Itin ilgas pertraukas iki superfinalo serijos starto turėjusios komandos susitikimą pradėjo vangiai – per pirmąsias tris minutes „Warriors“ krepšininkai sugebėjo tris kartus laisvi nepataikyti iš po krepšio, tačiau svečių prarastų kamuolių gausa neleido „Cavaliers“ pasinaudoti sunkiu šeimininkų startu.

Artėjant pirmojo ketvirčio viduriui ir švieslentėje degant lygiam rezultatui 12:12 gruzinas Zaza Pačulija buvo pelnęs lygiai pusę šeimininkų surinktų taškų.

Abiejų ekipų ankstyvas žaidybinis brokas atvėrė kelią visai šūsniai įspūdingų dėjimų iš viršaus. Bene gražiausią ketvirčio epizodą sukūrė Stephenas Curry, iš už šoninės linijos netikėtai grąžinęs kamuolį skersai aikštės kitame jos gale stovėjusiam Kevinui Durantui, klaidinančiu judesiu paguldžiusiam ant parketo LeBroną Jamesą ir įspūdingu skrydžiu užbaigusiam ataką dviem gražiais taškais.

Ne ką mažiau įspūdingu dėjimu atsakė ir „Cavaliers“ lyderis, sugrūdęs kamuolį į šeimininkų krepšį per aukštai iškeltas atletiškojo JaVale‘o McGee rankas.

Klivlando klubo trenerių štabas pirmoje rungtynių pusėje skyrė ypatingą dėmesį „Warriors“ snaiperiams, sutelkdami gynybą ties trijų taškų linija ir skirdami maksimalų dėmesį varžovų baudų metimų skaičiaus sumažinimui.

Vienintelius tris iki ilgosios pertraukos pataikytus tritaškius šeimininkai sumetė per paskutiniąsias dvi su puse pirmojo kėlinio minutės, kai puikiais šūviais krepšį „atrakino“ S. Curry, o Andre Iguodala smeigė „Oracle“ arenoje susirinkusius žiūrovus ant kojų pakėlusį tolimą metimą su ketvirčio sirena.

Puiki „Cavaliers“ gynyba ties lenktąja linija leido Ouklando krepšininkams naudotis kitais ginklais – vien pirmame kėlinyje Vakarų konferencijos čempionai atkovojo net 8 kamuolius po varžovų krepšiu ir didžiąją dalį taškų surinko atakuodami iš baudos aikštelės.

Panašiu scenarijumi susitikimas klostėsi ir antrame ketvirtyje. Itin agresyviai gynyboje ties pražangos riba žaidęs A. Iguodala privertė čempionus prarasti du kamuolius iš eilės, o lyderio vaidmens ėmęsis K. Durantas baudų metimais pirmą kartą pakėlė „Warriors“ persvarą iki dešimties taškų.

Visgi svečiai iš Ohajo valstijos kovingumu nenusileido savo varžovams ir po neįtikėtino Kyrie Irvingo tritaškio su pražanga dar kartą prisivijo varžovus bei iki pat antro kėlinio pabaigos išlaikė vienaženklį skirtumą.

Įspūdingai prasidėjusi S. Curry ir K. Duranto bei L. Jameso ir K. Irvingo tandemų dvikova prikaustė dėmesį nuo pat šios finalo serijos pradžios. „Warriors“ duetas iki ilgosios pertraukos sumetė 35, „Cavaliers“ – 36 taškus.

Svečių klubo lyderis L. Jamesas per šį laikotarpį surinko 19 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, tačiau prarado net 7 kamuolius, kai visa šeimininkų ekipa suklydo vos vieną kartą.

Antrąją rungtynių pusę „Cavaliers“ pradėjo per pirmas keturias minutes prarasdami dar keturis kamuolius ir nesugebėdami pelnyti nė taško, o įsimėtę šeimininkų snaiperiai surengė rungtynių eigą nulėmusią atkarpą 13:0, padidinusią atotrūkį iki 21 taško persvaros.

Nors trečiame kėlinyje svečiai dar buvo sumažinę atsilikimą iki 12 taškų, tačiau keturis tritaškius kėlinyje pataikiusio S. Curry ir fantastiškai puolime žaidusio K. Duranto dėka „Warriors“ dar kartą spurtavo 10:0 ir susigrąžino milžinišką pranašumą.

K. Irvingo tritaškis kėlinio pabaigoje sumažino deficitą iki 21 taško.

Kalifornijos klubas šventė pergalę nepaisant itin prasto Draymondo Greeno ir Klay‘aus Thompsono žaidimo puolime. Visų žvaigždžių rungtynių dalyviai kartu pataikė vos 6 iš 28 metimų iš žaidimo, tačiau tragišką taiklumą kompensavo efektyviu žaidimu savoje aikštės pusėje.

Viso net 38 taškus sumetęs K. Durantas pasiekė naują asmeninį rezultatvyumo NBA finalų rugntynėse rekordą. Prieš penkerius metus su Oklahomos „Thunder“ šiame etape žaidęs krepšininkas tąsyk daugiausiai surinko 36 taškus.

Įspūdingą statistikos eilutę užfiksavo ir K. Love'as, tapęs pirmuoju bent 15 taškų ir 20 atkovotų kamuolių NBA finalo rungtynėse surinkusiu krepšininku nuo 2009-ais metais tą padariusio Dwighto Howardo.

Komandų atakų kūrimo rezultato skirtumus puikiai iliustruoja iškalbinga statistika – šeimininkai atliko net 31 rezultatyvų perdavimą ir surinko tik 4 klaidas, kai „Cavaliers“ atitinkamose kategorijose surinko 15 ir 20.

Antrosios serijos rungtynės naktį iš sekmadienio į pirmadienį 3 val. ryto Lietuvos laikus vyks Ouklande. Visas finalo rungtynes Lietuvoje transliuos Sport1 televizija.

„Warriors“: Kevinas Durantas 38 (14/26 met., 8 atk. kam., 8 rez. perd., 0 kl.), Stephenas Curry 28 taškai (6/11 trit., 10 rez. perd.), Draymondas Greenas – 9 (11 atk.k.), Zaza Pachulia – 8 (6 atk.k.), Andre Iguodala – 7, Klay Thompsonas – 6, JaVale'as McGee, Tanas Clarkas – po 4, Mattas Marnesas – 3, Shaunas Livingstonas, Davidas Westas, Jamesas Michaelis McAdoo – po 2, Patrickas McCaw – 0.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 28 (9/20 met., 15 atk. kam., 8 rez. perd., 8 kl.), Kyrie Irvingas 22, Kevinas Love‘as 15 taškų (21 atk. kam.), Richardas Jeffersonas – 9, Dahntay Jonesas – 7, Imanas Shumpertas – 5, JR Smithas – 3, Tristanas Thompsonas, Deronas Williamsas, Kyle'as Korveris, Derrickas Williamas ir Jamesas Jonesas – 0.