Tai didžiausia persvara pasiekta „Grizzlies“ pergalė atkrintamosiose klubo istorijoje.

Šeimininkai rungtyniavo be savo lyderio Ja Moranto, kuris gydosi kelio traumą.

Tačiau ir be jo „Grizliai“ spindėjo atakuodami. Jarenas Jacksonas Jr., Desmondas Bane'as ir Tyusas Jonesas pelnė po 21-ą tašką, o Memfio ekipa pratęsė savo sezoną bent dar vienerioms rungtynėms.

Šeštoji pusfinalio kova vyks gegužės 14-ą Kalifornijoje.

Dvikovoje „Grizzlies“ diktavo rungtynių tempą, vien per pirmą mačo pusę pelnė 77 taškus – daugiausiai atkrintamosiose klubo istorijoje.

Trečiame ketvirtyje „Grizlių“ persvara siekė net 55 taškus, o tai kėlė grėsmę bent dar keliems lygos rekordams. Po trijų kėlinių Memfio ekipa pirmavo net 52 taškų pranašumu (119:67) – tai didžiausias pranašumas atkrintamosiose per paskutinius lygos 70 metų.

„GSW“ strategas Steve'as Kerras praleido savo antrąsias rungtynes iš eilės: jam prieš 4-ą serijos mačą diagnozuotas teigiamas COVID-19 testas.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas Jr., Tyus Jones ir Desmond Bane po 21, Dillon Brooks 12 taškų.

„GSW“: Klay Thompsonas 19, Jonathan Kuminga 17, Stephen Curry 14 taškų.

Stephen Curry

Kur kas didesnė intriga vyravo Rytų konferencijos penktosiose pusfinalio rungtynėse Bostone, kur šeimininkė „Celtics“ 107:110 (26:28, 28:19, 32:20, 21:33) nusileido titulą ginančiai Milvokio „Bucks“ ekipai.

Serijoje iki 4-ių pergalių „Bucks“ atsidūrė per žingsnį nuo Rytų konferencijos finalo (3-2).

Svečiai iš Milvokio lemiamame kėlinyje turėjo 14-os taškų deficitą (79:93), tačiau Giannis Antetokounmpo „Celtics“ krepšį atakavo tiksliausiai per visą atkrintamųjų seriją, o lemiamu metu „Bucks“ demonstravo pavyzdinę gynybą.

Dar likus 2:12 min. „Celtics“ po Alo Horfordo dėjimo turėjo 6-ių taškų pranašumą, tačiau G. Antetokounmpo pataikė tritaškį, o likus 42 sek. rezultatą tolimu metimu rezultatą lygino Jrue Holiday.

Jaysonas Tatumas sumetė baudas (107:105), o G. Antetokounmpo prametė savo antrą baudos metimą, tačiau kamuolį atkovojęs Bobby Portis nuo lentos pridėjo dvitaškį ir išvedė svečius į priekį (107:108).

„Celtics“ turėjo 11 sek., J. Holiday blokavo Marcuso Smarto metimą, o prie baudų metimo linijos stojusio Pato Connaughtono ranka nesudrebėjo (107:110).

Šeimininkai dar turėjo beveik 6 sekundes išsigelbėjimui, tačiau kamuolį prarado M. Smartas ir „Bucks“ šventė pergalę 110:107.

„Celtics“: Jayson Tatum 34, Jaylen Brown 26, Marcus Smart 15 taškų.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 40, Jrue Holiday 24, Bobby Portis 14, Pat Connaughton 13.

Šeštosios serijos rungtynės vyks gegužės 14-ą Milvokyje.