Susitikimą sėkmingiau pradėjo vokiečio Danielio Theiso vedami „Celtics“ krepšininkai, tačiau pirmame kėlinuke svečiai iš Tenesio valstijos sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas. Taiklūs Jareno Jacksono ir Jono Valančiūno tritaškiai leido Grizliams spurtuoti 13:2 ir atitrūkti 6 taškų skirtumu, tačiau didžiausią pirmosios rungtynių dalies spurtą surengė šeimininkai.

Antrojo ketvirčio viduryje Memfio komanda susikrovė septynių taškų pranašumą į kurį Bostono komanda atsakė gniuždančia atkarpa. „Celtics“ uždarė kelius link krepšio baudos aikštelę atakuoti bandžiusiems svečiams ir net šešias minutes varžovams neleido pelnyti nė taško, o kitoje aikštės pusėje siautėjęs Jaysonas Tatumas leido Bostono komandai pelnyti net 23 taškus be atsako.

Spengiančią tylą „Grizzlies“ puolime nutraukė likus sekundei iki ilgosios pertraukos dvitaškį pataikęs Valančiūnas, pirmoje susitikimo pusėje tapęs rezultatyviausiu savo komandos krepšininku su 11 pelnytų taškų. Visgi net 21 tašką per pirmus du kėlinukus pelniusio Tatumo įkvėpti šeimininkai į ilgąją pertrauką išsinešė solidžią persvarą – 58:44.

Trečiame kėlinuke apsukų nesumažinę „Celtics“ privertė svečių strategą Taylorą Jenkinsą prašyti minutės pertraukėlės jo komandai atsiliekant 17 taškų skirtumu. Komandoms grįžus į aikštę Memfio ekipa ir toliau strigo puolime, o du Kemba Walkerio tritaškiai bei Theiso dėjimas per Valančiūną padidino šeimininkų persvarą iki 51:76.

Įskaičiuojant pirmoje rungtynių pusėje pradėtą spurtą Bostono komanda rungtynių atkarpą laimėjo net 43:9.

Per likusią susitikimo dalį „Grizzlies“ nesugebėjo atsitiesti po galingo varžovų smūgio ir patyrė jau antrą pralaimėjimą iš eilės po septynių pergalių serijos. 26 minutes aikštėje praleidęs Valančiūnas per jas surinko 16 taškų (6/11 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), 13 atkovotų kamuolių, vieną rezultatyvų perdavimą bei po du blokus ir perimtus kamuolius.

Šeimininkai šiose rungtynėse išprovokavo 16 varžovų klaidų bei neutralizavo talentingąjį „Grizzlies“ įžaidėją Ja Morantą. Antrasis pastarosios naujokų biržos šaukimas pasirodymą baigė surinkęs vos 2 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Ketvirtame kėlinuke savo atsilikimą sumažinę Memfio krepšininkai išvengė didžiausio pralaimėjimo „Celtics“ klubui tarpusavio susitikimų istorijoje. Skaudžiausią pralaimėjimą rungtynėse su Bostono ekipa Grizliai patyrė 1996-ų sausio 31-ą, kai tituluotieji varžovai tuometinę Vankuverio komandą įveikė rezultatu 131:98.

Tarpusavio rungtynėse Bostono krepšininkai Memfio klubą įveikė jau aštuntą kartą iš eilės. Pastarąjį kartą „Grizzlies“ varžovų „TD Garden“ arenoje pergalę šventė dar 2013-ų metų lapkričio 27-ąją.

Triuškinančią pergalę Bostono sirgaliams apkartino pirmoje susitikimo dalyje nesustabdomai rungtyniavusio Tatumo trauma. Trečio ketvirčio antroje pusėje krašto puolėjas pasitempė kirkšnį ir ant parketo daugiau nebepasirodė.

Po trijų paeiliui patirtų pralaimėjimų atsitiesę „Celtics“ pastarąsias dvejas rungtynes su Los Andželo „Lakers“ ir „Grizzlies“ krepšininkais laimėjo bendru 56 taškų skirtumu.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 23, Danielis Theisas 14 (3/3 trit., 3 blk.), Enesas Kanteris 13, Gordonas Haywardas ir Marcusas Smartas po 12, Bradley Wanamakeris 10 taškų.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 16, Jarenas Jacksonas (4 blk.) ir Solomonas Hillas po 13, Kyle'as Andersonas ir Graysonas Allenas po 10 taškų.

Artimiausias rungtynes Grizliai naktį iš penktadienio į šeštadienį žais Detroite, kur jų laukia akistata su šiąnakt Sakramento krepšininkus pranokusiu vietos „Pistons“ klubu.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)