„Armėnija – graži šalis, nešiojanti didžiulį praeities skausmą, kuris tęsiasi iki šių dienų. Tačiau šiandien, padedami puikių menininkų ir filmų kūrėjų, per vaizduotę ir meniškumą galime rasti būdų, kaip net skaudžiausius prisiminimus įkvėpti viltimi“, – teikdamas apdovanojimą kalbėjo O. Nyrabia.

Laimėjimu džiaugėsi ir filmo režisierė Inna Sahakyan. „Nuo 2018 m., kai festivalis „Golden Apricot“ turi bendrą vaidybinių ir dokumentinių filmų tarptautinę konkursinę programą, „Aurora“ yra vienintelis armėniškas filmas, gavęs apdovanojimą. Labai tuo džiaugiamės. Kartu didžiuojamės, kad „Aurora“ į šią programą buvo atrinkta kartu su kitais filmais iš viso pasaulio, kurie turėjo savo premjeras tokiuose festivaliuose kaip Berlyno ar Venecijos. Tai pirmas, bet labai tikiuosi, kad ne paskutinis mūsų apdovanojimas“, kalbėjo I. Sahakyan.

„Aurora“ – dokumentinis animacinis filmas, pasakojantis tikrą, kartu – neįtikėtiną, moters istoriją. Išgyvenusi armėnų genocidą, ištrūkusi iš vergijos, tuo metu dar paauglė Aurora pasiekia Jungtines Amerikos Valstijas, kur tampa Holivudo žvaigžde, begarsiame filme vaidinančia pačią save. Kartu ji tampa ir vienos didžiausiu Amerikoje humanitarinės kampanijos veidu.

Jautrią istoriją pasakojantį filmą kartu su armėnais kūrė Lietuvos bei Vokietijos profesionalai, o projektui teko įveikti ne tik tarptautinės komandos iššūkį, bet ir nemažai kitų. Lietuvoje filmą prodiusavo Justė Michailinaitė ir Kęstutis Drazdauskas. Pagrindinį Auroros personažą piešė iliustratorius, dailininkas Rimas Valeikis, kitus personažus iliustravo dailininkės Martyna Kašinskaitė ir Ieva Batrytė, filmo aplinkas piešė menininkas bei iliustratorius Gediminas Skyrius, animatorius Lietuvoje – Šarūnas Vyštartas.

„Auroros istorija – tai drąsos, ryžto ir nenugalimos vidinės stiprybės istorija. Neslėpsiu: didžiuojamės, kad pagrindinių iliustracijų bei animacijos autoriai yra Lietuvos kūrėjai. Jų darbas yra itin reikšmingas ir matomas visame pasaulyje. Man tai labai svarbu tiek kaip prodiuserei, tiek kaip Lietuvos animacijos asociacijos prezidentei. Kartu džiaugiuosi, kad pasaulyje yra vis mažiau festivalių, iš kurių lietuviški filmai – nacionaliniai ar bendros gamybos – neparsiveža apdovanojimų. Tikiu, kad jie ne tik įkvepia, bet ir augina bei stiprina mūsų kino bendruomenę“, – sakė filmo prodiuserė Justė Michailinaitė.

Filmas „Aurora“ buvo sukurtas dėka akademinio Zoryan instituto indėlio ir yra pagrįstas jo žodinės istorijos archyvu. Lietuvoje filmą parėmė Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės