų užribiuose.

Net globalios reikšmės procesai ar įvykiai, tokie kaip sausio tryliktoji, rugsėjo vienuoliktoji, Sovietų Sąjungos žlugimas, fotografijose, rodomose „Kaunas Photo“ festivalyje, turi asmeninės patirties atspalvį, savo nutylėtas istorijas."

Per šimtas festivalio dalyvių iš 30-imt pasaulio šalių, 11 parodų erdvių (tarp jų ir netikėtų - VDU Kauno Botanikos sode, Kauno Kolegijos J.Vienožinskio Menų fakultete, Kauno pilyje ir kt.), 15 fotografijų parodų, penkios intensyvios fotografijos naktys, antrąkart rengiamas „Kaunas Photo Star“ portfolio peržiūros - konkursas, sukviesiantis į Kauną 55 fotografus iš 20-ies paulio šalių bei fotografijos ekspertus iš dešimties Europos šalių, - tėra tik faktai.

Tačiau galima pasidžiaugti ir meninės kokybės aspektais. Visos parodose rodomos serijos jau išspausdintos monografinėse knygose, kurios padėjo autoriams tapti žinomais fotografijos pasaulyje. Kitas svarbus faktorius - parodų atidarymuose dalyvaus visi autoriai.

Kaip ir kasmet, festivalio programa fotografijos meno mylėtojus kvies susiburti į fotografijos naktis. Dvi iš penkių fotografijos naktų festivalio formuluotę – temą “Duetai ir Dvikovos”, pasiskolins iš pernykštės programos. Jose bus galima išvysti Suomijos, Švedijos, Austrijos, Šveicarijos kuratorių parengtus skirtingų autorių fotografijų darbus, o taip pat pajusti šiuolaikinės Europos fotografijos pulsą, sužinoti kitų fotografijos festivalių įdomybes.

Viena fotografijų naktis bus skirta konkurso „Kaunas Photo Star 2011“ darbų peržiūrai. 55 fotografai gaus po 100 sekundžių pristatyti savo darbams, o renginio pabaigoje bus skelbiamas nugalėtojas.

2010 metų „Kaunas Photo Star“ konkurso laimėtojui Ericui Lusito (Prancūzija) prizą įsteigė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, suteikdamas galimybę nugalėjusią fotografijų seriją "Sovietų imperijos pėdsakai" ("Traces of the Soviet Empire" - angl.) eksponuoti Kauno fotografijos galerijoje - vienoje didžiausių fotografijos galerijų Baltijos šalyse.

Rugsėjo 23-24 dienomis, festivalio programa „Kaunas Photo“ persikels į Alytų. Jos metu įvyks parodos "Duetai ir Dvikovos" atidarymas, autoriai: Vytautas Stanionis (jaunesnysis), Vytautas Stanionis (vyrsenysis), Darius Kuzmickas (JAV-Lietuva), France'as Dubois'as (Belgija), Francoise'as Beauguionas (Prancūzija), Raoulas Krameris (Olandija), José Nuno Lamas ir Valteris Ventura (Portugalija), Richard Simpkin (Australija); parodos "Pasilikti ar išvykti" atidarymas, autoriai: Mindaugas Ažušilis, Eugenijus Barzdžius, Donatas Stankevičius, o taip pat Romualdo Požerskio paskaita "Sausio tryliktoji fotografijose ir prisiminimuose" bei projekcijos ekrane bus pristatoma "Baltijos šalių gatvės fotografija", Suomijos ir Švedijos fotografija.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją