Pasaulio čempionato išvakarėse K. Maksvytis pasidalino mintimis apie pirmą varžovą Egiptą, papasakojo apie nuotaikas rinktinės viduje, taip pat pirmuosius įspūdžius iš Manilos.

Primename, kad Lietuvos ir Egipto dvikova penktadienį prasidės 15.30 val. Lietuvos laiku. Prieš tai – nuo 11.45 val. – kovas C grupėje atidarys Meksika ir Juodkalnija.


– Ką akcentuojate žaidėjams prieš pirmąją akistatą su Egiptu? – buvo paklaustas K. Maksvytis

– Tai – pietietiškai karšto charakterio komanda. Jų žaidime – daug emocijų, daug greito puolimo. Matosi, kad komandai vadovauja patyręs specialistas (kanadietis Roy Rana – Delfi), o jo propaguojamas krepšinis – amerikietiško stiliaus tiek puolime, tiek gynyboje. Bus labai svarbu žaisti kantriai, neleisti varžovams įsibėgėti ir rinkti „pigių“ taškų, priversti juos pačius gintis nuo pozicinių atakų, ko tokios komandos nemėgsta daryti.

– Kaip svarbus psichologinis aspektas žaidžiant su gerokai prasčiau reitinguojama komanda?

– Pirmos rungtynės visada turi savitą aspektą. Nereikia tikėtis laimėti per 5 ar 10 minučių. Reikia žaisti savo ritmu, kantriai.

– Pernai Europos čempionate iškart startavote kovomis su elitinėmis rinktinėmis, šįkart situacija – kitokia. Kas palankiau?

– Lengvesnis dabartinis variantas – ir pasiruošimo prasme, ir paties turnyro. Yra šansų įsibėgėti palaipsniui, pasitaisyti. Tikėsimės, šis kelias bus lengvesnis.

– Lengviau siekti savų tikslų, kai tautos lūkesčiai mažesni?

– Taip, lengviau, kai jų nėra. Be abejo, vidinį spaudimą sau visada keliame. Bet nustebinti, kai niekas nesitiki, visada yra paprasčiau. Šiemet spaudimo iš išorės jaučiame išties mažiau. Bet galbūt yra daugiau negatyvo, nepalankių išankstinių prognozių.

– Po pasirengimo etapo Taivane baimių dėl aklimatizacijos poveikio vis dar likę?

– Manau, kad dar ne iki galo aklimatizavomės prie šios laiko juostos, oro sąlygų, galbūt ir maisto – kai kam reikia išsirinkti, ką galima valgyti. Bet tikiuosi, kad šis procesas baigiasi, ir viskas bus gerai.

– Ar jau spėjote susidaryti pirmą įspūdį apie Filipinus?

– Na, tai skirtinga šalis nei Taivanas, kuris galbūt labiau primena Japoniją. Filipinai – ne tokie tvarkingi, bet žmonės čia irgi pakvaišę dėl krepšinio. Kaip ir Taivane, čia egzistuoja NBA kultas, apskritai krepšinio kultas – netgi dar didesnis. Jeigu organizatoriai ko ir nepadarė, labai stengiasi. Daug apsaugos, daug savanorių, geras įspūdis.

– Ar organizatoriai daug ko nepadaro?

– Kol kas nėra kuo skųstis. Žinote, nenorime būti princesės su savo aikštingais norais. Atėjome nuveikti savo darbo, o organizatoriai – kad ir iš antro karto – viską stengiasi išpildyti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją