Dailininkų grupė „Angis“ susibūrė 1990-aisiais metais. Tai buvo metai, paženklinti Nepriklausomybės atkūrimu ir sisteminiais pokyčiais visuomenėje bei kultūros lauke.

„Menininkų nebetenkino iš sovietinio laiko paveldėtos dailininkų sąjungos tvarkos. Jie deklaratyviai peržengė stagnacinį laikotarpį ir save pozicionavo ekspresionistinės tradicijos, ypač Ars idėjų tęsėjais. Iš lenkiškų, vengriškų meno žurnalų žinotos Vakarų meno tendencijos skatino ieškoti sprendimo, kokį darinį suformuoti ir kaip savo menines pažiūras atskleisti parodose. Nuo pirmosios „Angies“ parodos bandyta peržengti nusistovėjusias normas – išmušti publiką iš įprastinių suvokėjo pozicijų, provokuoti reakcijas, laužyti tabu. Šiandienos politinis nestabilumas, rusijos invazija į Ukrainą tampa temine grandimi, jungiančia netolimą praeitį su dabartimi“, – apie „Angies“ dailininkų grupę pasakoja parodos „Nerimo laikas: Angis ir mokiniai“ kuratorė Genovaitė Bartulienė.

22 ryškios Lietuvos meno pasaulio asmenybės

Parodoje eksponuojami „Angies“ grupės kūriniai – sukurti sukurti 9-10 XX a. dešimtmečiuose, o taip pat ir pastarųjų metų darbai. Šia paroda Kauno modernaus meno fondas siekia ne tik pakviesti prisiminti unikalų istorijos tarpsnį Lietuvos tapybos istorijoje, bet ir atskleisti šios grupės poveikį dabartiniam meno laukui, todėl parodoje bus galimybė išvysti menininkų, kuriuos „Angies“ nariai įvardijo savo mokiniais, kūrinius.

„Nors šiandieninė grupės veikla ne tokia aktyvi, ypač svarbu užfiksuoti jų veiklos tęstinumą“ – teigia Kauno modernaus meno fondo atstovė Rugilė Andziukveičiūtė-Buzė. Pasak jos, rudenį parodoje bus pristatomi 22 menininkai: 13 „Angies“ grupės nariai – Jonas Arčikauskas, Henrikas Čerapas, Vytautas Dubauskas, Raimondas Gailiūnas, Jonas Gasiūnas, Rimvidas Jankauskas-Kampas (1957-1993), Kęstutis Lupeikis, Eimutis Markūnas, Ričardas Nemeikšis, Antanas Obcarskas, Mikalojus Šalkauskas (1935-2002), Arūnas Vaitkūnas (1956-2005), Alfonsas Vilpišauskas (1945-2015). Taip pat ir dalies jų įvardinti mokiniai: Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, Konstantinas Gaitanži, Eglė Karpavičiūtė, Jolanta Kyzikaitė, Agnė Kulbytė, Auksė Miliukaitė, Povilas Ramanauskas, Eglė Ulčickaitė ir Andrius Zakarauskas.

Nemaža dalis šios parodos kūrinių yra iš Kauno modernaus meno fondo kolekcijos. Daugiau informacijos apie „Angies“ grupę, jos narių kūrybą bei artėjančią parodą rasite čia.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt