S. Šalkauskio premija – kas trejus metus įteikiamas garbingas apdovanojimas, suteikiamas už kultūros, meno, mokslo ir filosofinės minties turtinimą ir ugdymą iš Šiaulių krašto kilusiems arba savo veikla bei gyvenimu su Šiaulių kraštu ir Lietuva susijusiems asmenims.

Gegužės 18-osios vakarą Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje pagerbtas ir pasveikintas tryliktasis premijos laureatas – Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Filosofijos katedros dėstytojas, Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Socialinės ir politinės kritikos centro vedėjas prof. habil. dr. G. Mažeikis už S. Šalkauskio minties įprasminimą ir plėtojimą.

Laureatui įteikta premija ir tauraus metalo atminimo ženklas, kurio autoriai Vilmantas Dambrauskas ir Dainius Kulnys.

„Noriu padėkoti už man suteiktą garbę, už suteiktą pakvietimą būti tryliktuoju laureatu, o būtent šitas skaičius mane ir mano tapatybę labai tenkina. Ačiū Jums“, – dėkojo S. Šalkauskio premijos laureatas, profesorius G. Mažeikis.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas neslėpė susižavėjimo įsteigtos premijos galia ir jos laureatais: „Šiandien ypatinga diena Šiauliams, tikrai turime kuo didžiuotis. Ir jeigu Jūs nors trumpam pasigilintumėte į Stasio Šalkauskio laureatų vardus ir į tai, ką jie darė, tai suprastumėte, kokią didelę galią sujungia šita premija. Ir jeigu jau su tokia galia, filosofine galia mes niekur nenueisime, tai tada su kuo galima nueiti? Tikrai mes galime nueiti ir nueisime ten, kur norime“, – sakė Šiaulių miesto meras A. Visockas.
Stasio Šalkauskio premijos įteikimo vakaras Šiaulių kultūros centre (R. Parafinavičiaus nuotr.)

Ceremonijos metu buvo pasveikinta ir apdovanota šių metų kovo mėnesį Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė, surengusi žygį nuo S. Šalkauskio gimnazijos iki Kauno Vytauto Didžiojo universiteto ir įveikusi 137 kilometrus – tiek, kiek šiemet sukanka metų nuo prof. S. Šalkauskio gimimo.

Renginyje skambėjo Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ (meno vad. ir dirig. V. Čepinskis) atliekama muzika, taip pat Jonas Vozbutas (akordeonas), Gabrielius Ruzas (akordeonas), Motiejus Dudnikas (akordeonas), Vilhelmas Čepinskis (smuikas) ir Viktorija Čepinskienė (smuikas).

S. Šalkauskio premijos laureato G. Mažeikio filosofinė veikla ir karjera tiesiogiai susijusi su Šiaulių miestu.

Jis dirbo Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto dėstytoju, o kiek vėliau tapo Filosofijos katedros vedėju. G. Mažeikis – pirmojo Lietuvoje Kultūrinės antropologijos centro Šiaulių universitete įkūrėjas ir direktorius, o vėliau filosofijos profesorius, Šiaulių universiteto žurnalo „INTER Studia humanitis“ vyr. redaktorius.

Profesoriaus asmenybė kūrė Šiaulių miesto, kaip naujoviškos filosofijos centro įvaizdį.

G. Mažeikio filosofinėje veikloje daug dėmesio skiriama S. Šalkauskio palikimui, kurio tęstinumas ir plėtojimas atsispindi jo mokslo darbuose, straipsniuose, publicistikoje ir paskaitose. Tokiuose premijos laureato tyrimuose kaip „Globalizacija ir Lietuvos tautinės civilizacijos idėja“, „Propaganda ir simbolinis mąstymas“, „Lietuvos tautinis polimorfizmas ir politinė evoliucija“ daug dėmesio skiriama ir šiandien aktualioms filosofinėms S. Šalkauskio idėjoms.

Organizatoriai džiaugiasi, kad įsteigta šviesuolio S. Šalkauskio premija tik įrodo, jog laikas profesoriaus ir filosofo S. Šalkauskio idėjų nesunaikino – jos tebeturtina mūsų dvasinį gyvenimą visose srityse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją