Festivalį po atviru vasaros dangumi Druskininkų amfiteatre liepos 28 d. pradės dainininkas Andrius Mamontovas su grupe. Ne pirmą kartą festivalyje dalyvaujantis atlikėjas sako laukiąs susitikimo su ypatinga aura pasižyminčiais Druskininkų kurorto žiūrovais. Kituose festivalio muzikiniuose vakaruose išvysime bliuzo karalienę Ariną, darbščius ir originalius jaunuosius muzikantus Marką Palubenką ir Vidą Bareikį, šeimyninį Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus duetą, dainuojamosios poezijos „guru” Kostą Smoriginą ir bardą Domantą Razauską bei populiąriąją Rūtą Ščiogolevaitę netikėtame ir pašėlusiame Tinos Turner amplua.

Teatro mėgėjus džiugins intymios vyrų trupės „Erelis” humoristinis šou, subūręs „nerūdyjančią” „Keistuolių” artileriją, po šiai dienai taikliausiai šaudančią ironijos ir šmaikštumo pabūklais. Intelektualiai komiški ir pagal Yasmina Reza pjeses pastatyti Dainiaus Kazlausko spektakliai „Karo dievas” bei „Menas”, kuriuose civilizuoti pašnekesiai virsta tragikomiškomis mizanscenomis, verčiančiomis susimąstyti apie draugystę, meilę, žmogiškumą. Po ilgos pertraukos festivalyje viešės Klaipėdos dramos teatras su komedija „Saugokite Florą”, primenančia, jog nuo tobulo moteriškumo iki maniakiškumo – kartais vos vienas žingsnis.

Du Kauno teatro kolektyvai pristatys labai skirtingus spektaklius. „Kitoks teatras” lietuviškoje komedijoje su detektyvo elementais pakvies į pokalbį su Sąžine, arba kitaip tariant – Dievu, o Pantomimos teatras intriguos vizualine komedija suaugusiems „Kamasutra”. Be žodžių, per muziką, šešėlių žaismą bei vizualinius sprendimus bus kalbama apie tai, kad tūkstančius metų žmonės išgyvena tas pačias aistras, o žmonijos istorija pripildyta gaivališkų erotinių motyvų.

Pagrindiniu šių metų DTF akcentu taps „Rusų teatrų sezonas”, kuriame išvysime apie kelias dešimtis spektaklių bei muzikinių programų iš Maskvos, Kaliningrado, Sankt Peterburgo teatrų repertuaro. Rugpjūčio 10 – 21 dienomis svečiai pristatys 5 teatro ir 4 muzikinius kolektyvus su skirtingų žanrų ir krypčių programomis. Net keli spektakliai – „Oblivion” ir „Tango trise” bus susiję su aistringuoju argentinietišku tango. Maskvos teatras „PDK Drama” pristatys spektaklį „Vedybėlės” pagal visiems žinomą N. Gogolio pjesę bei spektaklį „Šukės” pagal populiariąją A. Arbuzovo pjesę. Šis spektaklis dalyvavo prestižnio Rusijos festivalio „Auksinė kaukė” programoje.

Aktorės ir dainininkės Irinos Jevdokimovos įkurtas teatras „Meno lizdas” pažįstamas kamerinio žanro mėgėjams Rusijoje ir Europoje. Drauge su žymiu choreografu A. Chasanovu jie pristatys operą – baletą „Didonė ir Enėjas” pagal XVII a. kompozitoriaus H. Purcell operą. Pati I. Jevdokimova atliks pagrindinį vaidmenį tarptautinių festivalių laurus skinančiame monospektaklyje „Niekas”, kuriame pavydo ir atgailos monologą lydi Mocarto, Glinkos, Čaikovskio, Rachmaninovo ir kitų garsių kompozitorių muzika.

Kaliningrado jaunimo teatras pristatyts du spektaklius – psichologinę drama „Tvirtovė” ir ekstremalų performansą „Kvai-liai”.

Muzikinėse rusų atlikėjų programose skambės estrados hitai, klasikinė muzika, šansonai, žydiška muzika, lotynų ir portugalų muzika.

Koncertuose išvysime daugkartinius Rusijos ir tarptautinių muzikinių konkursų laureatus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt