- Kokia tavo mėgstamiausia knyga, filmas ir koks mėgstamiausias filmas, sukurtas pagal knygą?

- Sunkūs pasirinkimai, nes galėčiau vardinti be sustojimo ir pasirinkimai keistųsi pagal nuotaikas bei būsenas.

Mėgstamiausia knyga – tai junginys iš Julio Cortázar „Žaidžiame klases“, Hermann Hesse „Demiano“ ir Virginia Woolf „Ponios Delovėj“.

Mėgstamiausias filmas – tai dar sunkesnis klausimas! Mano Olimpe amžinai rasite Andrejaus Tarkovskio „Andrejų Rubliovą“, Jean Luc-Godardo „Pamišėlį Pjero“ ir Krzysztof Kieślowskio „Dvigubą Veronikos gyvenimą“.

Mėgstamiausias filmas pagal knygą – nelengva, kai tenka rinktis tarp „Krikštatėvio“, „Skrydžio virš gegutės lizdo“ ir net „Bridžitos Džouns dienoraščio“, visgi šį kartą sakysiu – Stanley Kubricko „2001 m. kosminė odisėja“ (Arthur C. Clarke).

- Jei gali rinktis, kam skiri prioritetą – knygai ir filmui?

- Prieš daugiau nei dešimtmetį būčiau negalvodama atsakiusi – knygai. Kinas man atrodė ne toks gyvas, ne toks tikras ir ne toks atviras. Būtent dėl to net ir teatras visada ėjo pirma kino. Tačiau su pirma patirtimi kino aikštelėje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Pamažu kinas užkariavo mano dienas, vakarus ir mintis, atvėrė kitus, neįmanomo niekur kitur rasti „emocinio nuogumo“ ir „minties grynumo“, klodus. Tad dabar mėgaujuosi abiem – tiek kinu, tiek knyga. Vienas be kito negali.

- Kuo tave traukia knygos ir kuo – kinas?

- Knyga atveria pasaulį mano fantazijai, o kinas be didelių pastangų įtraukia ir prikausto dėmesį toms porai valandų, savo įvaizdžiais užkariauja sąmonę ilgam. Knyga atrakina mano fantaziją, o kinas parodo, ką turiu fantazuoti, kad atrakinčiau save.

- Jei būtum režisierė ar scenaristė, kokią knygą norėtum ekranizuoti?

- Neieškosiu atsakymo toli, bet pažvelgsiu į savo knygų lentynas, į lietuviškąją jų dalį. Ir prieš akis iššoko Liūnės Janušytės „Korektūros klaida“. Tai gan pamirštas kūrinys, satyriškai pasakojantis apie lietuvių emigrantų gyvenimą Paryžiuje siekiant kažko daugiau tame legendiniame 5-ajame dešimtmetyje. Negana to, kad aš be galo mėgstu atrasti primirštus dalykus, ši knyga idealiai atitinka ir mano mintis bei būsenas.

- Kokį personažą norėtum suvaidinti?

- Oi, vieno ir dar literatūrinio – neįmanoma! Įvardinsiu kelis: Pepę Ilgakojinę, Magdę iš Julio Cortázaro „Žaidžiame klases“, Tūlą iš Jurgio Kunčino „Tūlos“, ką jau kalbėti apie Margaritą iš M. Bulgakovo „Meistro ir Margaritos“. Galėčiau be sustojimo vardinti visus meilės ir siautulio pilnus personažus, kuriuos norėčiau įkūnyti.

Renginys „Knyga + Kinas“ vyks vasario 20 dieną 11 val. Vilniaus knygų mugės metu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Savaitės renginiai: ko nepraleisti?

Pateikiame renginių, vyksiančių per ateinančią savaitę, sąrašą, kad nepraleistumėte to, kas jums svarbu. Tad laisvalaikį planuokite jau daba...

Top naujienos