Į šeštadienį ir sekmadienį vyksiančią Baltijos jūros regiono senovės genčių karybos ir amatų šventę susirinks archeologai entuziastai bei karybos klubai ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių - Latvijos, Estijos, Lenkijos.

Šventėje bus pristatyti ir demonstruojami 9 amžiaus amatai - auksakalystė, kalvystė, medžio apdirbimas, batsiuvystė, juostų audimas, puodininkystė, lankų gamyba, odos išdirbimas, beržo tošies indų gamyba, liepų žievės kibirėlių gamyba, kojinių nėrimas adata.

Užsukę į šventę galės pasisvečiuoti kuršių kieme, pašaudyti iš lanko, paklausyti folkloro ansamblių iš Lietuvos ir Latvijos atliekamų senovės karo dainų.

Pagrindinis festivalio akcentas - Apuolės mūšio inscenizacija. Pirmąjį šventės vakarą susirinkusieji galės stebėti 854 metais vykusią kuršių ir vikingų kovą. Mūšio inscenizacija vyks skambant folklorinei muzikai. Pasibaigus programai prasidės ansamblių iš Lietuvos ir Latvijos koncertas.

Apuolė yra šiaurės vakarų Lietuvoje, Skuodo rajone, netoli Latvijos sienos. Senovinė kuršių sostinė minima vikingų sagose ir vėlesnių kronikininkų užrašuose. 854 metais Švedijos vikingų karaliaus kariauna apgulė Apuolę norėdama atimti grobį, kurį kuršiai atkovojo iš danų. Kronikose teigiama, jog kova vyko 8 paras, kol abi pusės išvargo ir nebenorėjo kautis. Kuršiai atidavė dalį danų grobio švedams.

Pirmasis festivalis "Apuolė 854" buvo surengtas 2004 metais.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės