„Ne kiekvieną dieną žaidžiame prieš JAV rinktinę – geriausius trenerius, geriausius žaidėjus. Bus labai smagu vien pasivaržyti su jais. Iš kitos pusės, tai yra svarbios rungtynės dėl sąlyginai lengvesnio varžovo ketvirtfinalyje. Bet tuo pačiu reikia ir padalinti jėgas, nes po dviejų dienų jau lauks ketvirtfinalio rungtynės. Manau, kad eisime į rungtynes ir bandysime laimėti, bet galbūt su didesne rotacija. Tam, kad turėtume jėgų ketvirtfinaliui“, – sakė K. Maksvytis.
Amerikiečiai savo šeštadienio treniruotę atšaukė, o lietuviai į treniruočių salę susirinko. K. Maksvytis po treniruotės bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida taip pat kalbėjo apie sumažėjusį spaudimą, JAV rinktinės stiprybes bei vienintelį lietuvių pranašumą.
– Juodkalnija liko rungtynėse prieš JAV gana ilgai. Ką jie darė teisingai?
– Dar neteko tų rungtynių stebėti. Turbūt jie padarė geriausia, ką galima padaryti žaidžiant prieš amerikiečius – daryti mažiau klaidų, tada jie ne taip greitai bėga į greitą puolimą, žaidžia pozicinį penki prieš penkis žaidimą.
– Ar spaudimas su patekimu į ketvirtfinalį sumažėjo?
– Sumažėjo, bet nesinori, kad jis per daug sumažėtų. Turime išlikti susikoncentravę. Galbūt atėjo kažkoks užtikrintumas, kad tai, ką darome, yra gerai. Paprasčiausiai reikia nieko nekeisti ir nenustoti daryti to, ką darėme iki šiol.
– Prieš JAV varžysitės pirmą kartą savo karjeroje, ar ši akistata ypatinga?
– Be abejo. Trenerių štabas – buvę NBA čempionai. Žaidėjai – NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyviai. Negalime sakyti, kad tai yra paprastos rungtynės. Žaisime prieš JAV rinktinę.
– Ar matote skirtumą, prieš kurią iš keturių rinktinių (Serbija, Italija, Dominikos Respublika, Puerto Rikas) žaisti ketvirtfinalyje?
– Kol kas nematome. Sunku, ir mūsų skautams sunku, nes kol kas reikia ruoštis keturiems galimiems varžovams. Kol kas koncentruojamės į rungtynes su JAV ir bandome padalinti krūvius, kad komanda turėtų jėgų ketvirtfinaliui.
– Ar jaučiasi, kad amerikiečiai šiame čempionate yra išskirtiniai?
– Galima pastebėti aspektų. Jie negyvena kartu su kitais, visada prirenka pilną salę žiūrovų. Jie turi išskirtinį statusą.
– Paskutinį kartą Lietuva įveikė JAV prieš beveik 20 metų. Ar galima sakyti, kad šių metų rinktinė yra pati įveikiamiausia?
– Sunku lyginti tas JAV rinktines. Ar čia „Dream Team 1“, ar „Dream Team 2“, ar „Dream Team 3“. Žiūrėsime savo tikslų, bandysime jiems primesti savo stilių ir siekti pergalės.
– Visą čempionatą gyvensite vienoje vietoje ir žaisite vienoje salėje. Ar dėl to turėsite pranašumą prieš ketvirtfinalio varžovus?
– Galimai. Iš vienos pusės, rutina pradeda atsibosti. Iš kitos pusės, tu žinai salę, žinai gyvenimo sąlygas. Man atrodo, kad tai yra pliusas.
– JAV pasižymi dideliu spaudimu, jie pirmauja pagal perimtus kamuolius. Kaip bandysite išvengti prarastų kamuolių?
– Bandysime kuo mažiau daryti klaidų ir mesti kuo labiau paruoštus metimus. Komanda turės būti pasiruošusi gintis prieš varžovų greitą puolimą. Bandysime kuo labiau amortizuoti.
– Kaip manote, kuriam žaidėjui JAV patikės gynybą prieš Roką Jokubaitį?
– Čia jau jų reikėtų klausti. Galbūt Jalenas Brunsonas žino, kad Rokas Jokubaitis priklauso „Knicks“ komandai. Gal jis turės kažkokių asmeninių ambicijų.
– Ar NBA čempionai yra pasaulio čempionai?
– Nemanau. Man patiko Greggo Popovichiaus mintis, kad NBA čempionai net neišvažiuoja iš savo šalies. Tai kaip jie gali būti pasaulio čempionai?
– Dvejas JAV rungtynes matėte gyvai. Ką manote apie Austiną Reavesą, kurį taip dievina sirgaliai Filipinuose?
– Įdomus žaidėjas, ypatingai puolime, jis neturi silpnų pusių – gali mesti, veržtis į kairę ir į dešinę. Tai yra ir kuriantis žaidėjas. Dar viena amerikietiška pelenės istorija, nes jis nebuvo pakviestas NBA naujokų biržoje, o dabar prasimušė. Filipiniečius irgi turbūt tai žavi.
– Kas labiausiai nustebino jus šiame čempionate?
– Kol kas – dvi sensacijos. Prancūzija ir Australija. Komandos, kurioms daug kas pranašavo finalo ketvertą, o jų jau nėra čempionate. Tai dar kartą parodo, kad mums reikia pasidžiaugti pirma maža pergale – aštuntuku.
– Latviai jau nebestebina?
– Latviai gavo gerą šaltą dušą ir žaidžia gerai. Jie nugalėjo dvi aukšto lygio komandas – Prancūziją ir Ispaniją, jie turi puikų čempionatą.
– Ar JAV rinktinei pavyko adaptuotis prie FIBA taisyklių?
– Manau, kad jie dar adaptuojasi. Tai yra ta vieta, kurioje galime kažką išspausti iš jų. Jie dar nėra šimtu procentų taisyklėse, nėra šimtu procentų susižaidę. Tai yra vienintelis pliusas, kurį mes galime turėti prieš juos.
– Ar pranašumu gali tapti tai, kad amerikiečiai nėra įpratę žaisti mažesnių matmenų aikštėje?
– Be abejo. Kaip ir kitos FIBA taisyklės. Mes turime puolime trijų sekundžių taisyklę, o jie turi gynyboje trijų sekundžių taisyklę. Jie neįpratę taip žaisti, kada mes galime atitraukti savo didelius žaidėjus į baudos aikštelę, galime dvigubinti visai kitaip nei Amerikoje. FIBA aikštė ir taisyklės – tai privalumai, kurie yra mūsų pusėje.