Susitikimo pradžia itin nesėkmingai susiklostė pagrindiniam „Pacers“ vidurio puolėjui Mylesui Turneriui. Aukštaūgis per vos pusantros minutės užsidirbo dvi asmenines pražangas ir buvo priverstas vietą aikštėje užleisti Domantui Saboniui, netrukusiam su kaupu išnaudoti atsivėrusią galimybę.

Aktyviai dvikovą pradėjęs Domas per vos dvi minutes spėjo pelnyti 6 taškus, o iki kėlinuko pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms išprovokavo trečiąją Dwighto Howardo pražangą.

Vedami Sabonio ir Victoro Oladipo „Pacers“ jau pirmame ketvirtyje sugebėjo pamiršti penktadienio nakties mače su „Raptors“ išgyventą puolimo košmarą. Vos 73 taškus į Toronto krepšį pelniusi Indianos ekipa dar per pirmąsias dvylika minučių sulaukė 11 Oladipo ir net 14 Domanto taškų.

Iki ilgosios pertraukos lietuvis spėjo patiakyti dar vieną dvitaškį, tačiau užsidirbo ir trečiąją pražangą. Visgi šis žaidimo elementas neturėjo jokios įtakos Domo žaidimui po ilgosios pertraukos – vidurio puolėjas ir toliau pasižymėjo tiek metimais iš vidutinio nuotolio, tiek gražiais judesiais „Hornets“ baudos aikštelėje.

Didžiąją rungtynių dalį su grėsminguoju Howardu grūmęsis Sabonis apsunkino dvigubą dublį surinkusio Šarlotės aukštaūgio žaidimą ir dėl savo darbo gynyboje sulaukė visos eilės „Pacers“ komentatorių komplimentų.

Indianos klubo dvikovas komentuojantis Chriso Denari ir Quinno Bucknerio duetas spėjo pasidžiaugti ir Domo šeimos galimybe stebėti šias rungtynes Lietuvai patogiu paros metu. Apžvalgininkai mėgavosi faktu, jog Sabonio artimiesiems nereikia keltis vidury nakties, siekiant pamatyti jo žaidimą.

Nesustabdomai rungtyniavęs Domantas šiąnakt per 38 minutes surinko net 30 taškų (13/21 met., 4/4 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei du sykius suklydo. Po geriausių karjeros rungtynių aukštaūgis kuklinosi ir tokios sėkmės priežastimi įvardino komandos draugų pasitikėjimą.

Vedami užtikrinto Sabonio žaidimo „Pacers“ susikrovė dvižeklį pranašumą, kurį šeimininkai sugebėjo panaikinti tik trečio kėlinio pradžioje, kai pelnė trylika taškų be atsako. Visgi šis spurtas neįkvėpė „Hornets“ rungtynių lūžiui, o savo žaidimą stabilizavę svečiai iš Indianos neužilgo vėl atgavo triuškinančią persvarą.

Ketvirtasis kėlinys tapo tikru Lance'o Stephensono komedijos šou. Po 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovotų kamuolių surinkęs ekscentriškasis „Pacers“ krepšininkas savo sąskaitoje turėjo 8 taškus ir ėmėsi „medžioti“ trigubą dublį.

Net penkiose atakose iš eilės iš sudėtingų padėčių atakavęs žaidėjas galiausiai perpildė vyriausiojo trenerio Nate'o McMillano kantrybės taurę ir buvo pasodintas ant suolo. 2014-15 metų sezone „Hornets“ marškinėlius vilkėjęs Stephensonas pastarąjį trigubą dublį surinko prieš ketverius metus, atstovaudamas Indianos klubui.

Žaidybinį ritmą suardęs Lance'as leido Šarlotės ekipai atgauti pasitikėjimą savo jėgomis ir sumažinti skirtumą iki vienženklio, o tris baudų metimus sumetęs naujokas Malikas Monkas priartino „Hornets“ iki 114:118.

Visgi svečiai sugebėjo išsaugoti persvarą ir iškovoti svarbią pergalę, leidžiančią „Pacers“ išsaugoti viltis pavyti ketvirtoje konferencijos vietoje žengiančius Klivlando „Cavaliers“. Indianos klubui reikės tikėtis Niujorko „Knicks“ paslaugos – abejas paskutiniąsias sezono rungtynes LeBrono Jameso vedama ekipa žais su buvusiu Mindaugo Kuzminsko klubu.

Pergalė leido Indianos klubui tik ketvirtą kartą istorijoje užfiksuoti teigiamą išvykoje žaistų rungtynių sezono rezultatą – „Pacers“ šiais metais varžovų arenose iškovojo 21 pergalę ir patyrė 20 pralaimėjimų.

„Hornets“: Malikas Monkas 22, Marvinas Williamsas 16, Willy Hernangomezas 14 (8 atk. kam.), Jeremy Lambas 12, Michaelas Kidd-Gilchristas 11, Dwightas Howardas 10 taškų (12 atk. kam.).

„Pacers“: Domantas Sabonis 30, Victoras Oladipo 27 (12/15 met.), Bojanas Bogdanovičius, Cory Josephas ir Glennas Robinsonas po 13 taškų.

Paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes Indianos ekipa namuose žais su šįvakar įveiktais „Hornets“ krepšininkais.