Pagrindiam „Pacers“ vidurio puolėjui Mylesui Turneriui dėl kaklo traumos bei smegenų sutrenkimo praleidus penktąsias rungtynes iš eilės, starto penkete pradėtų susitikimų seriją pratęsė Domantas Sabonis, užtikrintai reabilitavęsis po nesėkmingo pasirodymo Oklahomoje.

Nuo pirmųjų minučių agresyviai rungtyniavęs lietuvis pirmame kėlinyje dviem dvitaškiais įžiebė šeimininkų spurtą 9:0, privertusį „Spurs“ trenerį Gregga Popovičių prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės.

Visgi žaidybinė pauzė nesustabdė įsibėgėjusių Indianos krepšininkų, greitu puolimu pratęsusių sėkmingą atkarpą iki 20:3. Šeimininkų domiavimą pristabdė antroji rezultatyviausio komandos krepšininko Victoro Oladipo pražanga, o po kelių akimirkų identiško likimo sulaukus ir Domantui svečiai iš Teksaso pamažu perėmė iniciatyvą.

Likusią kėlinio dalį „Spurs“ laimėjo rezultatu 15:6 ir po pirmųjų dvylikos minučių atsiliko tik dviem taškais, tačiau antram rungtynių ketvirtyje prabilo sezoną nesėkmingai pradėjęs kroatas Bojanas Bodanovičius. Europiečio tritaškiai padėjo „Pacers“ po pirmos rungtynių pusės turėti penkių taškų persvarą.

Pirmoje rungtynių pusėje nepriekaištingai žaidęs D. Sabonis surinko 11 taškų (5/5 met., 1/1 trit.), 7 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir po vieną perimtą kamuolį bei bloką.

Po ilgosios rungtynių pertraukos Domas kiek sumažino rezultatyvumo apsukas, tačiau jau trečio kėlinuko viduryje užbaigė kelionę link trečiojo „Pacers“ gretose užfiksuoto dvigubo dublio. Per visą praėjusį sezoną „Thunder“ atstovaudamas lietuvis dviženklius skaičius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių kategorijose surinko tik du kartus.

Nors trečiame ketvirtyje šeimininkai sugebėjo išlaikyti trapią persvarą, spurtą „Spurs“ surengė lemiamo kėlinuko pirmoje pusėje. Varžovus klysti privertę San Antonijaus krepšininkai atkarpą laimėjo 18:5 ir susikrovė devynių taškų pranašumą.

Nepaisant galingo svečių žaidimo „Pacers“ sugebėjo stabilizuoti rungtynių eigą, o penkios paskutinės minutės tapo tikru trileriu „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje. Svarbiausią rungtynių metimą likus dešimčiai sekundžių ir šeimininkams atsiliekant dviejų taškų skirtumu pataikė Victoras Oladipo, įspūdingu tolimu šūviu persvėręs rezultatą „Pacers“ naudai.

Atsakomojoje atakoje LaMarcusas Aldridge'as prametė iš vidutinio nuotolio, o kamuolį po savuoju krepšiu atkovojo buvęs „Spurs“ įžaidėjas Cory Josephas. Svečiai nedelsdami prasižengė prieš kanadietį, sumetusį abu baudos metimus ir suteikusį „Pacers“ trijų taškų persvarą.

Paskutinio San Antonijaus krepšininkų išpuolio metu kamuolys atsidūrė australo Patty Millso rankose, tačiau po jo metimo per D. Sabonio rankas kamuolys net nelietė lanko, o finalinė sirena užfiksavo įsimintiną šeimininkų pergalę.

Jaunasis lietuvis šiąnakt sužaidė įspūdingiausias rungtynes savo NBA karjeroje ir per 33 minutes viso surinko 22 taškus (9/9 met., 1/1 trit., 3 /4 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir po vieną klaidą, bloką ir perimtą kamuolį.

Ankstesnį rezultatyvumo rekordą Domas buvo pasiekęs praėjusių metų gruodžio 23-iąją, kai Bostone į „Celtics“ krepšį sumetė 20 taškų. Nauju karjeros rekordu tapo ir devyni lietuvio iš žaidimo pataikyti metimai, o šio pasiekimo įspūdį dar labiau sustiprina nepriekaištingas aukštaūgio taiklumas.

Negana to, Domantas pakartojo ir šiais metais užfiksuotą geriausią karjeros rezultatą kovoje po lentomis. Pirmą sykį 12 atkovotų kamuolių skaičių aukštaūgis užfiksavo trečiose šio sezono rungtynėse su Majamio „Heat“ ekipa.

Tuo pačiu 21-erių metų D. Sabonis tapo trečiu jauniausiu krepšininku NBA istorijoje, per rungtynes šimtaprocentiniu taiklumu sumetusiu bent 9 metimus iš žaidimo. Būdami jaunesni už Domą tokį rezultatą užfiksuoti sugebėjo tik J. J. Hicksonas (2009-ais) ir Dwightas Howardas (2007-ais metais).

„Pacers“ gretose lietuvis kol kas per rungtynes vidutiniškai renka po 13 taškų ir 10,1 atkovoto kamuolio.

Indianos komanda tarpusavio susitikimuose su „Spurs“ iškovojo tik trečią pergalę per pastarąsias dvidešimt rungtynių.

„Pacers“: Victoras Oladipo 23, Domantas Sabonis 22 (12 atk. kam.), Bojanas Bogdanovičius 15, Thaddeusas Youngas 12 taškų.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 26, Pau Gasolis 17 (5 blk.), Danny Greenas, Rudy Gay ir Patty Millsas po 10 taškų.

Artimiausias rungtynes Indianapolio klubas žais naktį iš antradienio į trečiadienį, 1 val. Lietuvos laiku. Domanto atstovaujamos komandos namų aikštelėje svečiuosis Sakramento „Kings“ krepšininkai, vedami iš Indianos valstijos kilusio ir penkis sezonus „Pacers“ aprangą vilkėjusio įžaidėjo George'o Hillo.

Kiek anksčiau pasibaigusiose rungtynėse vieni Rytų konferencijos lyderių Milvokio „Bucks“ (4-2) svečiuose be didesnio vargo rezultatu 117:106 (28:16, 33:32, 31:25, 25:33) palaužė Altantos „Hawks“ (1-6) pasipriešinimą.

Dviženklį pranašumą jau pirmame kėlinyje susikūrę svečiai jį išlaikė iki pat susitikimo pabaigos, o jų gretose ryškiausiai žibėjo rezultatyviausio lygos krepšininko vardą sezono pradžiojeužsitarnavęs Giannis Antetokounmpo.

Milvokio klubas užtikrintai atakavo iš trijų taškų zonos (13 iš 26, 50 proc.), o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo santykiu 43:31.

Svečiai šį vakarą vertėsi be vidurio puolėjo Grego Monroe, o Atlantos komandai nepadėjo Ersanas Ilyasova. Pastarasis krepšininkas dėl patirtos traumos turės praleisti 1-2 reguliariojo sezono savaites.

„Hawks“: Dennisas Schroderis 21 (8 rez. perd.), Taureanas Prince'as 17, Kentas Bazemore'as 15, Johnas Collinsas 14 (7 atk. kam.), Mike'as Muscala 10 taškų.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 33 (11 atk. kam., 5 rez. perd.), Khrisas Middletonas 27 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), Malcolmas Brogdonas 16, Johnas Hensonas ir Rashadas Vaughnas po 12 taškų.