Kaune sukurtas spektaklis „Literatūros pamokos“ buvo sudarytas iš etiudų ir, pasak aktoriaus, buvo jo kurso sėkmės paslaptis. „Literatūros pamokas“ režisavo Jonas Vaitkus, scenografiją kūrė Jonas Arčikauskas, muziką – Šarūnas Nakas.

Spektaklyje vaidino pirmoji Jono Vaitkaus aktorių laida: Povilas Budrys, Tauras Čižas, Remigijus Bučius, Ramunė Skardžiūnaitė, Arūnas Sakalauskas, Diana Anevičiūtė, Ingeborga Dapkūnaitė, Neringa Bulotaitė, Saulius Balandis, Virginija Kelmelytė.
Literaturos pamokos. A. Sakalauskas, I. Dapkūnaitė, R. Skardžiūnaitė, T. Čižas, D. Anevičiūtė, Balandis, N. Bulotaitė, R. Bučius.

Atvežus į Vilnių, spektaklis sulaukė dar daugiau dėmesio, tačiau dėl jo teko eiti aiškintis į Centro komitetą. „Ministras atskaitė moralą, sakė, kad gali išskirstyti mus po vieną, pribaugino stipriai, bet visiems jau buvo dzin į tai žiūrėti, jis juokingai jau atrodė“, – atsimena aktorius.

A. Sakalauskas prisimena ir teatre sutiktus senuosius aktorius: Audrį Mečislovą Chadaravičių, Joną Lalą, Juozą Rygertą, jų charakteristikas. Apie senąją kartą jis sako, kad tai buvo pasitempę žmonės. Gal senamadiški, tačiau turėjo savo stilių ir buvo draugiški. A. Sakalauskas pasakoja, lengvai radęs kalbą su jais, ir dalinasi keliomis girdėtomis istorijomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės