Nors Lietuvos rinktinė paskutinių sekundžių trileryje 84:80 palaužė suomius ir pasiekė simbolinį revanšą prieš Lassi Tuovio auklėtinius, kuriems nusileido Tamperėje, tačiau pergalė Donatui Motiejūnui suteikė daugiau klaustukų nei ramybės.

„Žingsnis atgal, tikrai nedžiugina nei gynyba, nei derinių išpildymas, kvailos klaidos situacijose, kurias akcentavo treneris.

Tokius dalykus reikia ištrinti iš žaidimo, tai brokas, didelis brokas. Tai nėra vienas, kitas perdavimas, tai tendencingi dalykai“, – po rungtynių su suomiais griežtu tonu kalbėjo D. Motiejūnas.

Nors nutrauktas nesėkmių ruožas, tačiau pergalė nesuteikė jokios ramybės puolėjui.

„Atvirkščiai, psichologiškai jaučiuosi sunkiau po tokių rungtynių.

Taip, pergalė, bet su tokiu žaidimu, nemeluosiu, nuotaika slogi. Bent jau man pačiam, nežinau kaip vyrams“, – teigė 32-ejų D. Motiejūnas.

Donatas Motiejūnas

Patyrusiam puolėjui pritarė vyriausias rinktinės narys Mindaugas Kuzminskas.

„Kokybė toli gražu netenkina. Labai daug tų pakilimų ir nuosmukių rungtynėse. Kartais vaizdas – kaip sostinės B lygos komandos.

Bet kartu yra ir pozityvių dalykų. Protarpiais visai neblogai, be to, laukia dar dvejos kontrolinės rungtynės“, – teigė 34-ą gimtadienį spalį švesiantis Kuzminskas.

Tiek pirmo, tiek ir antro kėlinio pabaigose suomiai sugebėjo sužaisti rezultatyvias atkarpas ir pavyti lietuvius.

Anot M. Kuzminsko, tai negali būti dėmesio stokos klausimas.

„Negalima teisintis koncentracijos stoka. Juk žaidžiame su rinktinės marškinėliais, savų sirgalių akivaizdoje, kurie užpildė visą areną.

Negali būti jokių klausimų apie motyvaciją ir koncentraciją. Tiesiog blogiausia, ką gali padaryti, tai po vienos klaidos suklysti dar kartą.

Tada ir varžovai pagauna tą bangą, o pats smengi į dugną. Analizuosime klaidas, kodėl taip nutinka.

Juk turime ramiai sužaisti, be klaidų, labiau saugoti kamuolį. Dabar atrodo, kad su draugais karštą bulvę žaistume“, – galvą purtė nuo 2013 metų rinktinei atstovaujantis M. Kuzminskas.

Mindaugas Kuzminskas

„Į čempionatą esame važiavę po skirtingų kontrolinių ciklų. Ir po pergalių, ir po prastesnių testų.

Svarbiausia, pasiekti geriausią sportinę formą ir labai gerai žinoti, kas, ką veikia komandoje. Kol kas, mano nuomone, to dar trūksta“, – tvirtino M. Kuzminskas.

Abu senbuviai – vieningi Lauri Markkaneno klausimu, kuris Klaipėdoje pelnė net 32 taškus.

„Akivaizdu, neišmoktos pamokos Suomijoje. Dauguma taškų – po greitų atakų, po neatkovotų kamuolių, nors kalbėjome, kad žaisime kitaip. Kaip sakau, visi turime pasižiūrėti į save, prisiimti atsakomybę. Tai ne tos rungtynės, po kurių galėtume sakyti, kad štai, kažką nuveikėme gero ir patobulėjome“, – kritiškai rinktinės žaidimą vertino D. Motiejūnas.

„Žiūrint į šį testą, padarytas žingsnis atgal, o ne į priekį. Nusileidome iki suomių lygio“, – reziumavo „Monaco“ puolėjas.

Jam pritarė M. Kuzminskas.

„Blogiausia, kad kartojome klaidas, leidome įsivažiuoti L. Markkanenui, veržtis į stipriąją pusę.

Neramu, jei atvirai, neramu“, – teigė M. Kuzminskas, paprašytas palyginti komandos susižaidimą su ankstesnių metų rinktinėmis.

„Vis atrodo, kad to laiko liko, bet kai pagalvoji, jau kitos savaitės pabaigoje startuos pasaulio čempionatas.

Kol kas žaidimas toli gražu ne toks, koks turėtų būti. Bet aš esu optimistas, visada matau tą puspilnę stiklinę. Liko dvejos kontrolinės rungtynės, be to, būkime atviri, mūsų grupė palanki, kad įgytume formą. Svarbiausia – mokytis iš savų klaidų“, – kalbėjo M. Kuzminskas.

D. Motiejūnas trenerių štabo darbą vertino nepriekaištingai, tačiau kritiškai atsiliepė apie komandos kokybę.

„Iš mūsų pusės turime būti protingesni, labiau susikaupę, žinoti, ką darome. Nežinau, gal patirties stoka. Greitas žaidimas ir chaotiškas žaidimas – du skirtingi dalykai. Kartais norime žaisti greitai, bet tada neišvengiame broko, tad kur tas aukso viduriukas tarp kokybės ir greičio“, – retoriškai klausė D-Mo.

„Kur labiausiai norėtųsi patobulėti? Visur, nes viskas susiję. Jei suklysti puolime, iškart gauni greitus taškus, neapsigini.

Jei poziciniame varžovų puolime praleidi taškus, neatstovi gynyboje, pats tada negali bėgti, sunkiau tada užpulti“, – kalbėjo M. Kuzminskas.

Lietuva su Suomija žaidė jau antras rungtynes – pirmąsias Tamperėje dramatiškai pralaimėjo 79:81. Vėliau sekė dar dvi nesėkmės Prancūzijai.

Prieš tai lietuviai įveikė Ukrainą ir Gruziją.

Pasaulio čempionatas prasidės rugpjūčio 25 d. trijose valstybėse – Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje. Lietuviai turnyrą pradės Filipinų sostinėje Maniloje ir D grupėje varžysis su Meksika, Juodkalnija bei Egiptu.

Savo ruožtu Suomija planetos pirmenybėse startuos E grupėje, jų laukia Vokietija, Australija ir Japonija.

Lietuvos rinktinės galutinė sudėtis:

 • Vaidas Kariniauskas
 • Rokas Jokubaitis
 • Tomas Dimša
 • Margiris Normantas
 • Deividas Sirvydis
 • Ignas Brazdeikis
 • Mindaugas Kuzminskas
 • Tadas Sedekerskis
 • Eimantas Bendžius
 • Gabrielius Maldūnas
 • Donatas Motiejūnas
 • Jonas Valančiūnas


Likęs rinktinės tvarkaraštis prieš pasaulio čempionatą:

 • 08 19 d. Lietuva – Puerto Rikas (Taivanas)
 • 08 22 d. Lietuva – Latvija (Taivanas)


Rinktinės kandidatų patirtis atstovaujant Lietuvai oficialiose rungtynėse:

 • Jonas Valančiūnas – 79 rungtynės (2023 WC Q, 2022 EC, 2021 OG Q, 2019 WC, 2019 WC Q, 2017 EC, 2016 OG, 2015 EC, 2014 WC, 2013 EC, 2012 OG, 2012 OG Q, 2011 EC)*
 • Mindaugas Kuzminskas – 68 (2023 WC Q, 2022 EC, 2022 EC Q, 2021 OG Q, 2019 WC, 2019 WC Q, 2017 EC, 2016 OG, 2015 EC, 2014 WC, 2013 EC)
 • Eimantas Bendžius – 29 (2023 WC Q, 2022 EC Q, 2021 OG Q, 2019 WC Q, 2017 EC)
 • Donatas Motiejūnas – 28 (2022 EC Q, 2017 EC, 2014 WC, 2013 EC)
 • Tomas Dimša – 16 (2023 WC Q, 2022 EQ, 2021 OG Q)
 • Rokas Jokubaitis – 13 (2023 WC Q, 2022 EC, 2022 EQ, 2021 OQ)
 • Vaidas Kariniauskas – 11 (2023 WC Q, 2022 EC Q, 2016 OG)
 • Ignas Brazdeikis – 10 (2023 WC Q, 2022 EC)
 • Margiris Normantas – 8 (2023 WC Q)
 • Tadas Sedekerskis – 2 (2023 WC Q)
 • Gabrielius Maldūnas – 2 (2023 WC Q)
 • Deividas Sirvydis – 0


* WC – pasaulio čempionatas, WC Q – pasaulio čempionato atranka, EC – Europos čempionatas, EC Q – Europos čempionato atranka, OG – olimpinės žaidynės, OG Q – olimpinių žaidynių atranka).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)